Články k tématu: ministerstvo zdravotnictví

Obnovený registr zdravotníků bude plně funkční od března 2018

15.09. 16:58

Praha - Nový registr zdravotnických pracovníků bude plně funkční od března 2018, od podzimu se začne plnit daty. Původní databázi zrušil Ústavní soud kvůli ochraně osobních dat. Vláda její opětovné zavedení schválila v roce 2015. Registr bude zcela neveřejný.

V seznamu zdravotních výkonů se nově objeví hospice a víc operací s roboty

11.09. 16:54

Praha - Ministerstvo zdravotnictví poslalo k připomínkám seznam zdravotních výkonů pro příští rok. Obsahuje přes 3700 položek, nových je 46. Přibude například paliativní péče, některé robotické operace nebo dlahy na nohy pro diabetiky.

Zákaz kouření v českých restaurací platí už tři měsíce, zákon má ale mouchy

31.08. 08:42

Praha - Přesně před třemi měsíci začal v Česku platit protikuřácký zákon. Podle ministerstva zdravotnictví nařízení nezvýšilo počet přestupků hlášených policii, problémem ale zůstává výklad zákazu kouření na zahrádkách a pod pergolami. Pro relevantní hodnocení zákona ale budou zásadní až zimní…

reklama

Novela komplikuje život budoucím lékařům, ministerstvo problémy vyřeší překlenovacím programem

22.08. 17:19

Praha - Novela vyhlášky o specializačním vzdělávání lékařů, která začala platit 1. července, způsobila budoucím doktorům nemalé potíže, ministerstvo zdravotnictví je hodlá vyřešit překlenovacím programem.

Ministerstvo zdravotnictví podalo žalobu proti pokutě za tendr na audity nemocnic

04.08. 12:19

Praha/Brno - Krajský soud v Brně se bude zabývat žalobou ministerstvo zdravotnictví proti čtvrtmilionové pokutě od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za chyby v tendru na audity nemocnic.

Nemáte doma nebezpečné misky z Číny? Uvolňují škodlivý formaldehyd

Aktualizovali jsme 13.7.2017, 22:05, 13.07. 16:16

Praha - Ministerstvo zdravotnictví varuje před plastovými miskami z Číny, z nichž se při používání uvolňuje vysoké množství formaldehydu a melaminu. Na výrobek je dolepena bílá papírová etiketa s různými kódy výrobku včetně neexistujícího čárového (EAN) kódu.

Ministerstvo zdravotnictví varuje před sadou panákových skleniček, jsou zdraví škodlivé

23.06. 14:30

Praha - Ministerstvo zdravotnictví varuje přes sadou čirých panákových skleniček o objemu 57 ml s dekorem tří třešní s lístkem. Riziko pro spotřebitele spočívá v tom, že při pití z takovéto odlivky může docházet ke kontaminaci rtů a nápoje toxickými kovy − olovem a kadmiem.

Úhrady zdravotnických prostředků jsou ústavní, tvrdí Ludvík

18.05. 21:16

Praha - Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD) soudí, že nynější způsob stanovování úhrad zdravotnických prostředků je v souladu s ústavou.

Výdaje na zdravotní péči se zřejmě zvýší

04.05. 19:50

Praha - Výdaje zdravotních pojišťoven na péči o pacienty by se mohly do roku 2030 kvůli stárnutí společnosti téměř zdvojnásobit, dosahovat by mohly 433 miliard korun.

Ministerstvo zdravotnictví lékařům neproplatí zásahy mimo provozní dobu

14.03. 22:32

Praha - Ministerstvo zdravotnictví odmítlo uhradit leteckým záchranářům v Hradci Králové a Ústí nad Labem lety k akutním případům. Rozhodlo se tak kvůli tomu, že byly mimo provozní dobu.

Radioaktivní jód nad Českem: Zdraví lidí není ohroženo, ujišťuje Ludvík

27.02. 16:55

Praha - Zdraví lidí v Česku není nijak ohroženo výskytem nepatrného množství radioaktivního izotopu jodu 131 v ovzduší několika zemí Evropy, včetně ČR.

Novým náměstkem na resortu zdravotnictví bude Prymula

24.02. 17:17

Praha - Exředitel královéhradecké fakultní nemocnice Roman Prymula bude od 1. března náměstkem pro zdravotní péči na ministerstvu zdravotnictví. Post byl dlouho neobsazený a výběrové řízení se muselo konat opakovaně.

Legislativní smršť, žádný koncept. Zákon o univerzitních nemocnicích čelí tvrdé kritice

13.02. 20:21

Praha - Návrh zákona o univerzitních nemocnicích od ministerstva zdravotnictví dnes odmítli zástupci zaměstnavatelů a zaměstnanců. Poukazují na to, že je nekoncepční a připravován je ve spěchu. Uvedli to po dnešním jednání pracovního týmu tripartity pro zdravotnictví. 

NKÚ varuje: Nespotřebované výdaje ministerstev stále narůstají

13.02. 09:15

Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil, jak se na pěti vybraných ministerstvech v letech 2014 a 2015 počítaly a evidovaly nároky z nespotřebovaných výdajů a jak s nimi ministerstva pracovala. Nároky z nespotřebovaných výdajů vznikají, když organizační složky státu nevyčerpají svůj rozpočet…

Ludvík si na ministerstvo přivedl bývalého podřízeného z Motola, radit mu bude i Holcát

06.02. 17:28

Praha – Na ministerstvu zdravotnictví radí další člověk z motolské nemocnice. Šéf rezortu Miloslav Ludvík (ČSSD) si přivedl náměstka ředitele Motola a svého bývalého podřízeného Martina Holcáta. Informovala o tom mluvčí úřadu Štěpánka Čechová. 

Chřipka si v Česku vyžádala už 9 obětí, ministerstvo zdravotnictví zakázalo vývoz léku Tamiflu

09.01. 17:24

Praha - Chřipka si v letošní sezóně vyžádala již devět obětí, ministerstvo zdravotnictví proto zakázalo vývoz léku proti této nemoci Tamiflu. Držitelé distribučních práv jsou tedy od dnešního dne povinni poskytnout lék výhradně pro potřeby v rámci ČR.

České nemocnice ošetřují stále cizinců, náklady na jejich péči rostou

03.01. 17:15

Praha - V roce 2015 poskytly české nemocnice péči asi 104.000 cizinců, jejich počet od roku 2010 tak stoupl přibližně o 30 procent. Náklady na tuto péči vzrostly v tomto období více než třikrát a v roce 2015 dosáhly 2,13 miliardy korun. Zhruba polovina zahraničních pacientů byla ze zemí EU.

Leteckou záchranku na Ústecku bude zatím zajišťovat DSA

28.12. 14:17

Praha - Leteckou záchrannou službu v Ústeckém kraji bude v lednu a únoru zajišťovat stávající provozovatel, firma DSA. Dnes dopoledne podepsala s ministerstvem zdravotnictví dodatek. ČTK to potvrdili zástupci ministerstva i firmy DSA. Dodatek by měl zajistit kontinuitu služby do doby, než základnu…

Leteckou záchrannou službu bude v Ústeckém kraji dál zajišťovat DSA

22.12. 14:05

Ústí nad Lbem/Praha - Leteckou záchrannou službu bude v Ústeckém kraji v lednu a únoru zajišťovat dosavadní provozovatel, firma DSA. S ministerstvem se dohodla na dvouměsíčním dodatku, který by měla dnes odpoledne podepsat. ČTK to řekl místopředseda představenstva firmy Daniel Tuček. Ministerstvo…

Ústavní soud zrušil část vyhlášky, která rozšiřovala regulaci na sociální služby

19.12. 16:22

Praha - Ústavní soud (ÚS) zrušil část úhradové vyhlášky ministerstva zdravotnictví na letošní rok, která rozšiřovala regulaci úhrad také na ošetřovatelskou péči v zařízeních pobytových sociálních služeb. Nález ale nebude mít přímý dopad na služby, které už byly poskytnuté. Jeho účinky platí až ode…

Nádobí z Číny je nebezpečné, uvolňuje kadmium, varuje ministerstvo

19.12. 10:44

Praha - Ministerstvo zdravotnictví varuje před setem nádobí, ze kterého se uvolňuje toxické kadmium. Jedná se o 3dílnou keramickou snídaňovou sadu obsahující talíř, hrnek a misku s dekorem postavy Kylo Rena z filmové série Star Wars.

Ministerstvo zdravotnictví plánuje znovuobnovení pacientské rady

14.12. 22:20

Praha - Ministerstvo zdravotnictví plánu je v příštím roce obnovení pacientské rady, která by byla poradním orgánem složeným ze zástupců pacientských organizací.

Vláda schválila návrh na systemizaci míst. Na ministerstvu zdravotnictví skončí dvě náměstkyně

14.12. 15:23

Praha - Na ministerstvu zdravotnictví skončí k Novému roku dvě odborné náměstkyně, které podléhají služebnímu zákonu. Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD) novináře informoval, že vláda dnes schválila jeho návrh na systemizaci míst. Minulý týden kabinet jeho žádost o redukci počtu odborných…

Změny na ministerstvu zdravotnictví: Ludvík si na pomoc přivede své lidi

07.12. 19:07

Praha – Nový ministr zdravotnictví si s sebou přivání i některé své lidi. Na úřadě mu bude pomáhat například mluvčí Fakultní nemocnice v Motole Pavlína Danková, externí dohodu s ní uzavře tiskový odbor. Na ministerstvu už také působí bývalý ředitel královéhradecké nemocnice Roman Prymula. Oba budou…

reklama
Fotogalerie