Články k tématu: Postižené děti

Chlapeček nemá půlku hlavy, přesto oslavil dva roky

29.08. 11:25

Tavares (Florida) - Před dvěma roky nikdo nevěřil, že přežije porod. Malý Jaxon Emmet Buell svůj boj ale nevzdal a své druhé narozeniny si náležitě užil. Rodiče mu na sociální síti založili stránku, kde se dělí o své radosti i strasti.

Inkluze velké škody nenapáchá? Přesun dětí s handicapem do běžných ZŠ nenastane

24.08. 10:08

Praha - Novela školského zákona bezprostředně po 1. září velké změny podle všeho nepřinese a hromadný přesun handicapovaných dětí do běžných škol nenastane.

Nadace Leontinka opět pomáhá, tentokrát nemocnému Toníkovi. Pomoc můžete i vy

02.06. 22:33

Praha - Televize Nova opět pomáhá handicapovaným, tentokrát je to prostřednictvím nadace Leontinka. Ta se zaměřuje hlavně na pomoc zrakově postiženým, jakým je třeba i čtyřletý Toník.

reklama

"Tetuje" nemocné děti. Přes noc se stal umělec hvězdou internetu

27.05. 11:03

Nový Zéland - Ať už máte tetování nebo ne, v dětství si ho přál snad každý. Samolepky byly jen trapnou náhražkou, současné děti už mají víc možností. Třeba Benjamin, umělec z Nového Zélandu, děti "tetuje" fixírkou. Všechno je ale pro dobrou věc.

ÚS obdržel návrh na zrušení inkluze, nelíbí se rodičům, ani pedagogům

10.03. 11:33

Brno - Ústavní soud obdržel návrh na zrušení plánované inkluze, která je zakotvená v novele školského zákona. Od 1. září tohoto roku by podle ní měli být postupně začleňovány do běžných tříd základních škol děti s lehkým mentálním postižením, které mají dosud při vzdělávání zajištěné speciální…

reklama
Fotogalerie