Články k tématu: Polsko

Polský politik schvaluje střelbu na loď, která měla pomoct migrantům

včera 18:18

Varšava - Místopředseda Evropské parlamentu a člen strany Právo a spravedlnost (Pi) Ryszard Czarnecki na sebe strhl vlnu kritiky, když na twitteru pochválil libyjskou pobřežní stráž za střelbu na loď, která plula na pomoc uprchlíkům ve Středozemním moři.

Polsko a Maďarsko mluví o střetu civilizací, útok ve Španělsku prý potvrdil neprávnost migrační politiky EU

včera 15:14

Varšava/Budapešť - Maďarský premiér Viktor Orbán v telegramu zaslaném svému španělskému protějšku uvedl, že atentát v Barceloně posílil jeho přesvědčení, že prvořadým úkolem je nyní zajistit bezpečnost Evropy a jejích obyvatel. Ještě rázněji se vyjádřil polský ministr vnitra Mariusz Balszczak.

Polsku se daří. Zlepšil se výběr daní a klesl státní deficit

včera 09:26

Varšava - Schodek vládních financí letos klesl na 50 miliard zlotých. Může za to lepší výběr daní v zemi.

reklama

Názor V4 na Brusel? Členství země v EU nejvíce podporují Poláci, nejméně Češi

14.08. 16:44

Praha - V červnovém šetření položilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) všem dotázaným čtyři otázky zkoumající postoje k Evropské unii a k zapojení České republiky v ní. Pod zastřešením CEORG v průběhu června a července byly srovnatelné otázky položeny i respondentům v Polsku , v Maďarsku a…

Poláci mají strach z Macronova. Přijdou kvůli jeho snaze o práci v EU?

14.08. 15:56

Varšava/Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron hodlá ještě v srpnu jednat s politiky Česka a dalších zemí východního křídla EU o vyrovnání mezd, Varšavu však pomine. Polské firmy se proto obávají, že mohou desetitisíce jejich zaměstnanců přijít o práci v zemích unie.

Extrémní počasí v Evropě pokračuje, bouře v Polsku zabíjely

13.08. 18:35

Berlín/Lisabon - Evropu o víkendu potrápilo extrémní počasí. Zatímco v jižní a západní Evropě vyvolala horka na mnoha místech požáry. Do některých částí střední a východní Evropy dorazily bouře.

Vstup Česka do EU byl naivní a neomluvitelně nezodpovědný. Evropa potřebuje novou sametovou revoluci, volá Klaus

Aktualizovali jsme 12.8.2017, 22:11, 12.08. 15:16

Toruň (Polsko) - Bývalý český prezident Václav Klaus dnes v polské Toruni převzal Jagellonskou cenu, kterou mu udělila místní univerzita. Ocenění se uděluje za mimořádný příspěvek k politickému, hospodářskému, kulturnímu, vědeckému a sociálnímu rozvoji střední a východní Evropy. Toruńska Szkoła…

Ničivý vítr zasáhl i Polsko, na severu země zemřeli čtyři lidé

12.08. 13:24

Varšava - Čtyři lidé v pátek zemřeli v Polsku po útoku ničivé větrné smršti, která zasáhla sever a jih země. Oznámila to dnes agentura AFP.

Před tragédií u Smolenska došlo podle šetření k výbuchu

09.08. 22:29

Varšava - Polská komise vyšetřující leteckou havárii u Smolenska dnes přišla s tvrzením, že levé křídlo vládního letounu nese stopy výbuchu. Tuto tezi podle komisařů podporuje zjištění, že křídlo stroje TU-154 bylo poničeno již před kontaktem se stromem, který předchozí vyšetřování označilo za…

Duda nepodepsal jmenování nových armádních generálů

09.08. 22:04

Varšava - Polský prezident Andrzej Duda odmítl podepsat jmenování nových generálů armády. Podle agentury Bloomberg to oznámil mluvčí národního bezpečnostního úřadu Marcin Skowron.

Nová podoba polských pasů působí jako červený hadr, Ukrajina a Litva důrazně protestují

08.08. 08:10

Kyjev/Vilnius - Proti podobě chystaných nových polských pasů dnes tvrdě vystoupila Ukrajina. Má na nich totiž být vyobrazena kaple polských vojáků na hřbitově v západoukrajinském Lvově.

Polská vláda chce omezit zahraniční vlastnictví médií. Čeká ji další střet s Bruselem?

04.08. 13:23

Varšava - Polská vláda chystá zákon, který má podle jejích odpůrců ztížit práci kritickým médiím. Napsal to dnes list Gazeta Wyborcza (GW), podle něhož návrh počítá mimo jiné s "polonizací" médií, čili omezením podílů zahraničních vlastníků. V případě schválení zákona se hlavní obětí může stát…

Musíme do nemocnice, právě rodím. Před cyklistickým pelotonem dostala přednost rodička

04.08. 08:52

Varšava - Diváky v polském městě Knurów čekající na cyklistický peloton v závodu Kolem Polska (Tour de Pologne) zaskočilo, když se kolem nich nejprve prořítilo osobní auto. Za volantem seděl policista, který vezl dvě ženy - jedna z nich totiž právě začala rodit.

Donald Tusk znovu vypovídal na polské prokuratuře kvůli nehodě u Smolenska

03.08. 21:47

Varšava - Předseda Evropské rady a někdejší polský premiér Donald Tusk dnes vypovídal na prokuratuře ve Varšavě ohledně letecké katastrofy u Smolenska. Při ní v dubnu 2010 zahynul tehdejší prezident Lech Kaczyński a 95 dalších lidí. 

Polsko bude po brexitu osamělejší než Maďarsko, tvrdí Juncker

03.08. 14:09

Brusel - Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker si myslí, že Polsko bude po odchodu Británie z Evropské unie "osamělejší" než Maďarsko. Také nepovažuje za pravděpodobné, že proces vedoucí k brexitu lze ještě zvrátit a že Británie nakonec vzhledem k nepříjemným vyjednáváním neodejde.

Předsedkyně polského Nejvyššího soudu poděkovala Čechům za podporu a kritický postoj k reformám

03.08. 11:07

Brno - Předsedkyně polského Nejvyššího soudu Malgorzata Gersdorfová poděkovala českým soudním špičkám za jejich kritické stanovisko ke kontroverzním justičním reformám. Ze tří kritizovaných norem podepsal polský prezident Andrzej Duda nakonec jen jedinou, která mění fungování obecných soudů v zemi.

Německo odmítá platit Varšavě za škody z druhé světové

01.08. 19:00

Varšava/Berlín - Německo vylučuje jednání s Polskem o odškodnění za druhou světovou válkou, jak požaduje šéf vládnoucí strany Jaroslaw Kaczyński, považovaný i bez jakékoliv ústavní funkce za klíčového hráče na polské politické scéně.

V Polsku se při vedrech za tři dny utopilo 26 lidí

01.08. 14:19

Varšava - Nejméně 26 lidí utonulo v posledních třech dnech v Polsku, které se stejně jako další východoevropské země potýká s vlnou tropických veder.

Varšava neposlechne nařízení soudu Eu. Kácení v Bělověžském pralese bude pokračovat

31.07. 13:48

Varšava - Polská vláda nehodlá zastavit masivní kácení v chráněném Bělověžském pralese, přestože jí to nařídil Soudní dvůr Evropské unie. Oznámil to dnes ministr životního prostředí Jan Szyszko.

Neklidné léto 2017? Některé krize mohou politikům zkazit léto a donutit je zrušit dovolenou

30.07. 20:10

Brusel - Během prázdnin, zvláště v srpnu, obvykle vládne tzv. "okurková sezóna.“ Politici jako normální lidi si vybírají tolik toužebně očekávané dovolené a obvykle urputný stroj schůzek a parlamentních hlasování jede jen na půl plynu. Ospalá nálada letních měsíců se však v okamžiku může vytratit a…

Varšava v problémech? Evropská komise vůči ní zahájila proceduru kvůli spornému zákonu

29.07. 15:12

Brusel – Právě dnes Evropská komise oficiálně zahájila proceduru kvůli možnému porušení unijní legislativy vůči Polsku. Stalo se tak poté, co byl v polském úředním věstníku zveřejněn sporný zákon, ohrožující podle Bruselu nezávislost polských soudů. 

Údajný sebevrah v Polsku odpálil nálož na svém těle

29.07. 13:30

Varšava – Centrem polského města Rzeszów otřásl výbuch. Pětatřicetiletý místní obyvatel odpálil nálož, kterou měl umístěnou na těle.

Polsko prožívá revoluci v podání strany jediného vůdce, mění se v černou ovci EU

28.07. 12:34

Varšava - Jak se Polsko doslova během pár let stihlo přeměnit ze středoevropského tygra v "černou ovcí" Evropské unie, nad kterou se vznáší hrozba sankcí za nerespektování pravidel demokracie?

Kaczyński trvá na soudní reformě. Přijmeme bez ohledu na Dudovo veto, vzkazuje

27.07. 22:08

Varšava - Předseda vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński tvrdí, že polská vláda prosadí opozicí kritizovanou soudní reformu bez ohledu na veto prezidenta Andrzeje Dudy. Duda podle něj dělá velkou chybu, když se snaží reformu soudnictví zastavit.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací