Články k tématu: řeky

České řeky nemají dostatek vody. Vodáci kličkují mezi kameny a mělčinami

03.08. 12:58

Praha/Olomouc/Malá Skála - V českých a moravských řekách rychle ubývá vody. Vodákům tak ke sjíždění zbývají už jen velké toky. I tam ale musí kličkovat mezi kameny nebo se vyhýbat mělčinám. O poznání lépe jsou na tom řeky v Polsku a na Slovensku.

Hladiny řek v Beskydech se vracejí k normálu, déšť dál zeslabuje

20.07. 14:12

Ostrava - Hladiny řek v Moravskoslezském kraji se po vydatných lijácích vracejí k normálu. První stupeň povodňové aktivity platí na Frýdecko-Místecku už jen na třech místech.

Déšť mírně zvedl hladiny moravských řek, některá místa dál trápí sucho

19.07. 17:52

Brno - Vydatnější deště na Moravě pomohly mírně zvednout hladinu řek. Povodí Moravy však stále eviduje hranici sucha zhruba na pětině z dvou set měřicích míst, na začátku týdne šlo o třetinu.

reklama

Prudké deště ohrožují Moravu a Slezsko

18.07. 21:30

Ostrava - Na horách na severu a severovýchodě Moravy a Slezska vydatně prší a déšť má trvat až do pátku. Na Frýdecko-Místecku se už zvedly hladiny několika toků. Během odpoledne dosahovaly prvního či druhého stupně povodňové aktivity.

Cizinec při přecházení můstku v Tachově spadl do potoka, ráno ho našli mrtvého

07.07. 14:50

Tachov - 36letý cizinec zřejmě v noci na sobotu přecházel můstek pro pěší v Tachově a z nezjištěných důvodů spadl do potoka, kde utonul. Jeho tělo ráno našel náhodný kolemjdoucí.

Kokain v řekách škodí ohroženým úhořům, jsou hyperaktivní a mají poškozené žábry

02.07. 11:12

Londýn - Vědci zkoumající dopady drog upozorňují, že i stopové množství kokainu spláchnutého do řek škodí už tak ohroženým úhořům. Biologové je vystavili 20 miliardtinám gramu této drogy na litr vody po dobu 50 dní. Výsledek je alarmující, píše britský list The Guardian.

Po přívalovém lijáku v Praze se pohřešuje muž. V kanále hledal kešky, odnesla ho přívalová vlna

10.06. 11:35

Praha - Po přívalovém lijáku, který se v sobotu přehnal přes Prahu, se stále pohřešuje muž. Při hledání takzvaných kešek v podzemním tunelu Motolského potoka ho spolu s dalšími třemi lidmi spláchla prudká vlna. Dva z nich skončili v nemocnici, ženu našli v sobotu večer policisté utonulou pod…

Další most na spadnutí? Lodě nesmí proplouvat pod lávkou v Nymburku

08.06. 15:25

Nymburk - Na Labi pod lávkou v Nymburku byl s okamžitou platností zastaven provoz lodí. Náhradní cesta neexistuje. Město se rozhodlo, že lávku zbourá. Podle starosty to nepůjde dříve než v srpnu.

Povodí Moravy vypisuje desítky zakázek za více než miliardu

28.05. 12:18

Brno - Povodí Moravy ještě do konce roku vypíše výběrová řízení na zakázky za více než miliardu korun. Například na výstavbu protipovodňových opatření v Kunovicích či na rekonstrukci jezu v Hranicích. Celkem půjde o několik desítek zakázek, řekl ČTK mluvčí státního podniku Petr Chmelař.

Kongo hlásí 50 mrtvých po potopení lodi, obětí může ještě přibývat

25.05. 15:49

Kinshasa - Na řece na severozápadě Konga se potopila loď, nehoda si vyžádala zhruba 50 mrtvých. S odvoláním na místní úřady o tom dnes informují zahraniční agentury. Neštěstí, jehož příčina ještě není známa, ale může mít obětí více.

Zvýšení bezpečnosti na řekách: Lodě v ČR budou napojeny na systém sledování pohybu

23.05. 08:15

Praha - Lodě na vnitrozemských plavbách mají být povinně vybaveny zařízením pro sledování pohybu. Novela zákona o vnitrozemské plavě, kterou dnes podle tiskového odboru Strakovy akademie schválila vláda, nyní čeká na posouzení v Parlamentu. Ministerstvo dopravy si od zavedení povinnosti slibuje…

Na Jesenicku havarovala cisterna, v řece je nafta a vápenec

04.05. 21:30

Jeseník - Dvě stovky litrů nafty a větší množství vápence uniklo dnes odpoledne z havarované cisterny do řeky Bělá v Adolfovicích na Jesenicku.

Nebezpečí pro lidstvo? Řeky a oceány skrývají temnou hrozbu, vědci jsou zděšeni

Aktualizovali jsme 18.4.2018, 22:27, 15.04. 13:14

Varující zpráva tento týden přišla od vědců. Řeky a oceány jsou zamořeny zbytky léků, v nebývale vysokém množství, To má nejen důsledky na obyvatelstvo které kolem nich žije ale především celý ekosystém planety, informuje The Guardian.

Hladiny řek v západním Německu stoupají, v Alpách zabíjela lavina

06.01. 16:33

Kolín nad Rýnem/Vídeň - Západ a jih Německa stále ohrožují záplavy způsobené vydatným deštěm a táním sněhu ve vyšších polohách. Velmi vážná je situace na řekách Rýn a Mosela. V rakouských Alpách znovu zabíjela lavina.

Po bouři omezilo Německo provoz na Rýnu. Na Mosele je zrušen provoz úplně

04.01. 13:09

Trevír - Na západě Německa bude během dneška a pátku stoupat hladina řek a některé z nich se mohou vylít z břehů. Jde o důsledek lijáků při bouři Burglind. Vysoká hladina už vedla k omezení lodní dopravy na Rýnu a jejímu přerušení na Mosele.

Výletní loď na Rýnu nezvládla manévr, 27 zraněných

27.12. 11:08

Duisburg - Švýcarský výletní loď plující po Rýnu narazila v úterý večer do mostního pilíře u západoněmeckého města Duisburg. Zranění utrpělo 27 lidí.

České řeky jsou plné antidepresiv, má to vliv na chování ryb

01.12. 12:02

Vodňany - Výzkum fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity prokázal, že pstruhy v tocích, kam vyvěrají čističky odpadních vod, ovlivňují psychoaktivní látky. Ryby se méně bojí, což může vést k tomu, že se včas neukryjí před predátory.

Ruský pohraničník se opil a přeplaval do Litvy, údajně zabloudil

09.10. 13:33

Vilnius - Soud v litevské metropoli dnes propustil na svobodu ruského pohraničníka Ruslana Pereguda, který počátkem září v opilosti přeplaval pohraniční řeku. Úřadům tvrdil, že zabloudil. Kauza vyvolala značnou pozornost.

Vytrvalý déšť v Beskydech může zvednout hladiny řek. Jaké počasí čeká Česko o víkendu?

21.09. 12:36

Zlín - Výstraha na vydatný déšť a nebezpečí záplav platí pro Moravskoslezský a Zlínský kraj od dnešních 10:30. Lijáky v Beskydech mohou zvedat hladiny řek hlavně v povodí Olše a Ostravice.

Strakoniční policisté vytáhli z Otavy mrtvého muže

16.09. 19:15

Strakonice - Z řeky Otavy ve Strakonicích dnes odpoledne vytáhli policisté mrtvolu. Zatím není jasné, za jakých okolností muž zemřel, byla nařízená soudní pitva.

Evropa je ztracená? Povodně už nedokážeme předpovídat, můžeme za to sami

19.08. 09:29

Změna povodňového cyklu na evropském kontinentu může mít dalekosáhlé důsledky. A to nejen pro zvířata a rostliny, ale i pro člověka. Největší změny v četnosti a načasování povodní můžeme pozorovat zejména v západní části kontinentu.

Na 35 měřících místech bylo zaznamenáno dosažení hranice sucha, hlásí Povodí Moravy

04.08. 17:28

Brno – Počasí dělá vrásky vodohospodářům. Státní podnik Povodí Moravy eviduje na 35 z 200 měřicích míst dosažení hranice sucha.

Liberecko zasáhly silné deště, řeka Smědá překročila stav povodňového ohrožení

27.07. 09:21

Liberec - Řeka Smědá v Předláncích na Liberecku překročila dnes po 06:30 stav povodňového ohrožení. V regionu od 01:00 silně pršelo, postupně ale déšť slábne. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Podle informací z povodňového portálu Libereckého kraje jsou na…

Neštěstí v Kongu: Na jedné z řek se potopila loď. 27 obětí, 54 osob se pohřešuje

16.07. 17:22

Kinshasa - Na řece Kasai v Kongu se potopila loď. Místní úřady uvedly, že se utopilo nejméně 27 osob a dalších 54 lidí je pohřešováno.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie