Články k tématu: Prezident USA

Trump a Kasich odmítli debatu, televize FOX byla nucena zrušit program

17.03. 10:32

Washington - Televize Fox News byla nucena zrušit předvolební debatu republikánských kandidátů na post prezidenta USA. Nejprve účast odřekl Donald Trump, posléze také John Kasich.

Trumpovo ego roste, vyhrožuje nepokoji v ulicích. Proč?

16.03. 14:10

Washington - Donald Trump si je jistý, že získá dostatek delegátů, aby se mohl ucházet o post prezidenta USA. Neváhal dokonce varovat před nepokoji v ulicích, pokud mu bude kandidatura upřena.

Zastaví někdo Trumpa? Republikáni mají ještě dva kandidáty

16.03. 10:53

Washington - Zatímco v táboře demokratů má Hillary Clintová nominaci na prezidenta USA prakticky jistou, mezi republikány se ještě svede tuhý boj. Miliardář Donald Trump sice většinu primárek vyhrál, stále jsou ale ve hře John Kasich a Ted Cruz.

reklama

Trump a Clintonová potvrdili roli favoritů. Rubio je ze hry o Bílý dům

16.03. 09:10

Washington - Primárky republikánů na Floridě dle očekávání vyhrál Donald Trump, čímž vyřadil ze hry senátora Marka Rubia. Kontroverzní realitní magnát ale naopak prohrál v Ohiu, kde slaví své první vítězství tamní guvernér John Kasich.

Clintonové se nedaří plány se Sandersem, ukazuje se, že ho vyřadit ze hry nebude jednoduché

15.03. 16:00

Washington - Kandidátka demokratů na post prezidenta USA Hillary Clintonová nedávno řekla, že už brzy vyřadí ze hry svého rivala Bernieho Sanderse. Nyní se ale ukazuje, že to nebude vůbec snadné. Navíc je zde Donald Trump...

Skončí Rubio? Před primárkami jasně vede Trump

15.03. 11:45

Miami - Na Floridě se dnes budou konat republikánské primárky a dle průzkumů má největší šance na úspěch Donald Trump. Stát, kde se budou hlasy delegátů přidělovat pouze vítězi, může být poslední etapou kampaně Marka Rubia.

Washington ovládl Rubio, Trump propadl

13.03. 11:09

Washington - Realitní magnát Donald Trump, dosavadní favorit republikánů na post prezidenta USA, utrpěl volební porážku ve Washingtonu a musí se spokojit až s třetím místem. V metropoli USA zvítězil floridský senátor Marco Rubio, těsně za ním skončil guvernér Ohia John Kasich.

Útoky na Trumpa rostou, rozděluje USA na dva tábory

13.03. 10:35

Washington - Další volební mítinky miliardáře Donalda Trumpa narušili jeho odpůrci. Nové incidenty jsou hlášeny z Kansas City ve státě Missouri a z Daytonu v Ohiu.

Na mítink Donalda Trumpa vnikli jeho odpůrci, začala měla +VIDEO

12.03. 09:34

Chicago - Předvolební kampaň v USA začíná být velmi vyhrocená. Kvůli potyčkám příznivců a odpůrců Donalda Trumpa muselo být v pátek na poslední chvíli zrušeno shromáždění v Chicagu.

Trump znovu útočil na muslimy, ti chtějí omluvu

Aktualizovali jsme 11.3.2016, 11:55, 11.03. 08:44

Miami - Čtvrteční debata republikánských kandidátů na post prezidenta USA, která se konala na Floridě, se obešla bez ostřejších výpadů. Pouze miliardář Donald Trump se stal terčem kritiky za své protiislámské výroky.

Rubio ukončil prezidentskou kampaň. Trumpa nebo Cruze nepředežene

10.03. 12:17

Washington - Řady republikánských kandidátů na post prezidenta USA zase prořídly. Podle amerických médií cesta floridského senátora Marca Rubia do Bílého domu v podstatě skončila. Jeho odchod by podle komentátorů pomohl zastavit dosavadní triumf Donalda Trumpa.

Clintonová se naštvala ohledně dotazu k emailové kauze

10.03. 09:16

Washington - Hillary Clintonová při středeční debatě v Miami se svým rivalem Bernie Sandersem odmítla odpovědět na otázku, zda z boje odstoupí, bude-li obviněna v e-mailové kauze.

Úterní primárky ovládl Trump, zvítězil ve dvou státech

09.03. 08:47

Washington - Donald Trump zvítězil v úterních republikánských primárkách ve státě Michigan. Jasné prvenství si odnáší také ze souběžně konaných primárek ve státě Mississippi.

Michigan přinesl překvapení. Sanders převálcoval Clintonovou

09.03. 08:46

Washington - Prezidentské primárky demokratů v americkém státě Michigan skončily překvapením. Vyhrál je senátor Bernie Sanders, který získá nejméně 63 delegátů, zatímco exministryně zahraničí USA Hillary Clintonová nejméně 52.

Trump opět zvýšil náskok. Zvítězil na Havaji

09.03. 08:38

Honolulu - Realitní magnát Donald Trump, který je favoritem v klání o republikánskou nominaci na post prezidenta USA, s náskokem 15 procentních bodů zvítězil ve stranickém volebním shromáždění na Havaji.

Trumpova volební kampaň blbne a kazí naše děti, zlobí se rodiče

08.03. 10:31

Londýn/Washington - Miliardář Donald Trump dělá starosti nejen vedení Republikánské strany, ale též rodičům. Jeho volební kampaň je totiž plná urážek, sprostoty, ale i naprostých blbostí. Jsou politické debaty vůbec pro děti vhodné?

Mezi Clintonovou a Sandersem to vřelo, ale s názorem na Trumpa se shodli

07.03. 09:34

Flint (Michigan, USA) - Ekonomické záležitosti se staly novým jablkem sváru mezi Hillary Clintonovou a jejím soupeřem Bernie Sandersem. Oba se ale shodli v názoru na miliardáře Donalda Trumpa.

Maine si zajistil Bernie Sanders, v Portoriku vyhrál Marco Rubio

07.03. 08:50

Washington - Nominaci za republikány na post prezidenta Spojených států získal v Portoriku Marco Rubio. Hlasovalo se také ve státě Maine, kde zvítězil demokrat Bernie Sanders nad Hillary Clintonovou.

Boj o prezidenta USA: Clintonová vyhrála v Louisianě, Sanders v Kansasu a Nebrasce, Cruz v Kansasu a v Maine

06.03. 13:03

Washington - Bernie Sanders vyhrál hlasování ve dvou ze tří amerických států, kde se v sobotu rozhodovalo o delegátech pro závěrečnou nominační konferenci Demokratické strany. Sanders byl úspěšný v Kansasu a Nebrasce, favoritka demokratů Hillary Clintonová vyhrála v Louisianě a Ted Cruz se v sobotu…

Volební superúterý začíná. Clintonová a Sanders se pustí do boje o hlasy černochů

01.03. 16:47

Praha - Socialista Bernie Sanders a exministryně zahraničí USA Hillary Clintonová se dnes utkají v 11 amerických státech, kde je ve hře rozhodování o 865 delegátech pro celostátní nominační konferenci. Podle politických analytiků budou hrát významnou roli hlasy černošských voličů.

Trump vítězem? Mezi republikány vypukla panika

01.03. 16:42

Washington - Úspěchu miliadáře Donalda Trumpu v jeho úsilí dotáhnout to až na prezidenta USA si všímá server Politico. Podle něj je Republikánská strana rozdělena mezi panikáře a odevzdané fatalisty.

reklama
Fotogalerie