Články k tématu: Lubomír Zaorálek

Zaorálek měl výhrady k Rusku a Putinovi, takto o něm psali v zahraničí

09.06. 19:23

Bratislava - Češi mají velké výhrady vůči praktikám Ruska a jeho prezidenta Vladimíra Putina a nebojí se je říci nahlas. Píší to slovenská média s odkazem na slova ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka.

Genocida Aménů: Zaorálek by nechal hodnocení na odbornících

08.06. 17:50

Jerevan/Praha - Prezident Miloš Zeman se dnes vyslovil pro to, aby český parlament po vzoru německého Spolkového sněmu přijal usnesení týkající se arménské genocidy.

Vláda pošle Afghánistánu a Sýrii 40 milionů, polovina půjde na výcvik armády

08.06. 14:54

Praha - Afghánistán dostane od vlády čtyřicet milionů na výcvik armády a rozvojové projekty. Kabinet dnes schválil také pokračování stipendijního programu pro syrské studenty.

reklama

Merkelová v Praze: Zaorálek pojede do Německa předat pozvání

Aktualizovali jsme 8.6.2016, 14:19, 08.06. 12:30

Praha – Na podzim by do Prahy mohla přijet německá kancléřka Angela Merkelová. Pozvání jejímu poradci předá při návštěvě Německa šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek. Ten také bude při návštěvě v Berlíně 15. června jednat se svým protějškem Frankem-Walterem Steinmeierem.

Okupanti z Československa od Ruska status veteránů nedostanou, očekává Zaorálek

08.06. 12:38

Praha - Šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek očekává, že ruská vláda odmítne poslanecký návrh přiznat sovětským účastníkům okupace Československa v roce 1968 status válečných veteránů.

Zaorálek jasně promluvil: Potřebujeme změnit azylovou politiku. A co si myslí o dohodě s Tureckem?

29.05. 19:43

Praha – Nejen v České republice je stále palčivou otázkou téma nejen uprchlických kvót, které mnohé země odmítají, tak i otázky dohody mezi Evropskou unií a Tureckem. Ta totiž podle mnohých staví EU do nevýhodné pozice a poskytuje tureckému prezidentovi Recepu Tayyipu Erdoğanovi nástroj pro…

Na vyřešení sporu o stavu právního státu v Polsku potřebuje komise a vláda více času, říká Zaorálek

24.05. 14:32

Brusel - Evropská komise a polská vláda potřebují podle českého ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka více času k vyjasnění sporu o stavu právního státu v Polsku. Šéf české diplomacie dnes novinářům v Bruselu řekl, že nechce v této otázce dělat předčasné závěry.

Situace NATO-Rusko je zlá. Rada zasedne ještě před summitem aliance

Aktualizovali jsme 20.5.2016, 21:37, 20.05. 13:08

Brusel - Vztahy mezi NATO a Ruskem jsou sice dlouhodobě velmi špatné, diplomatické kanály ale zcela uzavřeny nebyly. Další jednání Rady NATO-Rusko by se mohlo uskutečnit ještě do červencového summitu aliance ve Varšavě.

Vláda dá do Česko-německého fondu budoucnosti 270 milionů

19.05. 15:04

Praha - Vláda vloží 270 milionů korun na společné česko-německé projekty. Novinářům to během dnešního jednání kabinetu řekl ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD).

EU nemůže nutit zemím azylovou politiku, řekl v Praze chorvatský ministr zahraničí

06.05. 14:41

Praha - V Evropě není možné vnucovat řešení bez ohledu na národní specifika, řekl dnes chorvatský ministr zahraničí Miro Kovač o návrhu Evropské komise na reformu azylové politiky, který počítá i s povinnými kvótami pro dělení uprchlíků. Šéf chorvatské diplomacie tak komentoval návrh EK na tiskové…

Zaorálek kritizuje kvóty na migranty: Rozdělují Evropu. Zlobí se i Hrad

04.05. 16:31

Praha - Zástupci visegrádské skupiny odmítli návrh Evropské komise na přerozdělování migrantů. Český ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek (ČSSD) je z něj nemile překvapen. Evropská komise by podle něj neměla předkládat něco, co Evropu rozděluje. Reagoval tak na dnešní návrh reformy způsobu,…

Obavy z uprchlíků jsou logické, kontroly v Schengenu nejsou dostatečně funkční, říká Zaorálek

02.05. 14:12

Praha - Dokud neexistuje systém, který brání schengenský prostor stoprocentně, lze si jen těžko na hraniční kontroly stěžovat. Takto dnes reagoval šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek na žádost šesti zemí EU o prodloužení kontrol.

Vztahy s Kubou se zlepšují. Česko otevře po mnoha letech velvyslanectví

29.04. 14:12

Praha - Česká republika bude mít po letech svého velvyslance na Kubě, oznámil dnes ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Vzájemné diplomatické zastoupení je nyní pouze na úrovni chargé d ́affaires.

Odmítáme kvóty, protože jednoduše nefungují, řekl Zaorálek

16.04. 20:39

Bratislava – Šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek dne vystoupil na mezinárodní bezpečnostní konferenci Globsec v Bratislavě. Při té příležitosti uvedl, že Praha odmítá kvóty na uprchlíky hlavně proto, že prostě nefungují.

Zaorálek po jednání s italským kolegou: Migrační krize se týká celé EU

17.03. 16:41

Praha - Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek se svým italským protějškem Paolem Gentilonim podpořili celoevropské řešení migrační krize. Pozornost se podle nich musí věnovat i situaci v Libyi, odkud, podobně jako z Turecka, nelegálně připlouvali migranti do Evropy. Oba ministři to dnes uvedli po…

Česko bude hostit schůzku visegrádských, baltských a skandinávských zemí. Co se bude řešit?

15.03. 21:07

Praha - Český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek dnes po jednání se švédskou ministryní zahraničí Margot Wallströmovou oznámil, že Česko bude na začátku května hostit schůzku visegrádských, baltských a skandinávských zemí.

Rusové zásobují Evropu běženci, řekl Zaorálek

15.03. 12:44

Praha - Nynější migrační krizi podle ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD) přiživuje Rusko, které "zásobuje" Evropu uprchlíky. Informace má z pondělní schůzky ministrů zahraničí EU, uvedl šéf české diplomacie v rozhovoru pro dnešní Hospodářské noviny (HN).

Sankce kvůli Savčenkové? Podpořili bychom je, říká Zaorálek

14.03. 10:20

Brusel - Česká republika by podpořila případné návrhy na rozšíření sankcí EU na ty občany Ruska, kteří se podílejí na perzekuci ukrajinské pilotky Nadiji Savčenkové. Při příchodu na dnešní jednání ministrů zahraničí osmadvacítky to novinářům řekl šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek. Případ…

Druhý Zemanův návrh s Norskem o dětech nic neřeší, říká Zaorálek

07.03. 01:34

Praha - Prezidentův druhý návrh smlouvy s Norskem neřeší příliš vydávání dětí jako původní verze, ale spíše výměnu informací. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to dnes řekl ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Zaorálek je proti Babišovému návrhu dřívějších voleb

06.03. 15:45

Praha - S dřívějšími sněmovními volbami navrhovanými vicepremiérem Andrejem Babišem (ANO) nesouhlasí ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD).

reklama
Fotogalerie