Články k tématu: Lubomír Zaorálek

Česko přijme pár desítek uprchlíků a bude klid, navrhl Zaorálek. Ale Luboši, spustil Hašek

Aktualizovali jsme 11.12.2017, 22:07, 11.12. 16:34

Praha/Brno – Evropská komise se tento týden rozhodla zažalovat ČR, Polsko a Maďarsko, že migranty nechtějí přijímat. Končící šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek (ČSSD) je přesvědčen, že stále je „půda pro dohodu". Česko by podle něj například mohlo přijmout několik migrantů. Jeho slova se ale…

Kostlivec ve skříni? Novináři upozornili na Zaorálkovo slabé místo, týká se Ruska a Ukrajiny

10.12. 09:49

Praha – Končící šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek (ČSSD) má jedno velmi slabé místo. Právě na to se zaměřila známá investigativní novinářka Sabina Slonková. Tímto slabým místem je veřejnosti neznámý ostravský podnikatel Petr Kovařík.

Turecký soud potvrdil Farkasovi a Všelichové šestiletý trest za spolupráci s Kurdy

01.12. 16:28

Ankara - Turecký odvolací soud potvrdil dvěma Čechům trest šesti let a tří měsíců vězení za spolupráci s bojovníky milic syrských Kurdů YPG. Markéta Všelichová a Miroslav Farkas zůstávají ve Vanu na jihovýchodě Turecka, kde byli ve vazbě i po vynesení rozsudku prvoinstančního soudu letos v srpnu.

reklama

Autonehoda, při které se zranil Zaorálek, byla přestupek

01.12. 11:35

Znojmo - Nehody dvou vozů, z nichž jeden vezl tehdejšího ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD), byla uzavřena jako přestupek. Policie věc předala Městskému úřadu Znojmo, projedná ji přestupková komise.

Zaorálek se vykašlal na odboráře, bez jejich vědomí zablokoval žalobu

23.11. 15:51

Praha - Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek (ČSSD) zablokoval dnešní projednání žaloby odborářů Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) na ministerstvo. Den před jednáním zneplatnil rozhodnutí, na něž si odbory stěžovaly.

Kalousek je v ráží: Zemanovy plky nebudu respektovat, Pelikán patří do kriminálu

23.11. 15:42

Praha – Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek nešetří kritikou na účet končící vlády i prezidenta Miloše Zemana. Okomentoval nejen cestu Zemana do Ruska, ale také kauzu kolem Alího Fajáda.

Diplomaté chtějí zarazit Zemana: Už nemůže nadále poškozovat Česko a táhnout nás na východ

22.11. 15:30

Praha - Bývalí čeští diplomaté, lidé z nevládního sektoru a odborníci na východní Evropu dnes v otevřeném dopise vyzvali ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD), aby pozastavil Česko-ruské diskusní fórum, jehož zahájení během nynější návštěvy Ruska oznámil český prezident Miloš Zeman a jeho…

Politici se ohradili proti ruskému článku o roce 1968. Farský chce, aby se Zeman vrátil z Ruska

21.11. 20:30

Praha – Šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek (ČSSD) chce, aby se na jednáních prezidenta Miloše Zemana v Rusku mluvilo o překroucených informacích k srpnu 1968, které se před návštěvou českého prezidenta objevily na webu ruské armádní televize Zvezda. Text ostře odsoudila celá řada českých…

Československo by mělo být SSSR vděčné? Ruský web chválil srpen 1968

21.11. 17:00

Moskva - Web ruské armádní televize Zvezda na úvod oficiální návštěvy českého prezidenta Miloše Zemana v Rusku zveřejnil kontroverzní článek. Československo by podle něj mělo být Sovětskému svazu vděčno za rok 1968.

Vedení ČSSD jedná o budoucnosti strany

19.11. 15:22

Hradec Králové - V Hradci Králové začalo jednání širšího vedení ČSSD, které bude rozhodovat o formátu a termínu mimořádného sjezdu. Diskutovat by se mohlo i o budoucím předsedovi, který by se měl ujmout ČSSD po mimořádném sjezdu.

Dánsko přebírá po Češích předsednictví v Radě Evropy

16.11. 12:08

Štrasburk - Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek ve středu oficiálně ukončil půlroční předsednictví České republiky ve Výboru ministrů Rady Evropy. Nyní je na řadě Dánsko.

Zaorálek chce navýšit prostředky na odhalování ruských dezinformací

13.11. 20:56

Brusel - Česká republika chce navýšit prostředky i počet lidí, kteří se na evropské úrovni zabývají strategickou komunikací, především směrem k východu. V Bruselu to dnes novinářům řekl český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Evropská komise dnes oznámila vznik expertní skupiny a začátek veřejné…

EU chce posílit obranu, země podepíšou důležitý dokument

13.11. 11:38

Brusel - Přes 20 zemí Evropské unie má zájem posílit vzájemnou spolupráci v obranné oblasti. Příslušný dokument dnes podepíší v Bruselu jejich ministři zahraničí a obrany.

Zaorálek je pro multikulturalismus, věří v obohacování kultur

07.11. 13:28

Praha - Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) dnes na odborné konferenci o mezikulturním dialogu a roli médií varoval před budováním zdí mezi různými kulturami. Společně s šéfem české diplomacie v zahajovacím panelu usedl také egyptský velvyslanec v Česku Abdar Rahmán Saláhaddín.

ČSSD zavrhla vládu bez důvěru. Musí ještě vyřešit, jak a kdy vybrat nového předsedu

03.11. 16:37

Praha - Úřadující šéf ČSSD Milan Chovanec dnes řekl, že preferuje, aby příštího šéfa strany vybrali všichni členové sociální demokracie. Volební lídr strany Lubomír Zaorálek naopak upřednostňuje, aby o předsedovi hlasoval standardně sjezd.

ČSSD míří do opozice, zopakoval Zaorálek. Jednání s SPD změnu nepřineslo

26.10. 15:28

Praha - Místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek po dnešním jednání s hnutím Svoboda a přímá demokracie zopakoval, že se sociální demokracie chystá do opozice. Zástupci obou uskupení probírali také programy, shoda je minimální.

Zaorálek zřejmě neuspěje. Ministři ANO a KDU-ČSL jsou skeptičtí k odvolání šéfa finanční správy

23.10. 13:57

Praha - Ministři hnutí ANO a KDU-ČSL se staví skepticky k návrhu ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD) na odvolání šéfa finanční správy Martina Janečka a náměstkyně ministra financí Aleny Schillerové. Oba budou na zasedání vlády 6. listopadu kabinetu vysvětlovat okolnosti používání…

Volby dopadly pro ČSSD otřesně. Dohra bude na sjezdu strany

21.10. 23:42

Praha - Krajští lídři ČSSD hodnotí výsledek strany v letošních sněmovních volbách slovy katastrofa, debakl, šok, drtivá prohra či černý den pro sociální demokracii. Většina z nich ale nechce okamžitou rezignaci vedení, zásadní změnu čekají až na mimořádném sjezdu.

Zaorálek má hlasování za sebou, volil ČSSD

20.10. 20:58

Ostrava - Lídr ČSSD a ministr zahraniučí Lubomír Zaorálek odvolil dnes před 19:00 na Základní škole Jana Šoupala v Ostravě-Porubě. Novinářům řekl, že volil sociální demokracii.

Hybridní hrozby? Pilný žádá vnitro o posouzení reportáží, které použil Zaorálek

20.10. 14:33

Praha - Ministerstvo financí požádalo, aby resort vnitra posoudil, zda reportáže na téma zajišťovacích příkazů nenesou znaky hybridních hrozeb, tedy vědomě šířených dezinformací poškozujících stát.

Poslední superdebata čeří vody. Všichni se vyhranili proti ANO

19.10. 23:09

Praha - Předseda hnutí ANO Andrej Babiš a volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek nestihli začátek závěrečné předvolební Superdebaty v České televizi. Před pořadem totiž diskutovali na stanici Nova.

Babiš by šel znovu do koalice s ČSSD. Tváří se, že jediné, co v té vládě bylo dobré, byl on, zlobil se Zaorálek

19.10. 22:16

Praha - V předvolebním souboji lídrů hnutí ANO a ČSSD Andreje Babiše a Lubomíra Zaorálka v televizi Nova se dosavadní koaliční partneři proti sobě ostře vymezili. Vzájemně se napadali, kdo má máslo na hlavě například v otázce nízkých mezd či boje s korupcí. Zatímco Babiš připustil, že si další…

Nova dnes večer může odvysílat duel Babiše a Zaorálka, stížnost Pirátů soud smetl ze stolu

19.10. 14:01

Praha - Městský soud v Praze zamítl žalobu Pirátů, TV Nova tak dnes večer může odvysílat předvolební duel lídrů ČSSD Lubomíra Zaorálka a ANO Andreje Babiše.

Politici už spřádají plány na neděli. Co budou dělat po volbách?

18.10. 11:20

Praha - V pátek a sobotu proběhnou v Česku volby do Sněmovny. Neděle sice podle lídrů nejsilnějších stran už bude ve znamení politických jednání, čas na rodinu si ale najdou.

reklama
Fotogalerie