Články k tématu: KSČM

Komunista Ondráček vysvětloval, proč nepodpořil vládu. KSČM jeho slova stačí

13.07. 15:00

Praha - Poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM) nepodpořil vládu ANO a ČSSD při hlasování o důvěře proto, že se neztotožnil s jejím programovým prohlášením v oblasti bezpečnosti.

Proč komunistický poslanec Ondráček nepodpořil vládu? Jeho kolegové chtějí vysvětlení

13.07. 08:16

Praha - Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček důvody své nepřítomnosti na nočním hlasování o důvěře menšinové vládě ANO a ČSSD zveřejní po pátečním zasedání vedení KSČM. Na svém facebooku dnes odpoledne také napsal, že celou dobu byl ve Sněmovně a na hlasování mohl kdykoli přijít.

Aktuální průzkum: ANO ve vedení, Piráti se propadli za ČSSD a komunisty

Aktualizovali jsme 12.7.2018, 22:10, 12.07. 17:36

Praha - Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) zjišťovalo podporu politických stran ve veřejnosti a ochotu zúčastnit se parlamentních voleb. Největší podporu má ANO (31 %) následuje ODS (14 %). ČSSD by získala 11 % hlasů, KSČM 10,5 % a Piráti 10 %.

reklama

Vláda ANO a ČSSD si řekne o důvěru, díky hlasům komunistů ji zřejmě získá

11.07. 09:03

Praha - Menšinová vláda hnutí ANO a ČSSD premiéra Andreje Babiše si dnes řekne o důvěru Sněmovny. S přislíbenou podporou poslanců KSČM ji na rozdíl od prvního jednobarevného Babišova kabinetu s největší pravděpodobností získá.

ANO a komunisté podepsali toleranční dohodu

10.07. 15:29

Praha - ANO a KSČM dnes podepsaly dohodu o toleranci druhé vlády Andreje Babiše. Komunisté by měli ve středu podpořit vládu ANO a ČSSD v hlasování poslanců o důvěře.

Komunisté a ANO uzavřou toleranční dohodou, KSČM nebude moci shodit vládu

09.07. 14:05

Praha - KSČM a ANO uzavřou toleranční dohodu. Komunisté se v ní zavážou hlasovat ve Sněmovně pro vyslovení důvěry menšinové vládě ANO a ČSSD. Smlouva obsahuje i bod, že KSČM nevyvolá sněmovní hlasování o vyslovení nedůvěry kabinetu. ANO, ČSSD a KSČM mají ve dvousetčlenné dolní komoře většinu 108…

Vláda s podporou KSČM? Může za to Havel, zaznělo v ČT

Aktualizovali jsme 8.7.2018, 22:06, 08.07. 09:18

Praha - O otázce, jestli měli být komunisté po revoluci zakázáni, se diskutuje dlouhé roky. Svůj názor v pořadu Události, komentáře přidali i lidovecký hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek a místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna.

Duka se pustil do komunistů: Zdanit církevní restituce je skandální, věřím ve svědomí poslanců

07.07. 17:44

Velehrad - Podle kardinála Dominika Duky jsou požadavky komunistů týkající se zdanění církevních restitucí skandální. Sněmovna letos v únoru v prvním čtení schválila návrh na zdanění peněžitých náhrad, které stát posílá každoročně církvím za majetek nevydaný v restitucích.

Průzkum: Do Sněmovny by se dostalo jen sedm stran. ODS posílila, Piráti klesli

04.07. 13:56

Praha - Do parlamentu by se nyní dostalo jen sedm stran, těsně pod pěti procentním prahem by zůstala TOP 09 a hlouběji STAN. Posílila ODS, své postavení upevnila ČSSD, ztratili Piráti a SPD. Hnutí ANO je nadále nejmocnějším činitelem na naší politické scéně. Ukázal to červnový průzkum agentury STEM.

Komentář: Porušování pravidel povýšeno na normu, Babišův kabinet se nepoučil z minulosti

Aktualizovali jsme 30.6.2018, 22:05, 30.06. 20:08

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Politika bohužel není pouze o vládnutí v čisté podobě a uskutečňování vládních programů či vizí. Je také o vystupování, výrocích a působení na veřejnost. Nově vzniklá vláda právě na tomto poli tragicky pochybila. Dává našim občanům najevo, že právo a pravidla jsou pouze…

Komunisté se přibližují k vládě jen symbolicky, míní politologové

30.06. 20:59

Praha - Rozhodnutím o podpoře vlády hnutí ANO a ČSSD se komunisté od roku 1989 přiblížili nejblíže k vládnímu rozhodování. Dopad na český politický systém ale bude především symbolický, tvrdí politolog Kamil Švec.

Hamáček vítá rozhodnutí KSČM, opozice varuje před mocenským paktem

30.06. 15:48

Praha - Dnešní rozhodnutí širšího vedení KSČM, že její poslanci budou hlasovat pro důvěru vládě, označil předseda ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček za zodpovědné.

Komunisté podpořili vládu ANO a ČSSD

30.06. 13:44

Praha - Vedení KSČM dnes po čtyřech hodinách jednání rozhodlo, že komunisté ve Sněmovně podpoří při hlasování o důvěře menšinovou vládu hnutí ANO a sociální demokracie.

S komunisty se do postele nelehá. Spolupráce s nimi je kolaborací, píše se na Slovensku

29.06. 11:47

Praha/Bratislava - Slovenský list Sme ve svém dnešním komentáři ztrhal novou českou vládu, kterou by měla podporovat KSČM. Komunisté jsou zlem jako fašisté a politik, jenž kalkuluje s jejich podporou, je kolaborant.

Média o nové vládě: Socialismus s lidskou tváří se nám pomaloučku, polehoučku vrací

28.06. 09:25

Praha - Prezident Miloš Zeman ve středu 27. června jmenoval druhou vládu Andreje Babiše. Koalice ANO a ČSSD počítá s podporou komunistů. České deníky se v dnešních komentářích všímají právě rostoucího vlivu KSČM na politické dění.

Median: ANO by jasně vyhrálo volby, druhá ODS na něj ztrácí 20 procent

27.06. 18:55

Praha - Vládní hnutí ANO by v červnu vyhrálo volby se ziskem 31,5 procenta hlasů. Druhá skončila ODS, kterou by volilo 12,5 procenta lidí. Třetím Pirátům by dalo hlas 11,5 procenta voličů, vyplývá z aktuálního volebního modelu agentury Median. Do Sněmovny by se dostala ještě ČSSD, hnutí SPD a…

Na dvoře Pankrácké věznice se vzpomínalo na Horákovou. Mentalita komunistů se od té doby nezměnila, varoval Fiala

27.06. 17:49

Praha - Na dvoře Pankrácké věznice se dnes konala pietní vzpomínka na Miladu Horákovou, která byla popravena po vykonstruovaném monstrprocesu 27. června 1950. Podle Petra Fialy se komunisté nezměnili, o čemž svědčí jejich výroky. Před zapomínáním na minulost varovala také místopředsedkyně Senátu…

V zahraničí propírají českou vládu s komunisty a hořkou symboliku dneška pro ČSSD

27.06. 17:46

Paříž/Berlín - I ve světě si povšimli, že nová česká vláda, kterou má podporovat KSČM, byla jmenována na Den památky obětí komunistického režimu. Agentura Reuters spíše, že jmenování vlády má pro koaliční ČSSD hořký symbolismus, neboť se tak děje v den výročí jejího sloučení s komunistickou stranou…

Aktuální průzkum: ANO přichází o voliče, Piráti posilují. TOP 09 je opět na chvostu

19.06. 14:02

Praha - Hnutí ANO ve srovnání s dubnem ztratilo sedm desetin procentního bodu, nicméně s aktuálním ziskem 28,2 % hlasů je nadále jasným lídrem domácí politické scény. S poklesu voličského zájmu hnutí ANO profitují zejména Piráti. Ukázal to průzkum agentury Sanep.

KSČM odmítá tolerovat vládu s Pochem

17.06. 14:01

Praha - KSČM odmítá europoslance Miroslava Pocheho (ČSSD) v pozici ministra zahraničí. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to dnes řekl předseda KSČM Vojtěch Filip.

Komunisté si diktují: Bez těchto sedmi podmínek vládu nepodpoří

15.06. 14:26

Praha - Komunisté zváží toleranci menšinové vlády ANO a ČSSD, pokud programové prohlášení kabinetu bude obsahovat sedm základních programových požadavků KSČM. ANO má přitom zaručit, že příslušné návrhy zákonů Sněmovna projedná nejpozději půl roku před koncem volebního období.

Zeman jednal se zástupci KSČM o sestavování menšinové vlády

13.06. 20:38

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes přijal šéfa KSČM Vojtěcha Filipa, místopředsedu strany Stanislava Grospiče a komunistickou poslankyni Miloslavu Vostrou. Podle Grospiče šlo o čistě informativní schůzku v předvečer ukončení referenda v ČSSD o vstupu do vlády s ANO. Tento kabinet budou zřejmě…

Klaus kritizoval Piráty a Zelené. Strany mu to spočítaly, tahle slova si za rámeček nedá

Aktualizovali jsme 12.6.2018, 22:09, 12.06. 09:18

Praha – Bývalý český prezident Václav Klaus v neděli v Partii rozpovídal o současném vyjednávání o vládě. Přiznal sice, že je zděšen, chystaná vláda ANO a ČSSD bude závislá na podpoře KSČM, přesto to prý ale nepovažuje za konec světa. Tvrdě se přitom navezl do České strany pirátské i Zelených,…

Komunisté jsou ochotní tolerovat i jednobarevnou vládu ANO

11.06. 14:54

České Budějovice - Předseda KSČM Vojtěch Filip dnes oznámil, že komunisté by za určitých podmínek byli ochotni tolerovat i jednobarevnou menšinový kabinet hnutí ANO. ČSSD nicméně podle něj do vladní koalice s největší pravděpodobností vstoupí.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace