Články k tématu: paraguay

Paraguay změnila názor a zrušilo přesun ambasády do Jeruzaléma, Turecko jásá

07.09. 11:50

Ankara/Asunción - Turecko otevře velvyslanectví v paraguayské metropoli Asunción poté, co tamější prezident Mario Abdo Benítez zrušil rozhodnutí předchozí vlády přesunout svou ambasádu v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzaléma. Podle agentury Reuters to ve čtvrtek oznámil paraguayský ministr zahraničí…

Za přesun paraguayské ambasády do Jeruzaléma si vysloužil prezident tvrdou kritiku

21.05. 12:39

Jeruzalém - Paraguay dnes jako další země po USA a Guatemale otevřela v Jeruzalémě své velvyslanectví. Informovala o tom agentura Reuters. USA svou ambasádu otevřely 14. května, Guatemala o dva dny později. Už v neděli k dnešnímu ceremoniálu do Izraele přijel paraguayský prezident Horacio Cartes.

Paraguay v květnu otevře ambasádu v Jeruzalémě

07.05. 20:40

Jeruzalém - Paraguay podle izraelského ministerstva zahraničí otevře v květnu v Jeruzalémě ambasádu. Paraguayské ministerstvo zahraničí ale uvedlo, že se ještě nerozhodlo. Informovala o tom agentura Reuters. Přesun ambasády tento měsíc plánují také Spojené státy a Guatemala. Jde nicméně o velmi…

reklama

Novým prezidentem Paraguaye byl zvolen konzervativec Mario Abdo

23.04. 07:58

Asunción - Prezidentské volby v Paraguay vyhrál 46letý konzervativec Mario Abdo, kandidát vládní strany Colorado. Po sečtení 96 procent volebních lístků získal 46,5 procenta odevzdaných hlasů.

Paraguay vydala prvního uprchlého Čecha do českého vězení, dopustil se daňových podvodů

28.08. 16:38

Praha - Paraguay vydala do ČR českého občana (43), který si má odpykat tři roky vězení za daňovou trestnou činnost. Jde o první případ extradice z tohoto jihoamerického státu.

Zemřela indiánka Ángele, vnučka českého cestovatele Friče. Podle odhadů jí bylo 97 let

15.08. 15:41

Puerto Esperanza - V Paraguayi v noci na pondělí zemřela Ángele, nejstarší vnučka českého cestovatele Alberto Vojtěcha Friče. Její přesný věk nikdo nezná, odhaduje se na 97 let.

Násilí v Paraguayi: Protest se vyhrotil, rozzuřený dav zdemoloval a zapálil budovu parlamentu

Aktualizovali jsme 1.4.2017, 17:49, 01.04. 10:50

Asunción - V paraguayské metropoli vypuklo násilí poté, co senátoři schválili změnu ústavy umožňující prezidentovi znovu kandidovat. Demonstranti vtrhli do budovy parlamentu, kde ničili zařízení a způsobili požár. Jeden z protestujících zemřel, 200 osob bylo zadrženo.

reklama
Fotogalerie