Články k tématu: senioři

Důchody jsou udržitelné, musí se ale změnit, tvrdí studie

20.07. 21:39

Praha - Český důchodový systém je podle nové vládní studie do budoucna udržitelný a jeho zásadní velká reforma není nutná. Stačit by podle autorů měly úpravy parametrů spolu se zvýšením podílu důchodových výdajů na HDP a posílením spoření v takzvaném třetím pilíři.

Proč důchodci chodí brzo spát a vstávají časně ráno? Vědci konečně našli odpověď

Aktualizovali jsme 18.7.2017, 22:25, 17.07. 10:29

Říká se, že za nedostatek spánku dnes mohou technologie a smarphony – ještě v posteli se často díváme na počítači, surfujeme na internetu nebo si prostě jen píšeme s rodinou či kamarády. Na druhou stranu senioři chodí většinou „spát se slepicemi“ a ráno vstávají velmi časně. Proč tomu tak je? Vědci…

V Česku žilo v červnu 523 stoletých a starších lidí, statistice dominují ženy

14.07. 13:07

Praha - Z údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) vyplývá, že v červnu 2017 pobíralo důchod 468 žen a 55 mužů, kterým bylo sto a více let. Nejvíce jich žilo v Praze (93) a v Jihomoravském kraji (78), nejméně v kraji Karlovarském (12).

reklama

Sněmovna asi změní očkování seniorů proti pneumokokům

24.06. 16:15

Praha - Sněmovna zřejmě upraví hrazené očkování seniorů proti pneumokokům a dětí proti papilomavirům. Rozšířit by se mohl také okruh lidí, za něž platí zdravotní pojištění stát, a to o lidi s nařízenou ústavní léčbou.

Chystáte se do penze? Na tohle si dejte pozor

Aktualizovali jsme 13.6.2017, 22:44, 13.06. 11:35

Praha - Zkušenosti pracovníků České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) a okresních správ sociálního zabezpečení (OSSZ) ukazují, že lidé mají o důchodech nízké povědomí a stále mezi nimi přetrvává řada nejasností, mylných představ a informací zažitých z minulosti. Mnohé skutečnosti související s…

Poslanci jednají o snížení hranice doplatků na léky, upravit mohou i očkování seniorů proti pneumokokům

23.05. 21:37

Praha – Senioři možná budou mít hrazeno očkování proti pneumokokům. Mohla by ho zavést Poslanecká sněmovna v rámci navrhovaného snížení hranice pro doplatky na léky pro důchodce a rodiny s dětmi.

Na Jakartě zemřel údajně nejstarší člověk světa, podle dokladů se narodil v roce 1870

02.05. 22:13

Jakarta – Z Indonésie přišla zpráva o smrti muže Sodimejo, kterého tamní média označovala za nejstaršího člověka světa. Údajně mu bylo 146 let.

Podnikající důchodci: V Česku má oprávnění podnikat pětina lidí starších 61 let

25.04. 11:36

Praha - Do podnikání se vrhají i starší ročníky. V ČR má oprávnění podnikat pětina lidí starších 61 let. V Praze je to 30 procent všech lidí v tomto věku a mezi muži dokonce 43 procent. Většina se jich věnuje obchodu.

Starší lidé jsou nespokojeni, pracují více než dřív

08.04. 12:27

Praha - Spokojenost Čechů se životem s věkem klesá, zatímco spokojenost s prací spíše nepatrně roste. Vyplynulo to k průzkumu Sociologického ústavu Akademie věd ČR (AV ČR).

Čeští vědci pracují na vývoji léčiva proti křehkosti ve stáří

05.04. 19:59

Praha - Vědci z Univerzity Karlovy ve spolupráci s farmaceutickými firmami v rámci projektu SPRINTT evropské iniciativy IMI 2 podílejí na výzkumu Úbytku svalové hmoty a síly ve stáří. Snaží se identifikovat biomarkery pro rozeznání sarkopenie a pro monitorování průběhu a úspěšnosti léčby.

Šmejdi mají nové finty: Zločinci vymysleli agresivní trik, seberou vám peníze i zdraví

Aktualizovali jsme 19.3.2017, 21:29, 19.03. 11:45

Kustendil (Bulharsko) - Vyhrožování po telefonu děsí staré lidi v Bulharsku či Řecko. Zločinci si na ně vymýšlejí stále rafinovanější a agresivnější triky, které jim vynášejí tučné peníze.

Hasiči varují: Pozor při pálení klestí. Letos už zemřeli dva lidé

17.03. 13:40

Praha - S příchodem jara začali hasiči více vyjíždět k požárům v přírodě a už se staly dva tragické případy. Jeden člověk zemřel při pálení klestí v sobotu 4. března u obce Martinice na Žďársku. V tomto týdnu v úterý zahynul další člověk při pálení klestí u lesa na Blanensku.

