Články k tématu: písečné bouře

Kanárské ostrovy zahalila písečná bouře ze Sahary, navíc dorazilo vlnobití

24.02. 15:17

Kanárské ostrovy zahalila písečná bouře ze Sahary, kvůli naoranžovělému prachu a silnému větru musely úřady o víkendu zavřít všechna letiště a dnes zrušit školní výuku. Informovala o tom španělská televize RTVE. Oblaka prachu jsou podle ní vidět i z vesmíru.

Extrémy počasí devastují Austrálii: Písečná bouře, pak kroupy jako golfové míčky

20.01. 14:03

Jihovýchod Austrálie, který několik měsíců trápí lesní požáry, zasáhly silné bouřky s krupobitím a písečná bouře. Kroupy o velikosti golfových míčků poškodily dnes v australské metropoli Canbeře veřejné budovy, obytné domy i auta a přerušily dodávky elektřiny na některých předměstích, napsala…

Írán zasáhla písečná bouře, desítky zraněných

21.08. 16:25

Teherán - Jihovýchod Íránu dnes zasáhla mohutná písečná bouře, kvůli dýchycím potížím muselo do nemocnice 95 lidí.

reklama

Dalších 11 mrtvých hlásí Indie po písečné bouři

10.05. 11:13

Dillí 10. května (ČTK) - Nejméně 11 lidí přišlo o život a řada domů byla zničena při nové silné písečné a dešťové bouři, která ve středu večer udeřila na severu Indie. Podle agentury AP o tom dnes informovaly úřady. Písečná bouře v Indii řádila už minulý týden, kdy si vyžádala minimálně 125…

Vražedné počasí v Indii: Písečná bouře zabila nejméně 125 lidí

04.05. 10:05

Dillí - Nejméně 125 lidských životů si už vyžádala písečná bouře, která v noci na čtvrtek zasáhla sever Indie. Špatné počasí má podle meteorologů trvat i nadále. Silný vítr a blesky zdevastovaly mnoho vesnic a ničily domy. Kromě více než stovky mrtvých bylo mnoho lidí při bouři zraněno. Podle…

V Indii zabíjela písečná bouře, vyžádala si nejméně 77 obětí

03.05. 11:32

Dillí - Nejméně 77 mrtvých a 143 zraněných si vyžádala písečná bouře, která v noci na dnešek zasáhla sever Indie. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na místní úřady. Podle nich existují obavy, že bilance dále poroste.

Egypt ochromila písečná bouře, letadla z Prahy byla odkloněna

29.03. 12:43

Hurghada - Egypt dnes zasáhla obří písečná bouře. Dvě pravidelné letecké linky z Prahy do letoviska Marsá Alam byly odkloněny do Hurghady. Letoviska jsou od sebe vzdálená téměř 300 kilometrů.

Írán zasáhly písečné bouře, podle Teheránu za to může sousední Irák

20.02. 18:29

Teherán - Oblasti jihozápadně od Teheránu již několik dní sužují písečné bouře, které mají za následek výpadky v dodávkách elektřiny a vody. Írán už dokonce našel viníka - za mračna prachu může sousední Irák.

Písečné bouře se objevují stále častější. Jeden z důvodů jsou i války

17.06. 10:41

New York - Na Blízkém východě roste počet písečných bouří, problémy má ale i Asie. Důvodem je dle odborníků OSN nejen oteplování, ale také ozbrojené konflikty. Ve válkách se totiž špatně hospodaří s vodou a půdou.

reklama
Fotogalerie