Články k tématu: řeky

Nebezpečí pro lidstvo? Řeky a oceány skrývají temnou hrozbu, vědci jsou zděšeni

Aktualizovali jsme 18.4.2018, 22:27, 15.04. 13:14

Varující zpráva tento týden přišla od vědců. Řeky a oceány jsou zamořeny zbytky léků, v nebývale vysokém množství, To má nejen důsledky na obyvatelstvo které kolem nich žije ale především celý ekosystém planety, informuje The Guardian.

Hladiny řek v západním Německu stoupají, v Alpách zabíjela lavina

06.01. 16:33

Kolín nad Rýnem/Vídeň - Západ a jih Německa stále ohrožují záplavy způsobené vydatným deštěm a táním sněhu ve vyšších polohách. Velmi vážná je situace na řekách Rýn a Mosela. V rakouských Alpách znovu zabíjela lavina.

Po bouři omezilo Německo provoz na Rýnu. Na Mosele je zrušen provoz úplně

04.01. 13:09

Trevír - Na západě Německa bude během dneška a pátku stoupat hladina řek a některé z nich se mohou vylít z břehů. Jde o důsledek lijáků při bouři Burglind. Vysoká hladina už vedla k omezení lodní dopravy na Rýnu a jejímu přerušení na Mosele.

reklama

Výletní loď na Rýnu nezvládla manévr, 27 zraněných

27.12. 11:08

Duisburg - Švýcarský výletní loď plující po Rýnu narazila v úterý večer do mostního pilíře u západoněmeckého města Duisburg. Zranění utrpělo 27 lidí.

České řeky jsou plné antidepresiv, má to vliv na chování ryb

01.12. 12:02

Vodňany - Výzkum fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity prokázal, že pstruhy v tocích, kam vyvěrají čističky odpadních vod, ovlivňují psychoaktivní látky. Ryby se méně bojí, což může vést k tomu, že se včas neukryjí před predátory.

Ruský pohraničník se opil a přeplaval do Litvy, údajně zabloudil

09.10. 13:33

Vilnius - Soud v litevské metropoli dnes propustil na svobodu ruského pohraničníka Ruslana Pereguda, který počátkem září v opilosti přeplaval pohraniční řeku. Úřadům tvrdil, že zabloudil. Kauza vyvolala značnou pozornost.

Vytrvalý déšť v Beskydech může zvednout hladiny řek. Jaké počasí čeká Česko o víkendu?

21.09. 12:36

Zlín - Výstraha na vydatný déšť a nebezpečí záplav platí pro Moravskoslezský a Zlínský kraj od dnešních 10:30. Lijáky v Beskydech mohou zvedat hladiny řek hlavně v povodí Olše a Ostravice.

Strakoniční policisté vytáhli z Otavy mrtvého muže

16.09. 19:15

Strakonice - Z řeky Otavy ve Strakonicích dnes odpoledne vytáhli policisté mrtvolu. Zatím není jasné, za jakých okolností muž zemřel, byla nařízená soudní pitva.

Evropa je ztracená? Povodně už nedokážeme předpovídat, můžeme za to sami

19.08. 09:29

Změna povodňového cyklu na evropském kontinentu může mít dalekosáhlé důsledky. A to nejen pro zvířata a rostliny, ale i pro člověka. Největší změny v četnosti a načasování povodní můžeme pozorovat zejména v západní části kontinentu.

Na 35 měřících místech bylo zaznamenáno dosažení hranice sucha, hlásí Povodí Moravy

04.08. 17:28

Brno – Počasí dělá vrásky vodohospodářům. Státní podnik Povodí Moravy eviduje na 35 z 200 měřicích míst dosažení hranice sucha.

Liberecko zasáhly silné deště, řeka Smědá překročila stav povodňového ohrožení

27.07. 09:21

Liberec - Řeka Smědá v Předláncích na Liberecku překročila dnes po 06:30 stav povodňového ohrožení. V regionu od 01:00 silně pršelo, postupně ale déšť slábne. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Podle informací z povodňového portálu Libereckého kraje jsou na…

Neštěstí v Kongu: Na jedné z řek se potopila loď. 27 obětí, 54 osob se pohřešuje

16.07. 17:22

Kinshasa - Na řece Kasai v Kongu se potopila loď. Místní úřady uvedly, že se utopilo nejméně 27 osob a dalších 54 lidí je pohřešováno.

600 kilometrů po Labi: Němec chce proplavat od českých hranic do Hamburku

06.07. 11:05

Berlín - Němec Joseph Hess (30) se rozhodl uplavat v korytě řeky Labe 600 kilometrů. Na neobvyklou cestu se vydá od českých hranic až téměř k Severnímu moři příští měsíc.

Přehrady jsou potřeba nejvíce v povodí Moravy, varuje expert

05.07. 14:18

Praha/Olomouc - V Česku je aktuálně 118 přehrad, z toho nejvíce v povodí Vltavy (38). Potřeba výstavby nových přehrad je nyní dle odborníka nejakutnější v povodí Moravy a na Královéhradecku.

Rozvodněné řeky v Moravskoslezském kraji mají druhou oběť, jeden senior je pohřešován

30.04. 22:01

Ostrava - Na Novojičínsku se v sobotu zřejmě utopila žena (60), která se procházela kolem řeky. V pátek zemřel senior v Příboru na Novojičínsku, který asi také utonul. Po důchodci, který v sobotu vyrazil na procházku kolem rozvodněné Odry, policie dál pátrá.

Povodňová situace na Moravě se zklidnila, pohotovost zůstává jen na Bečvě

29.04. 10:44

Praha/Ostrava - Povodňová situace v Česku se v noci zklidnila. Pohotovost zůstává na čtyřech místech na Bečvě a jejích přítocích, nejnižší první stupeň bdělosti má 16 míst hlavně v povodí Odry a na řece Moravě.

Na východě Moravy stoupají hladiny řek, v Novém Jičíně byl vyhlášen stav povodňového ohrožení

28.04. 10:24

Praha - Kvůli vydatnému dešti meteorologové rozšířili výstrahu před povodněmi. Ohrožení nově platí na Novojičínsku, povodňová pohotovost v dalších šesti okresech na východě Moravy. V dalších částech Moravskoslezského a také v části Plzeňského kraje je povodňová bdělost. Varování platí do sobotního…

Česko zasáhly lijáky, v některých oblastech byla vyhlášena povodňová bdělost

27.04. 16:17

Praha - Část Česka zasáhnou vydatné deště. Povodňová bdělost platí ode dneška do soboty pro části Plzeňského a Olomouckého kraje a celý Moravskoslezský kraj. Už v posledních dnech déšť a sníh zvedly hladiny řek.

Dvě školačky v Brně zachránily dvouleté dítě z částečně zamrzlé řeky, dostaly ocenění

29.03. 12:44

Brno - Jihomoravský policejní ředitel Leoš Tržil dnes ocenil plaketou dvě dívky, které zachránily v polovině ledna dvouleté dítě z částečně zamrzlé řeky. Spolužačky do příjezdu záchranářů holčičku objaly, aby ji zahřály.

Indické řeky Ganga a Jamuna získaly stejná práva jako lidé, kdo je poškodí, bude souzen

21.03. 12:30

Dillí - Lidská práva nemusejí náležet jen lidem. Dospěl k tomu indický soud a přiznal je také posvátným řekám Ganga a Jamuna.

Povodňová pohotovost na severu Čech pokračuje, moravské řeky mohou zablokovat kry

23.02. 11:08

Liberec/Praha - Hladiny řek v podhorských oblastech na severu Čech, které během noci kvůli dešti a tání sněhu výrazně stouply, kulminují a místy začínají klesat. Střední a dolní části toků ještě stoupají.

Hladiny řek v Česku zvýšil tající sníh a deště, na severu Čech hrozí povodně

22.02. 10:26

Praha - Deště, tající sníh a nahromaděný led zvedají hladiny toků v Česku. Povodně dle meteorologů hrozí zejména na severu Čech a v Plzeňském a Jihočeském kraji. Pozor také na silný vítr.

Povodí Moravy mohou na tocích ucpat ledové kry

21.02. 21:24

Zlín - Rychlá obleva, která dorazila do Česka, zaměstnává hydrology a hydrometeorology. Povodí Moravy monitoruje místa na vodních tocích, která mohou ucpat ledové kry.

Problémy se sněhem: Rychlé tání zvedá hladiny řek a potoků

21.02. 11:19

Varnsdorf - Na řece Mandavě v severočeském Varnsdorfu platí druhý stupeň povodňové aktivity. Hladina v 08:40 dosahovala 98 centimetrů, stav pohotovosti se tu vyhlašuje při 90 centimetrech. Zvýšená hladina říčky potíže zatím nezpůsobila.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací