Články k tématu: KSČM

ODS varuje: Vliv KSČM na vládu stíhaného Babiše je nebezpečný pro demokracii

včera 14:37

Praha - Hnutí ANO podle občanských demokratů nemyslí spolupráci se sociálními demokraty vážně, jinak by při hlasování o obsazení sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) ve středu neobsadilo s pomocí hlasů KSČM a SPD post svým nominantem. "Nejde o jednu komisi,…

Nechme naše firmy stavět íránské reaktory, říkají komunisté. Byli bychom vlastizrádci, zlobil se Kalousek

18.04. 19:00

Praha - Sněmovna ani dnes nedokončila úvodní kolo debaty o návrhu poslanců KSČM na zrušení zákona zakazujícího českým firmám podílet se na dodávkách do íránské jaderné elektrárny Búšehr.

O víkendu se sjedou komunisté, o pozice ve vedení je rekordní zájem

18.04. 11:19

Praha - Nominace na pozici předsedy KSČM před sobotním sjezdem komunistů v Nymburku získalo deset uchazečů včetně stávajícího šéfa KSČM Vojtěcha Filipa, který dal funkci k dispozici po podzimní prohře ve sněmovních volbách. Více než tři stovky delegátů budou vybírat také místopředsedy, zatím přitom…

reklama

Komunisté chtějí do sobotního sjezdu znát dohodu mezi ANO a sociálními demokraty

17.04. 17:23

Praha - Místopředseda KSČM Jiří Dolejš očekává, že do pátku zveřejní hnutí ANO a sociální demokraté návrh dohody o společné vládě, pro kterou počítá ANO s tichou podporou komunistů. Na tiskové konferenci dnes připomenul, že KSČM čeká v sobotu sjezd, na kterém má obhajující předseda Vojtěch Filip…

Trapný Stropnický. Pochybuje někdo, že je to hlupák? Jeho vystoupení je jako facka do tváře, prskají komunisté

Aktualizovali jsme 16.4.2018, 22:03, 16.04. 08:49

Praha - Komunisté se velmi ostře pustili do ministra zahraničí Martina Stropnického. Vyčítají mu to, jak reagoval na útok spojenců na Sýrii. Podle poslance KSČM Zdeňka Ondráčka je šéf české diplomacie hlupák.

Odvracejí se komunisté od Babiše? Nelíbí se jim jeho postoj k Sýrii

15.04. 14:48

Praha - Komunistům podle jejich místopředsedy Josefa Skály vadí, že premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a další ministři podpořili útok Západu v Sýrii. Téma chce KSČM otevřít při jednáních s ANO o toleranci vládě.

Okamura si notoval se Zemanem, oba doufají ve vládu ANO, SPD a KSČM

12.04. 20:05

Lány (Kladensko) – V Lánech dnes jednali předseda Svobody a přímé demokracie Tomio Okamura a prezident Miloš Zeman. Politici se shodli, že doufají ve vznik vlády v rámci spolupráce ANO, KSČM a SPD. Věří, že by mohla vniknout nejpozději do června. O dalším postupu při sestavování vlády dnes také…

Jak vyřešit vládní krizi? Bělobrádek navrhuje vznik "šestikoalice" bez ANO, SPD a KSČM

10.04. 15:57

Praha - Předseda lidovců Pavel Bělobrádek chce vládní krizi vyřešit vznikem menšinové vlády ODS, Pirátů, ČSSD, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN. Měla by 85 hlasů, to je víc mandátů, než kterými disponuje ANO.

Návrat Marty Semelové? KSČM pošle kontroverzní političku do souboje o Senát

09.04. 17:20

Praha - Komunisté pošlou do podzimních senátních voleb stalinistku Martu Semelovou, kandidovat bude v Praze 12. Pražské komunisty povede i do podzimních komunálních voleb. Obhajovat svůj mandát bude jediný komunista v současném složení Senátu Václav Homolka, a to v obvodě Chomutov.

KSČM je připravena jednat s Babišem o programu

07.04. 16:25

Praha - Pokud předseda ANO a premiér v demisi Andrej Babiš dostane od prezidenta Miloše Zemana druhý mandát k sestavení vlády, je KSČM připravena jednat s ním o programu. Věci, které jsou projednané už z dřívějška, považuje za vážně dohodnuté.

Komentář: Bez Hamáčka. Babiš couvnul, strany se zacyklily a země je dál v nejistotě

Aktualizovali jsme 6.4.2018, 16:27, 06.04. 10:20

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Babišovo hnutí nepřistoupilo na podmínky ČSSD pro účast ve společné vládě a teď se na něj snáší kritika ze všech stran. Je tato kritika oprávněná? Do značné míry ano, strany se nicméně samospádem opět dostaly do režimu „antiBabiš“, který sráží jejich volební zisky na…

KSČM a vláda? Nesmíme být užitečnými idioty, jednání o toleranci je riskantní varuje Skála

30.03. 12:00

Praha - Současný místopředseda KSČM Josef Skála míní, že jednání o toleranci kabinetu ANO je nesmírně riskantní, protože se jedná o subjekt napravo od ČSSD. Upozornil, že v Evropě dopadli tragicky i komunisté, kteří zkusili jít do vlády se sociálnědemokratickými stranami.

Komunisté mají problém s několika současnými ministry

24.03. 14:40

Praha - KSČM má vážné výhrady ke třem až čtyřem ministrům nynější vlády v demisi Andreje Babiše (ANO). Novinářům to během dnešního jednání širšího vedení komunistické strany řekl její předseda Vojtěch Filip, jména ale říct odmítl.

Rýsuje se vláda ANO s ČSSD a podporou komunistů, Okamurova SPD je mimo

17.03. 18:11

Praha - Poslanecký klub ANO souhlasí s jednáním o menšinové vládě s ČSSD, kterou by podporovali komunisté. Výhrady mají tři poslanci, budou ale loajální. Místopředseda hnutí Jaroslav Faltýnek řekl, že by mohla být v ideálním případě vláda domluvena na konci dubna.

KSČM chce dál jednat o zákonu o referendu a zahraničních misích

16.03. 15:24

Praha - Vyjednavači KSČM a hnutí ANO zatím nenašli shodu na formulacích programového prohlášení vlády týkajících se přípravy zákona o obecném referendu a také požadavku KSČM na omezení vojenských zahraničních misí pouze na ty, které schválí OSN.

Komunisté mají jasno: Prioritou je dotáhnout jednání o vládě

16.03. 14:47

Praha - Širší vedení komunistů považuje za prioritu dokončit jednání o nové vládě. Po dnešním jednání výkonného výboru to strana oznámila na webu. Vláda bez důvěry je podle KSČM zdrojem nestability.

Komentář: Nebylo by už lepší nechat Babiše vládnout? Petice proti němu ničemu neposlouží

Aktualizovali jsme 15.3.2018, 22:13, 15.03. 17:15

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Nebylo by lepší spokojit se s realitou, kdy naší zemi bude vládnout Andrej Babiš? Protesty a zejména petice, která má za cíl nasbírat milion podpisů, ničemu neposlouží. Spíše působí jako radikální krok, který má a priori znemožnit nejpopulárnějšímu českému politikovi…

Jednání mezi ANO a KSČM finišují? Zbývá doladit poslední debaty o programu

15.03. 10:56

Praha - Vyjednavači ANO a komunistů dnes uzavřeli většinu programových bodů při jednání o možné toleranci druhé vlády Andreje Babiše. Shodu nalezli v sociální politice, zdravotnictví, životním prostředí, zemědělství, průmyslu a obchodu či dopravě. Naopak v plánu jsou další schůzky kvůli…

Kdo nakonec bude vládnout s Babišem? Jednat bude s KSČM, SPD, ČSSD, i ODS

14.03. 16:25

Praha - Předseda hnutí ANO Andrej Babiš chystá na čtvrtek další kolo jednání o podpoře pro svou druhou vládu. Premiér v demisi by se měl ve Sněmovně postupně setkat se zástupci KSČM, hnutí SPD a ČSSD. Předseda ČSSD Jan Hamáček bude chtít slyšet, jakému vládnímu uspořádání dává premiér v demisi…

KSČM chce, aby výživné dětem platit stát

10.03. 11:56

Praha - Za neplatiče alimentů by měl poskytovat výživné na děti stát, navrhla podobně jako v minulém volebním období skupina poslanců KSČM.

Babiš není pro komunisty důvěryhodný? Filip má určité pochybností

08.03. 18:42

Praha - Šéf KSČM Vojtěch Filip znovu zpochybnil důvěryhodnost premiéra v demisi Andreje Babiše a jeho hnutí ANO. Učinil tak v souvislosti se změnou postoje ANO ke Zdeňku Ondráčkovi a jeho funkci předsedy sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Petici proti Ondráčkovi podepsalo 40.000 lidí. Už se chystá další demonstrace proti komunistům

08.03. 12:12

Praha - Ačkoli komunista Zdeněk Ondráček v úterý rezignoval na post předsedy komise pro kontrolu GIBS, aktivisté ve středu předali petiční archy s podpisy do Poslanecké sněmovny, aby vlnu protestů symbolicky uzavřeli. Sešlo se téměř 40 tisíc podpisů.

Většina členů ANO preferuje vládu s ČSSD a komunisty

06.03. 22:01

Praha - Většina členů hnutí ANO preferuje nějakou z možných forem vládní spolupráce s ČSSD a komunisty. Asi třetina z nich by pak souhlasila s menšinovou vládou podporovanou KSČM a SPD.

Odstoupení Ondráčka? Jednání ANO s KSČM to neovlivní, myslí si Faltýnek

06.03. 19:09

Praha - Šéf poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek si nemyslí, že by dnešní odstoupení Zdeňka Ondráčka (KSČM) z čela komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) mohlo ovlivnit vyjednávání o podpoře vlády mezi ANO a KSČM. Piráti už oznámili, že budou opětovně navrhovat…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací