Články k tématu: pohlavní nemoci

HIV pacienti nejsou infekční: Lék stojí 900 korun.

25.11. 13:41

Díky moderním lékům na HIV nejsou pacienti infekční a mají běžnou délku dožití. Mohou založit rodinu nebo mít s partnerem styk bez ochrany, aniž ho nakazí. Novinářům to dnes u příležitosti zahájení Evropského týdne testování na HIV a žloutenku řekl předseda pacientské organizace Česká společnost…

Lékaři bijí na poplach: Syfilis začíná být v Evropě větší hrozbou než HIV

12.07. 10:02

Evropa zaznamenala za poslední desetiletí výrazný nárůst syfilidy. Poprvé od začátku tisíciletí jsou nové případy této pohlavní nemoci v některých zemích častější než případy nákazy virem HIV. Evropské středisko pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) dnes uvedlo, že od roku 2010 se počet ohlášených…

Američané nevědí, jak používat ochranu? Vzkaz o kondomech vyvolal poprask

03.08. 09:04

Washington - Ač je to k nevíře, někteří lidé stále nevědí, jak správně používat kondom. Americké Středisko pro kontrolu nemocí a prevenci (CDC) na svém twitterovém účtu varovalo obyvatelstvo, že prezervativy nejsou určeny k opakovanému použití.

reklama

Počet HIV nakažených Čechů stále roste, loni přibylo 58 nových případů

29.04. 11:48

Praha - Za první čtvrtletí letošního roku přibylo 58 nových případů HIV. Počty nových případů jsou podobné jako loni, podle odborníků jsou ale stále vysoké. ČTK o tom v tiskové zprávě informovala Marta Marešová z Národní referenční laboratoře pro HIV/AIDS ze Státního zdravotního ústavu. Přes výkyvy…

Počet nemocí způsobených virem HPV v Česku strmě roste, je jich více než HIV

24.01. 16:44

Praha - Počet nádorů a dalších nemocí způsobených lidským papilomavirem (HPV) v posledních letech roste. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) je jeho epidemie závažnější než HIV.

Počet pacientů se sexuálně nakažlivými chorobami v Česku roste

28.06. 15:10

Praha - Lékaři v ČR registrují nárůst počtu onemocnění syfilis a kapavky. Více se šíří i tropická choroba lymphogranuloma venerum. Dlouhodobě vzrůstá i počet nemocných HIV. Situace se zdá alarmující i ministerstvu zdravotnictví.

Policie ukončila vyšetřování 27 HIV pozitivních mužů

16.11. 17:03

Praha - Pražská policie uzavřela kauzu 27 HIV pozitivních mužů, kteří čelili oznámení hygieniků za provozování nechráněného sexu. Trestný čin nespáchali.

Pohlavní choroby se v Česku šíří, přibývá pacientů s HIV i kapavkou

01.10. 13:37

Praha - V Česku roste počet pacientů s některou z pohlavních chorob. Alarmující je nejen virus HIV, ale také kapavka. Od roku 2012 se počet případů této nemoci téměř zdvojnásobil ze 709 na loňských 1395. Důvoddů je hned několik.

Prostitutka z Hradecka měla nakažlivou nemoc. Policie ji obvinila z pokusu těžkého oblížení na zdraví

30.07. 13:21

Hradec Králové - Prostitutka (27) z Královéhradecka byla policií obviněna z pokusu těžkého ublížení na zdraví na více lidech a z šíření nakažlivé nemoci.

Sexuálně přenosná nemoc mutuje. Vytváří si imunitu proti lékům, hrozí, že bude neléčitelná

Aktualizovali jsme 18.7.2016, 22:11, 18.07. 11:37

Washington – Americké centrum pro prevenci a kontrolu nemocí oznámilo, že kapavka si začala vytvářet imunitu vůči dvěma posledním antibiotikům, které léči sexuálně přenosnou nemoc. Brzy se může stát, že bude neléčitelná.

reklama
Fotogalerie