Články k tématu: pozemky

Senát po ostré debatě schválil urychlení výstavby dopravních staveb

18.07. 21:09

Praha - Senát dnes schválil poslanecký návrh, který má usnadnit a urychlit přípravu výstavby dopravní, energetické i komunikační infrastruktury. Hlasování předcházela dlouhá a místy i bouřlivá debata.

Spolek na ochranu zájmů restituentů chce omezit dopady restituční tečky

04.10. 15:47

Praha - Spolek na ochranu zájmů restituentů chce omezit dopady takzvané restituční tečky, podle níž by stát od července 2018 už nevydával za zemědělskou půdu vyvlastněnou za komunistického režimu náhradní pozemky. To se dotkne více než 45.000 osob.

Územní plán znehodnotil muži pozemek, ze stavební parcely se stalo veřejné prostranství

30.09. 13:53

Ústí nad Labem - Ústecká radnice nekoupí pozemek ve čtvrti Mojžíř, který podle jeho majitele znehodnotil územní plán. Z původní stavební parcely se totiž stala plocha pro veřejné prostranství.

reklama

Restituce? Náhrada za pozemky musí být přiměřená a rozumná, zdůraznil ÚS

09.08. 10:53

Brno - Náhrada za pozemky, které už nelze restituentům vydat, musí být přiměřená a rozumná. Dnes to uvedl Ústavní soud (ÚS).

Jurečka chce zastavit skupování polí v ČR

16.03. 16:20

Olomouc - Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) chce, aby farmáři získávali informace o prodeji polí, která mají v pronájmu, a mohli tak podat nabídku na odkup. Mělo by to podle ministra zlepšit pozici farmářů vůči investorům a developerům, kteří pole pořizují spekulativně, a na půdě pak…

Rus využil zákon a od státu žádá pozemek velmi zvláštního tvaru

15.02. 09:27

Moskva - Ruští občané mají podle zákona nárok na bezplatné přidělení pozemku o výměře jednoho hektaru na řídce osídleném Dálném východě. Toho využil jistý šprýmař. Hranice jeho parcely přímo v centru obce Kiparisovo připomínají penis.

Poprask ve Frýdku: Zastupitelé si levně nakupovali

03.09. 21:40

Frýdek-Místek - Radnicí ve Frýdku-Místku otřásá další skandál. Tentokrát policie vyšetřuje bývalé i současné zastupitele kvůli údajným machinacím s pozemky. Před sedmi lety místní politici schválili prodej parcel za směšnou cenu. Podle informací televize Nova si tam pozemky měli výhodně koupit…

Pokud se brzy nezmění novela, hrozí zdražení bydlení

14.06. 15:40

Praha - Hospodářský a zemědělský výbor Senátu dnes doporučil schválit novelu, podle které by měl být převod pozemků okolo domů opět osvobozen od daně z přidané hodnoty (DPH).

reklama
Fotogalerie