Články k tématu: Polsko

Mladík s nožem útočil v polském nákupním centru. Osm zraněncýh, jedna žena zemřela

20.10. 18:51

Varšava - Mladý muž ozbrojený nožem dnes útočil v nákupním centru ve městě Stalowa Wola na jihovýchodě Polska. Zranil osm lidí, jedna žena později zemřela.

V Polsku to vře: Duda a Kaczyński jsou na válečné stezce kvůli soudní reformě

20.10. 17:20

Varšava - Spor kvůli soudní reformě mezi polským prezidentem Andrzejem Dudou a předsedou vládnoucí strany Právo a spravedlnosti (PiS) Jaroslawem Kaczyńským se vyostřuje. Olej do ohně přilila poradkyně hlavy státu, bývalá disidentka Zofia Romaszewská.

Drsný protest proti polské vládě: Miluji svobodu nade vše, napsal muž a pokusil se upálit

20.10. 08:25

Varšava - V centru polské metropole se dnes pokusil upálit zatím neznámý muž. Podle svědků se tragédie odehrála před Palácem kultury a vědy po páté hodině odpoledne. 

reklama

Varšava čelí kritice kvůli zásahům vůči protivládním demonstrantům

19.10. 21:40

Varšava - Kroky, které v Polsku podnikly policie a justice vůči některým protivládním demonstrantům, dnes ve své zprávě důrazně odsoudila lidskoprávní organizace Amnesty International.

Hlava polských katolíků varuje: Kněžím za akce proti migrantům hrozí suspendování

19.10. 09:42

Varšava - Podle několika průzkumů mínění je většina Poláků proti přijímání uprchlíků ve své zemi. Primas polské katolické církve a arcibiskup hnězdenský Wojciech Polak nicméně pohrozil všem kněžím ve své diecézi suspendováním, pokud se zúčastní akcí namířených proti migrantům.

Erdogan je na návštěvě Polska. Netahejte nás za nos ohledně vstupu Turecka do EU, žádal

17.10. 17:02

Varšava - Na návštěvu Polska dnes přicestoval turecký prezident Receip Tayyip Erdogan. Polsko podporovalo a podporuje snahy Turecka o vstup do EU, ujistil jeho polský protějšek Andrzej Duda. Erdogan prohlásil, že Turecko se o vstup do EU marně snaží už od roku 1963.

Záznam z letadla, v němž zemřel Lech Kaczyński, prý zachytil výbuch

15.10. 12:15

Varšava - Polský ministr obrany Antoni Macierewicz řekl, že komise vyšetřující leteckou nehodu u Smolenska, při které v roce 2010 zahynulo 96 lidí včetně prezidenta Lecha Kaczyńského, identifikovala ze záznamů o letu stroje výbuch.

Zemní a letní čas? Polsko chce mít jen jeden

14.10. 11:43

Varšava - Polský parlament v prvním čtení schválil změnu zákona o střídání času. Zrušení posunů času by znamenalo, že by Polsko už nebylo sladěno se svými sousedy z EU, včetně Německa, které je největším obchodním partnerem země.

ČR jako člen jádra EU? Známý magazín rozebírá české nálady

11.10. 14:30

Diskuze o další podobě EU je někdy zjednodušena chápána jako spor mezi stranami, které mentálně patří na Západ a těmi, kdo chtějí setrvávat na Východě. Takový výklad je poněkud zavádějící. Kritika k EU není nutně známkou východního myšlení, jak dokázal Brexit a ne všechny státy patřící geograficky…

Věřící se na hranicích Polska modlí za spásu světa

07.10. 13:42

Varšava/Ostrava - Stovky věřících dnes zamířily ke kostelíku svaté Anny v příhraničních Chalupkách nedaleko Bohumína na Karvinsku. Podobně jako polští věřící, kteří se scházejí v kostelích podél hranice Polska, se chtějí modlit za spásu vlasti a světa.

Zástupce Varšavy při EU musel rezignovat, byl agentem komunistické tajné služby

06.10. 18:53

Varšava - Stálý představitel Polska při Evropské unii ze své funkce odstoupil. Dle serveru Onet.pl musel Jaroslaw Starzyk odejít kvůli podezření, že v minulosti spolupracoval s komunistickou zpravodajskou službou. Oficiální místa se ale k záležitosti zatím nevyjádřila.

Růženec na hranicích: Tisíce polských katolíků se budou modlit proti islamizaci Evropy

06.10. 16:55

Varšava - Tisíce katolíků se budou v sobotu na hranicích Polska modlit za spásu vlasti a světa. Akci "růženec na hranicích" ultrakonzervativci chápou jako duchovní zbraň proti islamizaci Polska a Evropy. Církev ale hromadnou modlitbu chápe jinak.

Polsko zasáhla bouře Xavier, vyžádala si dvě oběti a 39 lidí zranila

06.10. 12:18

Varšava - Bouře Xavier, která ve čtvrtek zasáhla sever Německa, se posléze přesunula nad Polsko. Úřady hlásí dva mrtvé a 39 zraněných. Zhruba 800.000 lidí se v noci na dnešek ocitlo bez elektřiny. Hasiči zasahovali ve více než 10.000 případech, většinou kvůli vyvráceným stromům.

Orbán se zastal Polska: Postup Bruselu je jako inkvizice

22.09. 16:24

Varšava - Maďarský premiér Viktor Orbán, jehož vláda je terčem kritiky Bruselu kvůli porušování některých demokratických principů, platí za spojence šéfa polské vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslawa Kaczyńského. A při dnešní návštěvě Varšavy do dal najevo dalšími ostrými výroky na…

Polský zákon o penzích za službu totalitě postihne i sportovce. Méně dostanou i fotbalisté ze "zlaté jedenáctky

22.09. 14:45

Varšava - Zákon, který má potrestat někdejší příslušníky bezpečnostních složek komunistického režimu snížením penzí na úroveň polského průměru, dopadne i na sportovce z desítek klubů ministerstva vnitra.

Odveza za ruské cvičení? V Polsku začaly mezinárodní vojenské manévry

20.09. 22:09

Varšava – V Polsku dnes začalo velké mezinárodní vojenské cvičení Dragon-17, kterého se účastní na 17.000 vojáků. Vedle polské armády jsou do něj zapojené jednotky dalších 11 států, mimo jiné USA, Británie, Německa, Itálie, Slovenska a Ukrajiny, informovala média. 

Norka žádá v Polsku o azyl. Bojí se, že jí Barnevernet odebere i druhou dceru

19.09. 12:37

Varšava - Rodilá Norka Silja Garmová požádala o udělení azylu v Polsku, protože jí ve vlasti hrozí odebrání i druhé dcery. Ženě již úřady odebraly starší dceru Fröyu, a to prý na základě udání, že Garmová zneužívá léky proti bolesti a vede "chaotický způsob života".

Polská vládní strana Právo a spravedlnost v průzkumech drtí soupeře

18.09. 14:39

Varšava - Navzdory demonstracím a vlně protestů proti kontroverzní soudní reformě je polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) stále nejpopulárnější. Důvodem je dle odborníka fakt, že opozici chybí charismatický vůdce.

Rostoucí vlna terorismu je spojena s migrací. Politická korektnost je naivní, myslí si Duda

18.09. 14:30

Valletta - Polský prezident Andrzej Duda nepochybuje, že terorismus je spojen s migrací. Uvedl to na Maltě během setkání tzv. skupiny Arraiolos, která sdružuje prezidenty z členských států EU. Jeho slova cituje server Radio Poland.

Polští církevní hodnostáři se postavili Kaczyńskému, arcibiskup se zastal uprchlíků

15.09. 17:11

Varšava - Proti konzervativní vládě strany Právo a spravedlnost (PiS) se překvapivě vymezila i katolická církev, která má v Polsku mimořádný vliv. Někteří církevní vůdci včetně arcibiskupa Wojciecha Polaka dali najevo, že jim vadí kroky kabinetu kritizované opozicí či Evropskou unií.

Naše bezpečnost je důležitější než vaše rozhodnutí o uprchlících. Polsko tvrdě udeřilo na Brusel

Aktualizovali jsme 12.9.2017, 22:48, 12.09. 12:11

Varšava - Polský ministr zahraničí Witold Waszczykowski oznámil, že jeho země bude vzdorovat poslednímu rozsudku Evropského soudního dvora (ESD). Ten zamítl žalobu, kterou Slovensko a Maďarsko napadly unijní systém přerozdělování žadatelů o azyl podle kvót.

EK posunula řízení s Polskem kvůli reformě soudnictví, k žalobě už chybí jen jeden krok

12.09. 17:04

Brusel/Varšava - Evropská komise (EK) dnes přitvrdila v řízení, které vede s Polskem kvůli jeho novému zákonu o obecných soudech. O zaslání takzvaného odůvodněného stanoviska, které předchází žalobě u unijního soudu, dnes EK informovala v tiskové zprávě.

Polsko trvá na válečných reparacích od Německa

12.09. 11:39

Varšava/Berlín - Polsko trvá na tom, aby mu Německo zaplatilo válečné reparace, které polská vláda odhaduje na stovky miliard eur. Berlín argumentuje, že se Varšava nároků na reparace a odškodnění v minulosti opakovaně zřekla.

Nová podoba polských pasů vyvolala pořádný poprask, Varšava ji změní

12.09. 08:57

Varšava - Nové polské pasy nebudou obsahovat kontroverzní zobrazení historických památek, které byly součástí předválečného Polska, ale které jsou nyní součástí Ukrajiny a Litvy.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací