skauti

Senát ČR

I mezi politiky jsou skauti, mají i vlastní oddíl

Domov

Praha - Senátoři a poslanci obnovili činnost čestného skautského parlamentního oddílu, který fungoval mezi lety 2002 a 2016. Chtěli by mimo jiné pomoci zlepšit fungování dětských organizací. Dnes na ministerstvu zdravotnictví vyjednávali o snížení byrokracie ve vztahu k aktivitám dětských organizací, uvedla senátní tisková tajemnice Eva Davidová.

Mládež, ilustrační fotografie

Skauting je na vzestupu, skautů už je přes 60 000

Domov

Praha - Po celé ČR je 2148 skautských oddílů, na jejichž fungování se podílí zhruba 7000 dospělých dobrovolníků. V posledních letech zřejmě skautů přibývá i díky dětem ze silných ročníků narozených kolem roku 2008. Za posledních 12 let mírně stoupl podíl dětí ve skautu proti dospělým. Děti tvoří zhruba dvě třetiny členů.

Aktuálně se děje

22. dubna 2026 16:56

Charlotte Gottová ovládla sociální sítě. Je i na místech, kde byste ji nečekali

Od chvíle, kdy Charlotte Gottová oznámila, že se vydává na sólovou pěveckou dráhu, už se stihlo řešit, že si zkrátila příjmení. Proměnou ale prošly i sociální sítě, které doposud patřily výhradně osobě zesnulého Karla Gotta. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy