Články k tématu: Lubomír Zaorálek

Zaorálek hovoří o podezřelé likvidaci firem v ČR. Bude žádat odvolání šéfa finanční správy Janečka

17.10. 16:26

Praha - Volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek bude na pondělním zasedání vlády žádat odvolání šéfa finanční správy Martin Janeček, a to kvůli údajnému zneužití zajišťovacích příkazů k likvidaci firem, jak o nich informovala média. Chce, aby odešla také náměstkyně ministra financí Alena Schillerová.

Česko gratuluje Kurzovi. Zaorálek věří v pokračování výborných vztahů s Rakouskem

15.10. 19:39

Praha/Vídeň - Šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek (ČSSD) pogratuloval dosavadnímu ministrovi zahraničí Rakouska Sebastianovi Kurzovi k vítězství v dnešních volbách. Věří v pokračování výborných vztahů mezi oběma zeměmi. Podobně se vyjádřil i vicepremiér a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

Zaorálek se zmenil ve Forresta Gumpa? Ve spotu ČSSD varuje před Babišovou podvodnou koblihou

15.10. 09:39

Praha - Praha – Sociální demokraté, stejně jako ostatní strany, finišují svou kampaň. V nově zveřejněném videu se volební lídr ČSSD ostře vymezil vůči šéfovi hnití ANO Andreji Babišovi. Varuje před jeho koblihami.

reklama

Memorandum o lithiu vláda nezrušila, pro zamítnutí dohody hlasovali pouze zástupci ANO

11.10. 16:14

Praha - Vláda dnes zamítla návrh hnutí ANO zrušit memorandum o těžbě lithia, které uzavřel ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD) s australskou těžařskou firmou. Vliv státu na nakládání se strategickými nerostnými surovinami v Česku se zvýší. Pomoci s tím mají státní podnik Diamo a Česká…

Piráti si stěžují vysílací radě kvůli duelu Zaorálek-Babiš na Nově

09.10. 14:28

Praha - Česká pirátská strana se obrátila na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání kvůli předvolební diskusi mezi lídry ČSSD a ANO Lubomírem Zaorálkem a Andrejem Babišem v televizi Nova. Piráti navrhují buď přidat k předákům dvou nejsilnějších stran další diskutující, nebo poskytnout v hlavním…

Babiš a Zaorálek se večer před volbami mohou střetnout na Nově i ČT

08.10. 22:40

Praha - Večer před volbami do Sněmovny se mohou objevit volební lídři ANO Andrej Babiš a ČSSD Lubomír Zaorálek hned ve dvou televizních debatách.

Bla bla bla politického plácala. Zaorálka naštvala slova Babiše o lithiu

06.10. 18:21

Praha - Předseda ANO Andrej Babiš dnes kritizoval nedávný podpis memoranda o porozumění o těžbě lithia v ČR. Volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek jeho slova odmítl. Nevadí mu ale, že by věc mohla projednávat Sněmovna na mimořádném zasedání.

ČSSD do opozice nechce. Jak si představuje novou koalici?

Aktualizovali jsme 4.10.2017, 22:15, 04.10. 16:54

Praha - Volební lídr sociálních demokratů Lubomír Zaorálek chce v parlamentních volbách zvítězit. Věří, že ČSSD bude mezi stranami, které budou o vzniku nové vlády jednat. Klíčová pro něj bude shoda na programu s potenciálními partnery.

Za Havla byla česká diplomacie na vrcholu. Je v tom skrytá také určitá zrada, myslí si Zaorálek

04.10. 21:56

Praha - Na Právnické fakultě Univerzity Karlovy debatovali tři čeští ministři zahraničí. Shodli se, že česká diplomacie byla nejsilnější v devadesátých letech díky výjimečné osobnosti Václava Havla.

ČR si nemůže dovolit trestně stíhaného premiéra, myslí si Zaorálek

04.10. 17:19

Praha - Česko si podle volebního lídra ČSSD Lubomíra Zaorálka nemůže dovolit mít trestně stíhaného premiéra. V předvolebním rozhovoru pro ČTK také prozradil, jak funguje "triumvirát" uvnitř sociální demokracie.

Vztahy mezi státy se podobají vztahům mezi lidmi, myslí si šéf české diplomacie

04.10. 12:51

Praha - Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek (ČSSD) v úvodní řeči dvoudenního sympozia Česká zahraniční politika přirovnal vztahy mezi státy ke vztahům mezi lidmi. Odpovědností politiků a diplomatů je vazby udržovat a zabránit tak budování bariér mezi zeměmi.

Šéf britské diplomacie Johnson v Praze ujistil o zachování práv občanů EU po brexitu

25.09. 16:51

Praha - Britský ministr zahraničí Boris Johnson dnes v Praze jednal s šéfem české diplomacie Lubomírem Zaorálkem. Ujistil, že Spojené království i po brexitu zajistí zachování práv evropských občanů na svém území.

Právníkovi Radku Pokornému se nezdá politická debata na Nově, soud by kvůli ní mohl zrušit volby

25.09. 11:40

Praha - Právník Radek Pokorný blízký ČSSD zpochybnil koncept předvolební diskuze na komerční televizi Nova. V krajním případě by kvůli diskuzi mohlo dojít k opakování voleb, myslí si. S předvolebními debatami nejsou spokojeni další, zejména opoziční politici.

Čeští politici ocenili výhru kancléřky Merkelové

24.09. 20:20

Praha - Čeští politici vyzdvihli to, že se německým konzervativcům CDU/CSU pod vedením kancléřky Angely Merkelové povedlo dnes počtvrté za sebou vyhrát parlamentní volby.

Orálek nebo Zaorálek? Do boje o křeslo poslance jdou i další zajímavá jména

23.09. 17:15

Praha - Ve Sněmovně by po letošních volbách mohli zasedat jak ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD), tak i jeho skorojmenovec Luboš Orálek (Svobodní). To ale není vše, co se zajímavých jmen týče.

ČT má smůlu: Babiš a Zaorálek se střetnou v duelu na Nově, diskuzi bude řídit Rey Koranteng

22.09. 15:48

Praha – Ministr zahraničí a volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek přijal výzvu šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a místo velké debaty na ČT se s ním zúčastní debaty na televizi Nova. Rozhodl se tak proto, že považuje za naprosto zásadní, aby s Babišem o některých věcech bezprostředně před volbami…

To je vizitka nekulturnosti, je to katastrofa. Kraus se ostře pustil do Zaorálka

Aktualizovali jsme 18.9.2017, 22:06, 15.09. 12:38

Praha – Moderátor a bavič Jan Kraus se vrátil po prázdninách zpět na televizní obrazovky a hned se ve své show pustil do českého ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka. Tomu kvůli sporné návštěvě Národního divadla vyčetl, že se neumí chovat.

Zaorálka po nehodě hlava už nebolí. Měl jsem všude krev, popisuje

18.09. 12:50

Praha - Volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek má po pátečním zranění při autonehodě klidnější režim, vynechává sport. Hlava už ho nebolí. Brzy půjde na kontrolu a poté vytahování stehů.

Ministr zahraničí Zaorálek boural

Aktualizovali jsme 15.9.2017, 23:11, 15.09. 22:37

Znojmo/Praha - Na Znojemsku se v pátek v podvečer vyboural vůz Ochranné služby Policie ČR, ve kterém seděl ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Původní spekulace potvrdili jihomoravský policejní mluvčí Pavel Šváb a policejního prezidia Petr Habenicht

Pouhá mediální kampaň? Odbory Národního divadla se Zaorálka zastaly

15.09. 13:28

Praha - Volebního lídra ČSSD Lubomíra Zaorálka začátkem týdne kritizovali ředitelé českých divadel, herci či akademici, podle kterých zneužil Národní divadlo k předvolební agitaci. Odborové organizace spojené s Národním divadlem se ale postavily na stranu ministra zahraničí.

Předvolební debata: Čeští politici se pohádali o Ukrajince, euro a daně

13.09. 10:39

Praha - Zástupci hlavních politických stran se vesměs shodli na nutnosti vyrovnaných veřejných rozpočtů. Vyslovili se i pro změnu struktury ekonomiky od levné montovny k výrobkům s vyšší přidanou hodnotou. Rozdílné názory ale mají na daňové změny a vstup do eurozóny, tedy přijetí eura. Debatu…

Politico: Česko by se mohlo stát líhní xenofobie a hrozbou pro EU

12.09. 09:48

Praha - Odchod ministra Jiřího Dienstbiera (ČSSD) může být jednou z příčin, proč strana přichází o voliče. Nové vedení pod taktovkou ministra vnitra Milana Chovance je prý mnohem populističtější a nacionalističtější. V případě, že by taková sociální demokracie šla do vlády s Andrejem Babišem (ANO),…

Národní divadlo se zlobí na Zaorálka: Agitoval a narušil zkoušku orchestru, píše se v otevřeném dopise

11.09. 13:18

Praha - Národní divadlo v otevřeném dopisdu kritizuje volebního lídra ČSSD Lubomíra Zaorálka kvůli tomu, že minulý týden svou návštěvou narušil zkoušku orchestru. Ministr zahraničí přednesl projev a divadlo zneužil k předvolební agitaci. Zaorálek to odmítá.

Zaorálek věří ve zvýšení platů ve školství i veřejné správě, ekonomika totiž roste

07.09. 17:29

Praha - Ministr zahraničí a volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek věří, že se v pondělí vládní koalici podaří najít dohodu o zvýšení platů ve školství i veřejné správě. Díky růstu ekonomiky podle něj na to peníze jsou.

reklama
Fotogalerie