V Česku přibývá movitých lidí nad 55 let

Aktualizovali jsme 3.3.2017, 22:25, 02.03. 18:14

Praha - V Česku sílí skupina lidí po pětapadesátce, kteří dokážou vyjít s penězi. Větší výdaj jim nedělá problém a utratit jednorázově 100.000 korun může 390.000 obyvatel od 55 let.

Americká důchodkyně se ubránila znásilnění. Násilníkovi tvrdila, že je nakažená virem HIV

03.03. 21:38

Washington – Americká seniorka se dokázala vyhnout znásilnění. Útočníkovi namluvila, že je nakažená virem HIV, který způsobuje AIDS.

Každý pátý obyvatel Německa je starší 65 let, do roku 2060 to bude každý třetí

27.02. 13:18

Mnichov (Německo) - Zadavatelé reklamy mají velmi jasné představy o tom, jaké obrázky použít k přilákání potenciálních nových zákazníků v seniorské demografické skupině. Přesto je to nesmírně obtížné.

Slovensko zvýší penze lidem, kteří doplatili na reformu z roku 2004

17.02. 19:16

Bratislava - Slovensko s velkým zpožděním plánuje zvýšit starobní důchod zhruba 101.000 penzistům, kteří doplatili na reformu z roku 2004. Ta kromě jiného změnila způsob výpočtu. Odborníci upozornili, že mnoho seniorů mezitím zemřelo.

Otřes mozku, zlomená čelist. Za přepadávání seniorů si recidivista odsedí 14 let

16.02. 21:05

Ústí nad Labem - Juraj Zajac (30) si odpyká 14 let vězení za sérii brutálních přepadení seniorů na Ústecku. Recidivistovi ze Slovenska trest dnes potvrdil odvolací Vrchní soud v Praze.

Zeman podepsal nové zákony: Senioři a děti budou mít vyšší ochranu, zabavit pachatelům majetek bude snadnější

14.02. 15:53

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes podepsal několik zákonů, které se týkají justice. Senioři a seniorky se jako oběti trestných činů budou těšit vyšší ochraně, podobně jako například děti. Stát dále získá širší možnosti zabavit majetek odsouzeným pachatelům některých trestných činů. Trestně stíhaní…

Polský bezdomovec vymyslel nový studijní obor, podle školy má velkou budoucnost

31.01. 11:52

Varšava - Jedna soukromá škola ve Varšavě zavedla studijní obor "mentor seniora". Vymyslel ho Marek Zakrzewski (61), bývalý novinář a nyní bezdomovec který tvrdí, že dosavadní systém péče o seniory je špatný.

Dobrá zpráva od vědců: Stárnete a začínáte být roztržití? Má to i jednu výhodu

24.12. 19:08

Řím - Studie, která byla zveřejněná na stránkách časopisu Trends in Cognitive Science, zajisté potěší lidi po padesátce. Ačkoli jsou roztržitější a méně pozorní, zároveň mají schopnost efektivnějši řešit problémy díky kreativitě.

Větší ochrana seniorů při šetření trestných činů? Novela prošla Sněmovnou

09.12. 14:56

Praha - Poslanci dnes schválili vládní novelu zákona o obětech trestných činů. Jestliže norma projde i Senátem a podepíše ji prezident senioři a další lidé získají větší ochranu v případě, že se stanou obětí trestného činu.

Japonsko přišlo s novým nápadem, jak ochránit seniory

09.12. 09:15

Tokio - Rychlé stárnutí populace, se kterým se potýká Japonsko, znamená, že v zemi roste počet lidí s demencí. Úřady ve městě Ikuma už ale přišly s řešením. Na nehty u rukou a nohou nemocným seniorům lepí drobné nálepky s QR kódem nesoucím mimo jiné jedinečné osobní číslo.

Osamělost, bezmoc: Vánoce jsou noční můrou pro seniory, varuje organizace

05.12. 14:32

Praha - Vánoce by měly být především svátky klidu a duševní pohody. Lidé během nich obdarovávají své blízké a setkávají se s rodinou, kterou mnohdy neviděli i několik týdnů či měsíců. Pro řadu seniorů jsou ale vánoční svátky noční můrou, neboť během nich narůstá pocit osamělosti.

Změní se valorizace penzí? Komise vydala doporučení pro vládu

01.12. 19:56

Praha – Důchodová komise vládě doporučuje, aby prosadila vyšší každoroční zvyšování penzí. Místo valorizace o třetinu růstu reálných mezd a o růst cen by se penze měla zvedat o polovinu růstu reálných mezd a o růst cen zboží, které pořizují senioři a seniorky, navrhuje komise.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací