Články k tématu: skauti

Skaut šíří demagogii, varuje Okamura. Vedení Junáka se od něj distancovalo

23.05. 16:35

Předseda SPD, Tomio Okamura, zkritizoval české skauty. Dle něj je Junák - český skaut momentálně infikován „sluničkářskou neomarxistickou ideologií“. Okamura sám býval v mladí skautem. Vedení Junáka se od něj již dříve distancovalo.

I mezi politiky jsou skauti, mají i vlastní oddíl

26.04. 18:08

Praha - Senátoři a poslanci obnovili činnost čestného skautského parlamentního oddílu, který fungoval mezi lety 2002 a 2016. Chtěli by mimo jiné pomoci zlepšit fungování dětských organizací. Dnes na ministerstvu zdravotnictví vyjednávali o snížení byrokracie ve vztahu k aktivitám dětských…

Skauting je na vzestupu, skautů už je přes 60 000

14.04. 15:31

Praha - Po celé ČR je 2148 skautských oddílů, na jejichž fungování se podílí zhruba 7000 dospělých dobrovolníků. V posledních letech zřejmě skautů přibývá i díky dětem ze silných ročníků narozených kolem roku 2008. Za posledních 12 let mírně stoupl podíl dětí ve skautu proti dospělým. Děti tvoří…

reklama

Trump šlápnul vedle. Na setkání skautů kritizoval Obamu i média, rodičům se to nelíbí

26.07. 14:08

Washington - Americký prezident Donald Trump vyvolal pobouření na setkání skautů, takzvaném jamboree. Rodičům dětí se nelíbila prezidentova kritika jeho někdejšího demokratického předchůdce Baracka Obamy, agitace za zrušení Obamacare ani řeči o sexy večírcích v New Yorku.

Lidé na internetu vyzvali k lynčování skautky z Brna, případ řeší policie

07.05. 15:02

Praha/Brno - Policisté se zabývají stránkou na facebooku, která vyzývala k lynčování studentky známé z prvomájového protestu v Brně. Přijímají kroky k zajištění bezpečí dívky a zvažují právní kvalifikaci.

Fotografie české skautky obletěla svět. Dívka se na 1. máje nezalekla neonacistů

04.05. 16:31

Londýn - Fotografie české skautky, která se během prvomájového protestu v Brně nebojácně postavila příznivcům krajní pravice, zaujala západní média. Snímek na svém facebooku zveřejnila i Světová organizace skautského hnutí (WOSM).

Čtyři lidé zpívali na Hradě hymnu na podporu skautů. Mezi nimi byl i Ovčáček

26.04. 14:11

Praha - Čtyři lidé dnes odpoledne na Pražském hradě zpívali hymnu, aby tak podpořili skauty, které odtud v neděli vykázala policie.

Na Hradě se nesmí zpívat hymna? Policie vykázala skautský oddíl za zpěv české hymny

25.04. 13:52

Praha - Pražský hrad se zřejmě mění v nedobytnou pevnost plnou paranoiků. Tak lze alespoň číst nedělní událost, kdy policie zakázala skautům zazpívat českou hymnu. Hrad už se za přílišnou "služební horlivost" policisty omluvil.

reklama
Fotogalerie