Články k tématu: Lubomír Zaorálek

Zaorálek se obává: Česko bude dlouho čekat na nového velvyslance USA

16.01. 07:45

Praha - Šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek (ČSSD) se obává, že Česko bude dlouho čekat na nového amerického velvyslance. Celou situaci kolem odvolání všech velvyslanců budoucím americkým prezidentem Donaldem Trumpem považuje za bezprecedentní.

Zaorálek hovořil se Zemanem i o velvyslancích

14.01. 21:32

Lány (Kladensko) - Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) jednal dnes s prezidentem Milošem Zemanem mezi čtyřma očima i o velvyslancích. Bez dalších podrobností to uvedl na dotaz ČTK, zda v Lánech mluvil i o bývalém šéfovi hradního protokolu Jindřichu Forejtovi.

Co čeká EU a Česko? Zaorálek prozradil víc

13.01. 18:40

Praha - Hlavními výzvami pro letošní rok bude zastavení populistických uskupení a zachování jednoty Evropské unie. Při setkání se zahraničními velvyslanci to dnes řekl ministr zahraničí Lubomír Zaorálek.

reklama

Rok 2017 je v Japonsku Rokem české kultury. šéf tamní diplomacie navštívil Prahu

08.01. 19:32

Praha - Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) se dnes v Praze sešel se svým japonským protějškem Fumiem Kišidou. Hovořili o zájemné spolupráci ve vědě a výzkumu, výměně technologií a v obranném průmyslu. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) by mohl letos do Japonska zavítat.

Zaorálek: O vydávání cizinců by mělo rozhodovat ministerstvo zahraničí

08.01. 15:00

Praha - Hostem dnešního pořadu České televize Otázky Václava Moravce byl ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). V souvislosti s případem ruského hackera Jevgenije Nikulina, o jehož vydání z Česka usilují Spojené státy i Moskva, řekl, že by o vydávání stíhaných do zahraničí měla rozhodovat…

Další česká oběť útoku v Berlíně je nepravděpodobná, míní Zaorálek

23.12. 15:53

Praha - Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek(ČSSD) dnes oznámil, že jméno české oběti teroristického útoku v Berlíně zveřejnil po dohodě s jejím manželem. Sám mu také telefonoval a nabídl mu pomoc ministerstva i českého velvyslanectví v Berlíně. Záleží podle něj na rodině, zda pomoc využije.

Zaorálek prozradil podrobnosti k případu české oběti teroristického útoku v Berlíně

23.12. 11:59

Praha - Jednou z 12 obětí pondělního atentátu na vánoční trh v centru Berlína je i česká občanka. Informovalo o tom ve čtvrtek české ministerstvo zahraničí. Šéf resortu Lubomír Zaorálek prozradil další podrobnosti na tiskové konferenci.

Obětí teroru v Berlíně byla i Češka

Aktualizovali jsme 23.12.2016, 08:33, 23.12. 02:11

Berlín, Praha - Česká občanka Naďa Čižmár byla jednou z 12 obětí pondělního teroristického útoku v Berlíně. Ve čtvrtek o tom informovalo české ministerstvo zahraničních věcí. Český velvyslanec již o jejím úmrtí informoval rodinu.

VIDEO: Česko, jak ho neznáte. Ministerstvo představilo nové propagační video

16.12. 17:24

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka a ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek (oba ČSSD) dnes v Černínském paláci v rámci předvánočního setkání s dvěma stovkami podnikatelů slavnostně představili videospot „Czechia Has Marvellous People“. Videospot bude sloužit k propagaci ČR v zahraničí.

Válka v Sýrii jen tak neskončí, varuje Zaorálek. Potrvá ještě roky?

15.12. 13:36

Brno - Válka v Sýrii může trvat ještě roky, neskončí dobytím Halabu (Aleppa). Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) to dnes řekl studentům Masarykovy univerzity v Brně.

Česko kvóty nechce, podporuje princip efektivní solidarity

14.12. 11:19

Praha - Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) dnes senátorům řekl, že Česko při řešení uprchlické ktize bude nadále podporovat princip efektivní solidarity, nikoli povinné kvóty, jak žádá Brusel.

Zaorálek v Turecku odsoudil pokus o puč

13.12. 17:39

Ankara - Šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek dnes v tureckém parlamentu odsoudil červencový pokus o vojenský puč. Jako důkaz toho, že ČR stojí v této záležitosti za Ankarou, rozsvítil v zákonodárném sboru nové lustry ze severočeských skláren.

Zaorálek bude v Turecku jednat o zadržených Češích

13.12. 08:36

Ankara - Český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek dnes přiletěl do Ankara. Nechce předjímat výsledek jednání o dvou zadržených Češích, ale nemyslí si nemyslí, že případ i česko-turecké vztahy nějak ovlivnil sobotní atentát u stadionu v Istanbulu, při kterém zahynulo 44 osob.

Nový program ČSSD? Bezpečnost a progresivní zdanění, naznačil Zaorálek

10.12. 12:04

Praha - ČSSD dnes debatuje o programových prioritách do sněmovních voleb v příštím roce. Místopředseda strany a ministr zahraniční Lubomír Zaorálek představil návrh nového dlouhodobého programu. Sociální demokraté se potýkají s úbytkem voličů, jak ukázaly podzimní krajské a senátní volby.

Zeman podnítil diskuzi o velvyslancích, Zaorálkovi se to nelíbí

07.12. 13:53

Praha/Brusel - Debaty o obsazování velvyslaneckých postů se mají odehrávat mezi státy. Uvedl to dnes český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek s tím, že by se neměly odehrávat veřejně.

Zaorálek ocenil Zemanovo pozvání do Bílého domu

06.12. 18:26

Brusel - Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek dnes ocenil pozvání do Bílého domu, které od budoucího amerického prezidenta Donalda Trumpa dostal prezident Miloš Zeman. Podle něj je to výbornou zprávou.

Nástup Trumpa vztahy nezmění, tvrdí Zaorálek

06.12. 17:34

Brusel - Přístup Spojených států k NATO a Rusku se s nástupem prezidenta Donalda Trumpa do Bílého domu zásadním způsobem nezmění, domnívá se český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg dnes uvítal zklidnění ruského vyjadřování, kdy Moskva začala dávat najevo…

Senátu debatuje o pročínském prohlášení. Situace se vyhrocuje

30.11. 11:53

Praha - Podle šéfa české diplomacie Lubomíra Zaorálka (ČSSD) neznamenalo pročínské prohlášení opouštění českých hodnot a principů. Nejvyšší ústavní činitelé včetně prezidenta Miloše Zemana prý jen potvrdili dohodnuté vazby a vztahy s Pekingem.

Země V4 podpořily rychlou integraci balkánských států do EU. Co by se tím mělo zlepšit?

29.11. 15:06

Varšava - Země visegrádské skupiny (V4) podpořily rychlý vstup států západního Balkánu do Evropské unie. Ministři zahraničí Česka, Slovenska, Polska a Maďarska se dnes na tiskové konferenci ve Varšavě shodli, že integrace těchto balkánských států do EU by pomohla stabilizovat Balkán i zlepšit…

S Tureckem se musí udržovat dialog. Určitý počet uprchlíků ČR přijme, tvrdí Zaorálek

Aktualizovali jsme 25.11.2016, 20:51, 25.11. 14:45

Vídeň/Praha - Navzdory aktuální složité situaci v zemi by Evropská unie měla nadále udržovat dialog s Tureckem. V rozhovoru poskytnutém rakouskému listu Der Standard to dnes uvedl český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Znovu také odmítl, že by státy visegrádské čtyřky (ČR, Maďarsko, Polsko,…

Zaorálek pojede do Turecka vyjednávat o zadržených Češích

23.11. 13:48

Praha - Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) doufá, že Turecko vyhostí dvojici Čechů, kteří byli v zemi zadrženi kvůli údajné příslušnosti ke kurdským milicím. Kauzu pojede osobně řešit do Ankary v prosinci.

Zaorálek předal Nazarbajevovi dopis od Zemana. Co v něm stojí?

22.11. 10:35

Astana - Český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek předal v Astaně prezidentovi Nursultanu Nazarbajevovi dopis od Miloše Zemana. Potvrzuje v něm, že příští rok navštíví zahájení výstavy Expo 2017 v kazašském hlavním městě.

Zaorálek a početná mise podnikatelů míří na návštěvu do Kazachstánu

18.11. 15:31

Praha - Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek v neděli odcestuje na návštěvu Kazachstánu, doprovázet ho budou zástupci 30 českých firem. Podnikatelskou misi organizuje Hospodářská komora ČR ve spolupráci s Komorou pro hospodářské styky se zeměmi SNS. V podnikatelské delegaci jsou zastoupené i firmy…

Zaorálek pojede na jednání NATO a OBSE

16.11. 15:06

Praha - Severoatlantická aliance a Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) budou na počátku prosince řešit vývoj konfliktu na východě Ukrajiny. Ministři zahraničí obou organizací se sejdou k jednání o tomto tématu poprvé od prezidentských voleb ve Spojených státech, jejichž vítěz…

reklama
Fotogalerie