Články k tématu: Německo

V Česku za potraviny zaplatíme méně než v Německu. Ale co kvalita?

19.06. 21:57

Praha - Podle Evropského statistického úřadu (Eurostatu) patří Česko mezi země s nejnižší cenou potravin v EU. A náskok má i nad sousedním Německem, kam Češi často chodí nakupovat. Je ale cena úměrná kvalitě potravin.

Tragédie v protipožární nádrži. Tři sourozenci si tam hráli, nahoru už ale nevyplavali

19.06. 15:34

Berlín - K tragické události došlo v německém Hesensku. V protipožární nádrži se v sobotu večer utopili tři sourozenci, nejmladšímu bylo pět let, nejstaršímu devět.

Lékaří pomáhají migrantům zabránit deportaci, řekl ministr. Okamžitě se strhla lavina kritiky

19.06. 14:16

Berlín – Německý ministr vnitra Thomas de Maiziere čelí velké kritice za svůj výrok, že lékaři příliš často zamítnutým žadatelům o azyl umožňují kvůli zdravotnímu stavu vyhnout se deportaci. Strana zelených nyní požaduje, aby se omluvil v parlamentu. Informoval o tom německý server Deutsche Welle.

reklama

Loď na Dunaji narazila do mostu, na palubě v té době bylo 200 lidí

19.06. 12:22

Mnichov - Na Dunaji u bavorského Řezna dnes ráno narazila výletní loď do mostního pilíře. Na palubě bylo přes 200 cestujících, zranění nikdo neutrpěl.

Češi se možná budou moct přidat k německé armádě. Tohle plánuje Bundeswehr

18.06. 18:15

Berlín - List Die Welt s odkazem na novou takzvanou Bílou knihu ministerstva obrany dnes napsal, že strategický plán německé armády počítá s tím, že by se jejími členy mohli stát i občané jiných členských zemí EU.

Hanning (94) dostal pět let, dělal dozorce v Osvětimi a podporoval masové vraždění

17.06. 15:42

Detmold - Dozorce z Osvětimi Reinhold Hanning (94) dostal pětileté vězení. Německý soud ho shledal vinným z podílu na vraždě 170 tisíc lidí.

Zpřísnění azylu pro uprchlíky ze severní Afriky se odkládá o měsíc

17.06. 11:47

Berlín - Německo se snaží zastavit příval uprchlíků ze severní Afriky. Jednání o návrhu, aby byly Maroka, Alžírsko a Tunisko zařazeny na seznam bezpečných zemí, ale vázne.

Vynalézaví pašeráci hledají stále nové cesty do Německa. Jakou roli v jejich plánech hraje Česko?

Aktualizovali jsme 16.6.2016, 19:59, 16.06. 10:51

Berlín – Uprchlíci se snaží dostat z Řecka a Itálie dál na západ, nejčastěji do Německa. V cestě jim čím dál častěji brání ploty, zdi a přísné hraniční kontroly. Pašeráci se proto pokouší hledat stále nové cesty. A jak se zdá, zatím jsou úspěšní.

V Bavorsku se zřítil most, v troskách můžou být ještě lidé

16.06. 12:40

Mnichov - V Bavorsku se ve středu zřítila část rekonstruovaného mostu, padající trosky usmrtily minimálně jednoho člověka, ačkoliv ještě nelze vyloučit další oběti. Šest lidí bylo při tragickém neštěstí vážně zraněno. Most se zřítil poblíž města Schweinfurt.

Pro polovinu německých Turků je víra více než zákon, ukázal průzkum

16.06. 12:37

Berlín - Průzkum společnosti Emnid mezi Němci s tureckými kořeny ukázal alarmující skutečnost. Téměř polovina z nich staví přikázání své víry nad zákony země.

Čech pašoval do Německa marihuanu za 350 tisíc eur. Odsedí si téměř pětiletý trest

16.06. 09:15

Drážďany - 34letý Čech stanul před soudem v Drážďanech kvůli tomu, že se snažil do Německa propašovat 48 kilogramů marihuany. Dostal čtyři roky a deset měsíců.

Německo zasáhlo tornádo, poničilo 50 domů

16.06. 08:59

Berlín - Německo se letos potýká s extrémním počasím. Sever země zasáhly ve středu večer bouřky s přívalovými lijáky a voda zaplavila silnice i domy. Ve středním Německu se objevilo tornádo.

Napětí v Německu stoupá: V nelibosti už nejsou jenom migranti

Aktualizovali jsme 15.6.2016, 20:57, 15.06. 12:49

Lipsko - Nový průzkum lipské univerzity ukazuje, že v Německu sílí nálady proti muslimům, přistěhovalcům, ale i homosexuálům. K azylantům by se dle výsledků studie stát neměl chovat velkoryse.

Uprchlíci mají utrum: Německo řeklo dost, žádné další ženy migranti neuvidí

Aktualizovali jsme 15.6.2016, 19:58, 15.06. 10:32

Berlín - Německo přestane migrantům mířícím do země uznávat vícenásobná manželství, takzvanou polygamii. Deníku Bild to řekl ministr spravedlnosti Heiko Maas.

Unikla důležitá informace: Turecko EU potřebuje. Erdogan jen blafuje?

Aktualizovali jsme 15.6.2016, 11:35, 15.06. 10:13

Ankara/Berlín – Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan opakovaně pohrozil, že pokud EU nedodrží svou část dohody a neudělí Turecku bezvízový přístup, celá dohoda o uprchlících padne. Jak ale ukazuje uniklá diplomatická komunikace, EU Erdoganovi jeho postoj nevěří. Informoval o tom bruselský server…

Čína a Německo chtějí rozvíjet společný obchod v Asii i v Africe

14.06. 18:13

Šen-Jang (Čína) - Německo a Čína chtějí společně rozvíjet obchodní příležitosti v Asii i v Africe. Během návštěvy německé kancléřky Angely Merkelové v Číně to uvedly zdroje z prostředí německé vlády a průmyslu, na které se odvolává agentura Reuters.

Německo plánuje poslat 6,5 milionu eur na podporu Ukrajiny

14.06. 14:39

Kyjev – Ukrajinská krize již trvá více než dva roky. Během této doby bylo interně vysídleno velké množství lidí – právě jim by nyní chtělo finanční pomocí ve výši 6 milionů eur pomoci Německo. Informoval o tom ukrajinský server Ukraine Today.

Německo bude zpřísňovat dětské sňatky. Chtějí tak bránit mladé uprchlíky

14.06. 14:01

Berlín – Německo řeší problém spojený s velkým počtem nově příchozích, mezi nimi se totiž podle úřadů do země dostávají stovky mladých nezletilých nevěst. Němečtí politici proto plánují zpřísnit zákony týkající se dětských sňatků.

Vedoucí evropské delegace v Turecku rezignoval, v minulosti naštval Turky svým výrokem

14.06. 12:14

Brusel/Ankara - Vedoucí delegace EU v Turecku Hansjörg Haber rezignoval na svou funkci, dúvod zatím není oficiálně znám. Německý diplomat nedávno vyvolal rozruch výrokem, v němž použil přísloví nelichotivé k Turkům "Začít jako Turek a skončit jako Němec".

Mladík střílel vzduchovkou na uprchlíky, zranil dvě dívky. Police nemá žádný důvod k zatčení

14.06. 09:45

Berlín – Na uprchlíky žijící v táboře v západním Německu zaútočil jednadvacetiletý muž. Podle policie střelbou ze vzduchové pistole zranil dvě dívky.

Německo na pokraji sil: Uprchlíci se hromadně bouří

Aktualizovali jsme 13.6.2016, 21:47, 13.06. 08:39

Berlín – Do Německa v loňském roce dorazil více než milion migrantů nejen ze zemí Blízkého východu, ale i ze subsaharské Afriky. Kvůli přetížení úřadů jsou žádosti o azyl zpracovávány velmi pomalu, a to se mnohým vůbec nelíbí.

Uprchlíkům by se měla poskytnout větší ochranna, vyzývá Amnesty

13.06. 15:48

Berlín - V Německu narůstá počet rasistických útoků, jejichž terčem jsou uprchlíci z arabských zemí. Úřady by proto měly poskytnout migrantům větší ochranu, vyzvala organizace Amnesty International (AI).

Uprchlická ubytovna terčem útoku: Muž postřelil mladíka a pětiletou holčičku

13.06. 14:11

Berlín - Mladý Němec střílel v neděli odpoledne ze vzduchovky na uprchlíky ubytované v dolnosaské obci Lingen, uvedla policie. Zranil jedno dítě a jednoho mladého muže.

Jste jako nacisté, vrátí se doba útlaku. Ženy budou zavřené doma, homosexuálové se budou skrývat. Ministr poslal ostrý vzkaz AfD

13.06. 09:22

Berlín – Německá strana Alernative für Deutscheland (AfD) svým rychlým nástupem k moci mnohé překvapila. Sigmar Gabriel, německý vicekancléř a ministr hospodářství a energetiky, ale nyní varuje, že je jejich rétorika podobná nacistům. Informoval o tom deník The Telegraph.

reklama
Fotogalerie