Články k tématu: Rusko

Rusko chce, aby Skripalovu kauzu řešila RB OSN

04.04. 19:56

New York - Rusko požaduje, aby se ve čtvrtek sešla Rada bezpečnosti OSN k projednání kauzy otravy bývalého ruského dvojího agenta Sergeje Skripala v jižní Anglii.

Putin v případě Skripala čeká, že vyhraje zdravý rozum

04.04. 18:13

Moskva - Rusko neočekává omluvy, ale vítězství zdravého rozumu v případě otravy bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala v Británii.

Rusko pokračuje ve vyhošťování západních diplomatů

04.04. 17:19

Moskva - Rusko vykázala jednoho maďarského a jednoho belgického diplomata jako odvetné opatření za rozhodnutí, které Budapešť a Brusel učinily po propuknutí kauzy Skripal. Moskva podle náměstka ministra zahraničí Sergeje Rjabkova určitě vyšle na své ambasády nové pracovníky jako náhradu za…

reklama

USA připravují další reakce na "škodlivé ruské aktivity", říká šéf amerických rozvědek

04.04. 17:14

Washington - Spojené státy připravují další reakce na "škodlivé ruské aktivity". Dnes to prohlásil šéf amerických tajných služeb (DNI) Dan Coats. Washington podle něj chystá další postup ve věci otravy bývalého ruského agenta Sergeje Skripala a zaměří se na ochranu voleb do Kongresu.

Expert promluvil: Novičok pochází ze státní laboratoře, Skripal není jeho první obětí

04.04. 17:08

Londýn - Německý chemik a toxikolog Ralf Trapp se domnívá, že látka použitá při útoku na bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala v Anglii může pocházet jedině ze státní laboratoře. Vedle zařízení v bývalém SSSR zmínil i výzkumnou laboratoř v britském Porton Downu.

Další ruská tragédie? V Moskvě hořel obchodní dům, nejméně jeden člověk zemřel

04.04. 15:06

Moskva - Nejméně jednoho mrtvého si vyžádal požár v jednom z moskevských nákupních a zábavních středisek. Hasiči z budovy evakuovali asi 600 lidí. Oznámila to agentura TASS.

Ruský návrh vyšetřovat kauzu Skripal společně je zvrhlý, zlobí se Londýn

04.04. 15:04

Haag - Návrh Ruska na společné britsko-ruské vyšetřování útoku v anglickém Salisbury je podle Londýna zvrhlý. Ostrá slova zazněla na zvláštní schůzi Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) v Haagu.

Moskva neobviňuje ČR z podílu na otravě Skripala, říká ruský velvyslanec

04.04. 13:00

Praha - Ke kauze Sergeje Skripala se dnes vyjádřil také ruský velvyslanec v ČR Alexander Zmejevskij. Podle jeho slov Rusko nikdy neobviňovalo a neobviňuje Českou republiku z podílu na otrávení bývalého dvojitého agenta v jihoanglickém Salisbury 4. března.

Útok na Skripala je provokace, zuří šéf ruské rozvědky

04.04. 12:56

Moskva - Podle šéfa ruské zahraniční rozvědky Sergeja Naryškina je studená válka zpět. Otrava bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala v jihoanglickém Salisbury prý byla provokací amerických a britských tajných služeb.

Facebook smazal několik set účtů spojených s Rusy obviněnými v USA

04.04. 08:05

Washington - Internetová společnost Facebook smazala několik stovek profilů a stránek spojených se skupinou Rusů, které americké úřady obvinily kvůli údajným pokusům ovlivnit volby v USA. Největší sociální síť světa tím pokračuje ve snaze omezit manipulaci svými uživateli, řekl v úterý agentuře…

Novičok mohli vyrobit kdekoli na světě, tvrdí expert

03.04. 21:47

Moskva - Nervově paralytická látka použitá při otravě ruského agenta Sergeje Skripala mohla být vyrobena kdekoli na světě. V rozhovoru pro ruskou státní televizi RT to dnes prohlásil ruský armádní chemik Igor Rybalčenko.

Trump se ocenil za postoj proti Rusku

03.04. 21:02

Washington - Nikdo nebyl vůči Rusku tvrdší, než Donald Trump. Sám prezident USA to dnes v Bílém domě řekl nejvyšším představitelům Litvy, Lotyšska a Estonska, kteří přijeli do Washingtonu na americko-pobaltský summit.

Experti neprokázali, že jed novičok použitý na Skripala pochází z Ruska

03.04. 20:43

Londýn - Britští experti nebyli s to prokázat, že nervově paralytická látka použitá v březnu proti ruskému dvojitému agentovi Sergeji Skripalovi byla vyrobena v Rusku.

Navalnyj zakládá stranu pro volby starosty v Moskvě

03.04. 19:07

Moskva - Právníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného požádali ministerstvo spravedlnosti o registraci nové politické strany se jménem Pracovní název (Rabočeje nazvanije). Advokát Navalného Ivan Ždanov to dnes oznámil na twitteru.

Starosta Jekatěrinburgu se odvážil kritizovat Putina, město na to zřejmě doplatí

02.04. 21:55

Moskva - Ruský Jekatěrinburg patrně přijde o výsadu přímé volby starosty. Ten současný, Jevgenij Rojzman (55), je patrně trnem v oku Kremlu. Odvážil se totiž kritizovat prezidenta Vladimira Putin a chodí na demonstrace.

Tři vyhoštění ruští diplomaté už opustili Česko

02.04. 18:32

Praha - Trojice vyhoštěných členů ruského diplomatického personálu odjela z České republiky v termínu, který české diplomacie určila. Českému ministerstvu zahraničních věcí to oficiálně potvrdila ruská ambasáda v Praze, řekla dnes ČTK mluvčí ministerstva Irena Valentová. 

Rusko-americký summit? To je jen těžko představitelné, zní z Moskvy

02.04. 16:10

Moskva - Prezident USA Donald Trump navrhl šéfovi Kremlu Vladimiru Putinovi uspořádání americko-ruského summitu během telefonického rozhovoru před dvěma týdny. Vzhledem k nynější atmosféře si lze ale jen těžko představit, že by se uskutečnil. Řekl to dnes hlavní Putinův zahraničněpolitický poradce…

V Rusku byla zadržena dvojice oligarchů, kauza má prý politický podtext

02.04. 15:43

Moskva - V Rusku byli zatčeni miliardáři Zijavudin a Magomed Magomedovovi kvůli podezření z krádeže 2,5 miliardy rublů (900 milionů korun) při realizaci státních zakázek. Hrozí jim doživotí. Média spekulují, že kauza má politický podtext.

Za vše může Gülen? Turecko nařídilo zatýkání kvůli vraždě ruského velvyslance

02.04. 15:41

Ankara - V souvislosti s vraždou ruského velvyslance Andreje Karlova, která se stala v prosinci 2016, vydalo dnes Turecko zatykače na osm lidí včetně duchovního Fethulláha Gülena. Prý spáchání činu nařídili.

Vydání Nikulina do USA podkopává česko-ruskou spolupráci, zlobí se Moskva

02.04. 14:00

Praha/Moskva - Ruské ministerstvo zahraničí dnes vyjádřilo pobouření na rozhodnutím Česka vydat údajného hackera Jevgenije Nikolina do USA. Podle Moskvy došlo k podkopání základů česko-ruské spolupráce.

Komentář: Mezi Západem a Východem aneb jak lze vykládat vydání Nikulina do USA

Aktualizovali jsme 2.4.2018, 14:00, 01.04. 23:51

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Vydání ruského hackera Jevgenije Nikulina má několik různých interpretací a každá potencionální strana má v něčem pravdu. Jisté ovšem je, že vydání Nikulina do Spojených států v podstatě staví Hrad a okolí prezidenta Miloše Zemana na druhou kolej. Jeho věrní se s tím…

Ruská diplomacie vrací úder: Skripalova otrava mohla být v zájmu Británie, tvrdí Lavrov

02.04. 13:58

Moskva - Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov se domnívá, že otrava bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala mohla být v zájmu Británie. Spojené království prý chtělo odvrátit pozornost obyvatel od brexitu.

Rusko žádá po OPCW odpovědi na otázky ke kauze otráveného agenta Skripala

01.04. 22:21

Moskva - Ruské ministerstvo zahraničí vyzvalo mezinárodní Organizaci pro zákaz chemických zbraní (OPCW), aby mu poskytla informace o vyšetřování případu otravy bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala.

Tři vyhoštění ruští diplomaté dnes mají opustit ČR. Česká diplomacie věří, že termín dodrží

01.04. 15:06

Praha - Česko by dnes měli opustit tři členové ruského diplomatického personálu. Byli vyhoštěni v reakci na otravu bývalého ruského agenta Sergeje Skripala v Británii. Recipročně musí tři čeští diplomaté opustit Rusko, a to nejpozději do 5. dubna.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací