Články k tématu: Parlament Velké Británie

Cizinky jsou v Británii nuceny k prostituci, říkají tamní poslanci

21.05. 18:34

Londýn - Evropanky jsou v Británii ve velkých počtech nuceny k prostituci v nevěstincích provozovaných skupinami organizovaného zločinu v hotelech či krátkodobě pronajatých objektech. Dnes o tom ve své zprávě informovala britská parlamentní skupina, která se věnuje otázkám prostituce a světového…

Brexit: Mayová narazila ve sněmovně lordů už popatnácté

16.05. 22:02

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová dnes utrpěla v horní komoře parlamentu již patnáctou ze série porážek v souvislosti s chytaným odchodem země z Evropské unie.

Umělá inteligence: Vědce čeká obtížný úkol. Jak ji naučit nezabíjet?

27.04. 16:57

V rozvoji umělé inteligence (AI) se podle jedněch skrývá obrovská příležitost, podle druhých pak ale i velká rizika. Nejnověji se touto problematikou zabývá Velká Británie.

reklama

Mayová narazila na odpor lordů. Kvůli brexitu

18.04. 19:33

Londýn 18. dubna (ČTK) - Vláda premiérky Theresy Mayové dnes utrpěla porážku v horní komoře britského parlamentu. Sněmovna lordů totiž schválila dodatek k zákonu o odchodu z Evropské unie, který nechává otevřenou možnost, aby země po brexitu zůstala s EU v celní unii. Mayová je přitom proti.…

V budově britského parlamentu zasahovala kvůli bílému prášku policie

13.02. 16:50

Londýn – V britském parlamentu zasahuje metropolitní policie. Podle médií byla dnes ráno zavolána do budov parlamentu, aby prověřila "bílý prášek", který byl nalezen v podezřelém balíčku.

Britský parlament schválil zákon umožňující vládě opustit EU. Brexitu tak už nic nebrání

14.03. 09:51

Londýn - Britský parlament dnes schválil zákon, který vládě premiérky Theresy Mayové umožní spustit proces odchodu země z Evropské unie.

Brexit se nekoná? Sněmovna lordů může odchodu zabránit, tvrdí baronka

03.08. 15:34

Londýn – Nevolená horní komora parlamentu, známá jako Sněmovna lordů by prý mohla zabránit spuštění článku 50 Lisabonské smlouvy. Baronka Patience Wheatcroftová říká, že je nutné alespoň zbrzdit odchod z EU.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie