Články k tématu: Rusko

V ruském Chabarovsku se při výcviku roztříštil vrtulník, šest lidí zemřelo

11.04. 15:49

Moskva - V Chabarovsku na ruském Dálném východě dnes havaroval vrtulník, zahynulo šest osob. Úlomky ze stroje se rozlétly až do vzdálenosti jednoho kilometru.

Skripalová odmítla konzulární pomoc Ruska, zřejmě se skrývá ve střeženém domě

11.04. 13:38

Londýn - Dcera bývalého dvojitého agenta Julija Skripalová (33) odmítla konzulární pomoc Ruska. V pondělí opustila nemocnici a byla odvezena na neznámé místo. Ruské velvyslanectví v Londýně obvinilo Británii z jejího únosu.

Ruská verze Skripalovy otravy? Expert hodnotí chování Moskvy a poukazuje na zásadní věci

Aktualizovali jsme 10.4.2018, 22:11, 10.04. 11:11

Za pomoci neoficiálních kanálů a armády trollů, která má za úkol šířit nesmysly, protiobvinění, výhrůžky a burácet, Rusko doufá, že zkomplikuje seriózní diskuzi o reálných událostech ve světě a dokáže se vyhnout odpovědi na závažné otázky týkající se jeho jednání, deklaruje Kier Giles v komentáři…

reklama

Rusko vetovalo návrh USA na vyšetření chemických útoků

10.04. 22:09

New York - Rusko dnes v Radě bezpečnosti OSN vetovalo americký návrh rezoluce, který požadoval vytvoření mezinárodního orgánu pro vyšetření odpovědnosti za chemické útoky v Sýrii.

Vojenský konflikt Ruska s USA kvůli Sýrii? Z Moskvy přicházejí drsná slova

10.04. 15:43

Moskva - Podle náměstka ruského ministra zahraničí Michaila Bogdanova ozbrojený konflikt mezi Ruskem a USA kvůli syrské krizi nehrozí. Případný americký útok v Sýrii by byl pro Moskvu ale "absolutně nepřijatelný" a krajně nebezpečný.

Juliji Skripalovou propouštějí z nemocnice, zlepšuje se i stav jejího otce

10.04. 11:13

Londýn - Juliji Skripalovou (33), která byla 4. března v jihoanglickém Salisbury spolu se svým otcem otrávena novičokem, propouštějí z nemocnice. S odvoláním na blíže neurčený zdroj o tom dnes informovala britská televizní stance Sky News.

Nová identita pro Skripalovy? Moskva je proti, šlo by prý o únos ruských občanů

10.04. 10:59

Moskva/Londýn - Británie chce poskytnout bývalému dvojímu agentovi Sergeji Skripalovi a jeho dceři Juliji novou identitu a umožnit jim život ve Spojených státech. Ruská ambasáda podobné plány odsoudila.

Rusko už není nepřítel? Polská investiční agentura otevře kancelář v Moskvě

10.04. 09:26

Varšava - Polská agentura pro investice a obchod (PAIH) otevře kancelář v Moskvě s cílem podporovat polské podniky, které chtějí investovat v Rusku. Za slibná odvětví PAIH považuje například biotechnologii, farmacii, automobilový průmysl, zemědělství či módu.

Do Moskvy přiletěl šéf severokorejské diplomacie, bude jednat o situaci na Korejském poloostrově

09.04. 12:06

Moskva - Do Moskvy dnes přiletěl severokorejský ministr zahraničí Ri Jong-ho, bude jednat o situaci na Korejském poloostrově. Japonský tisk před časem oznámil, že Pchjongjang chystá sérii schůzek na nejvyšší úrovni.

Sankce USA mají velký dopad? Ruský gigant Rusal jde ke dnu, akcie ztratily 42 procent

09.04. 09:40

Moskva - Nejnovější sankční seznam Spojených států značně poškodil ruský hliníkárenský gigant Rusal. Jeho akcie dnes oslabily o téměř 42 procent. Přitom už v pátek ztratily 16 procent.

Corbyn prý v kauze Skripal podporuje ruskou propagandu

08.04. 11:33

Londýn/Moskva - Britský ministr zahraničí Boris Johnson označil vůdce britské opozice Jeremyho Corbyna za "užitečného idiota Kremlu" v souvislosti s aférou ruského agenta Sergeje Skripala. Podle Johnsona vůdce labouristů dodává moskevské propagandě věrohodnost.

Moskva zuří kvůli americkým sankcím: Další protiruský výpad nenecháme bez tvrdé odpovědi

06.04. 21:49

Washington/Moskva - Spojené státy informovaly, že v rámci odvety za údajné vměšování Moskvy do předloňských amerických voleb rozšířily svůj protiruský sankční seznam o 24 Rusů a 14 subjektů. Rusko už ohlásilo, že připravuje tvrdou odpověď.

Američané rozšířily protiruské sankce o oligarchy. Moskvě se to nelíbí

06.04. 18:37

Washington/Moskva - Spojené státy dnes v rámci odvety za údajné vměšování Moskvy do předloňských amerických voleb rozšířily svůj protiruský sankční seznam o 24 Rusů a 14 subjektů. Z Moskvy dle očekávání přicházejí ostré reakce.

Původ novičoku? Britové ho vystopovali do armádní laboratoře v ruské Šichaně

06.04. 15:06

Londýn/Moskva - Novičok použitý k otravě bývalého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery byl dle britských agentů vyroben v armádních laboratořích v ruském uzavřeném městě Šichany. Moskva už se proti zprávu listu The Times ohradila.

Rusko navštívili zástupci Organizace pro zákaz chemických zbraní

06.04. 12:13

Moskva - Do Ruska přijela inspekce z Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW). Informace o vizitaci byla zveřejněna dva dny po mimořádném zasedání OPCW, kde Moskva neúspěšně žádala o společné vyšetřování případu otravy Sergeje Skripala a jeho dcery v Anglii.

Vadí mi česká malost, přiznal Bob Klepl. Zkritizoval i prezidenta Zemana

06.04. 08:06

Praha - Herec Bohumil Klepl přiznává, že mu vadí česká malost. Obdivuje prý naopak mladé lidi, kteří se nebojí ozvat a vyjít do ulic. Slova chvály ale rozhodně nemá pro českého prezidenta Miloše Zemana.

Lavrov si podal USA, vyčetl jim pohrdání právem

05.04. 19:50

Moskva - Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov si dnes na moskevské konferenci ve dvanáctiminutovém projevu stěžoval na Spojené státy a jejich západní spojence za "pochybné geopolitické hry" a "démonizaci Ruska".

NATO překročilo "červenou čáru". Rozmisťuje na našich hranicích vojáky, tvrdí Rusko

05.04. 19:49

Moskva – Severoatlantická aliance překročila hranici a „neoprávněně" rozmisťuje vojáky na ruském prahu. Tvrdí to stálý zástupce Ruska při NATO Alexandr Gruško. Dodal, že globální bezpečnost nemůže být zajištěna bez účasti Ruska.

Berlín žádá Británii o důkazy o ruské vině na otravě Skripala

05.04. 14:46

Berlín - Tajemník německého ministerstva zahraničí pro vztahy s Ruskem Gernot Erler dnes vyzval Británii, aby předložila důkaz, že Moskva stála za otrávením bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery.

Do kauzy útoku na Skripala se vloží další důležitá osoba

05.04. 11:47

Londýn - Do kauzy Sergeje a Julije Skripalových se hodlá vložit Marina Litviněnková, vdova po bývalém ruském agentovi otráveném v Londýně v roce 2006 radioaktivním poloniem. Britská tajná policie má v případu novou stopu. Prověřuje totožnost Rusa, který den před otravou Skripala 4. března cestoval…

Američtí diplomaté vyhoštění z Ruska opustili Moskvu

05.04. 09:25

Moskva - Od velvyslanectví USA v Moskvě dnes ráno odjely tři autobusy, zřejmě dopravily na letiště diplomaty vyhoštěné z Ruska. Novináři shromáždění před velvyslanectvím viděli osoby nakládající zavazadla do vozů.

Britská rozvědka odhalila místo výroby novičoku

05.04. 08:52

Londýn - Podle listu The Times se britským agentům zřejmě podařilo lokalizovat tajnou ruskou laboratoř, která vyrobila nervově paralytický jed použitý při útoku na dvojitého ruského špióna Sergeje Skripala.

Zeman se vysmál Němcové, Gazdíkovi, Farskému a spol.: Jsou to jen myši, které řvou. Chtějí na sebe upozornit

Aktualizovali jsme 4.4.2018, 22:21, 01.04. 15:04

Praha – Prezident Miloš Zeman pověřil šéfa Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelku, aby BIS pátrala po tom, zda byl na území Česka skladován jed novičok. Kvůli tomu někteří poslanci mluvili o ústavní žalobě kvůli velezradě. Zeman se ale svým kritikům vysmál.

Rusko s žádostí o vyšetřování otravy Skripala neuspělo

04.04. 20:41

Haag - Rusko na dnešním zasedání výkonné rady Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) neuspělo s žádostí o nové, společné vyšetřování případu otravy bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala v Anglii.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací