Články k tématu: Ukrajinská krize

EU prodloužila sankce kvůli ukrajinské krizi

12.03. 11:30

Brusel - EU dnes o šest měsíců prodloužila sankce, které kvůli narušování územní celistvosti a suverenity Ukrajiny uvalila na 150 osob a 38 společností. Je jim zmrazen majetek v unii a zakázáno do EU cestovat.

Na východě Ukrajině platí křehké příměří, porušeno ale bylo už hodinu po vyhlášení

05.03. 16:23

Kyjev - V Donbasu platí od půlnoci místního času klid zbraní mezi ukrajinskými vládními jednotkami a proruskými separatisty. Přiměří je ale velmi křehké a bylo porušeno už hodinu po vyhlášení.

Na východě Ukrajiny má začít platit nové příměří

02.03. 18:21

Moskva - Vyjednávači pro urovnání situace na východě Ukrajiny dnes dohodli nové příměří, které má v oblasti Donbasu platit od pondělí 5. března.

reklama

Kyjev a Moskva si vyměnily zajatce. Janukovyč obvinil Kyjev ze ztráty Krymu i z povstání

02.03. 14:24

Kyjev/Moskva - Rusko a Ukrajina si vyměnily osoby zadržené loni v hraničním prostoru. Z ruské strany byli Kyjevu vydáni dva ukrajinští pohraničníci zadržení na hranici s Ruskem, z ukrajinské internace byli vydáni dva příslušníci ruské armády zatčení ukrajinskou hlídkou na administrativní hranici…

Ukrajinský prezident Porošenko očekává první dodávku amerických zbraní

28.02. 17:42

Kyjev - Ukrajinský prezident Petro Porošenko očekává, že první dodávka obranné výzbroje ze Spojených států dorazí na Ukrajinu během příštích týdnů. Podle neoficiálních informací mají USA dodat 210 protitankových střel a 35 odpalovacích zařízení v hodnotě 47 milionů dolarů (977 milionů Kč). Počítá…

Separatisté v Donbasu nedodržují zákaz těžkých zbraní, zahynul voják a mladá zdravotnice

23.02. 12:46

Kyjev - Jeden ukrajinský voják byl zabit a další utrpěl zranění v palbě proruských separatistů z těžkých zbraní, které podle mírových dohod z Minsku měly být dávno staženy z frontové linie v Donbasu. V úterý přišla o život zdravotnice, což rozzlobilo americké velvyslanectví v Kyjevě.

Konflikt na Donbasu nezamrzl. Pořád tam umírají lidé, varuje ukrajinský ambasador v ČR

19.02. 15:04

Praha - Ukrajinský velvyslanec v ČR Jevhen Perebyjnis dnes řekl, že konflikt v Donbasu není zamrzlý, dál umírají lidé. Válka vypukla na jaře 2014. V poslední době se mluví o tom, že situaci by měla pomoct řešit mírová mise OSN.

Strategie Ruska? Kreml volí v geopolitických manévrech taktiku zástupných hráčů

19.02. 11:01

Moskva - Rusko ve snaze změnit geopolitický poměr sil využívá stále častěji metodu zástupných operací vedených skrytými spojenci, od nichž se může v případě potřeby distancovat. Patrné je to v Sýrii, na Donbasu a při kyberútocích.

Rusové se stali obětí vlastního minového pole. Jeden nepřežil

19.02. 09:56

Kyjev - Dva separatisté v Donbasu se stali oběťmi min, které dříve položili jejich spolubojovníci: Jeden byl zabit, druhý zraněn. Oba jsou ruští občané. K incidentu došlo v neděli u obce Svitlodarsk na východě Ukrajiny.

Běloruský prezident nabízí 10 tisíc vojáků pro mírovou misi v Donbasu

18.02. 14:46

Minsk - Běloruský prezident Alexandr Lukašenko je připraven vyslat 10 tisíc vojáků, kteří by v Donbasu přispěli k urovnání krize. Vyslání mírových sil je v Rusku i na Ukrajině pokládáno za jednu z možností, jak čtyřletý ozbrojený konflikt ukončit. Obě strany se ale neshodují v otázkách dislokace…

Na východě Ukrajiny zabili ukrajinského vojáka

31.01. 18:29

Kyjev - Jeden ukrajinský voják byl zabit v přestřelce s proruskými separatisty na východě Ukrajiny, další dva vojáci utrpěli zranění při ostřelování z minometů.

Ruský generál zabitý v Sýrii dříve velel povstaleckým vojskům v Donbasu

29.01. 17:24

Moskva - Ruský generálporučík Valerij Asapov, který padl loni v září při bojích u východosyrského města Dajr az-Zaur, velel v letech 2015-2016 na východě Ukrajiny povstaleckým vojskům.

Válka na východě Ukrajiny urychlila v zemi šíření viru HIV

17.01. 09:37

Kyjev/Londýn - Ozbrojený konflikt v Donbasu, který vypukl na jaře 2014, vedl k intenzivnějšímu rozšíření viru HIV. Příčinou je podle vědců intenzivní migrace.

Vymění si Rusko a Ukrajina zajatce z Donbasu?

15.01. 16:00

Kyjev - Ministři zahraničí Ukrajiny a Ruska dnes telefonicky hovořili o možnosti výměny zajatců z Donbasu a o případné misi OSN na východě Ukrajiny.

Na východě Ukrajiny začala výměna zajatců

27.12. 15:48

Kyjev - Na demarkační linii u města Horlivka začala dlouho chystaná výměna zajatců mezi Ukrajinou a proruskými separatisty, ovládajícími část Donbasu. Výměna se má týkat více než tří stovek zajatců.

Ukrajina a povstalci si vymění zajatce. Na dohodu dohlížel moskevský patriarcha

25.12. 13:04

Moskva/Kyjev - Vůdce doněckých separatistů Alexandr Zacharčenko a proruský ukrajinský politik Viktor Medvedčuk se dohodli na výměně zajatců. Poslední detaily se dnes řešily v Moskvě pod dohledem moskevského pravoslavného patriarchy Kirilla. Kyjev by měl propustit 306 válečných zajatců a proruští…

Merkelová s Macronem vydali společné prohlášení, vyzvali k plnění mírových dohod na Ukrajině

23.12. 14:22

Paříž - Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron dnes vydali společné prohlášení ohledně ukrajinské krize. Strany zapojené do konfliktu v Donbasu musí okamžitě zastavit další eskalování situace a začít naplňovat mírová ujednání z Minsku.

Ukrajinský Donbas je podminovaný, v ohrožení je 220 tisíc ukrajinských dětí

21.12. 16:56

Kyjev - V Donbasu žije 220 tisíc dětí kvůli výbušninám v neustálém ohrožení života, upozornil dnes Dětský fond OSN (UNICEF). Od propuknutí konfliktu v roce 2014 jde o oblast, která je nejvíce zamořená minami na světě, dodala organizace Thomson Reuters Foundation.

Boje na východě Ukrajiny se vyostřily na nejhorší úroveň

19.12. 19:30

Kyjev - Boje na východě Ukrajiny se vyostřily na nejhorší úroveň za několik měsíců, varovala dnes pozorovatelská mise Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE).

Konflikt na Ukrajině se dostal až k Azovskému moři. Separatisté střílí z granátometů

18.12. 12:55

Kyjev - Boje mezi ukrajinskou armádou s proruskými separatisty se přesouvají do oblasti při Azovském moři a do okolí města Svitlodaru nedaleko Horlivky. Armáda za posledních 24 hodin přišla o tři vojáky, povstalci o svých případných ztrátách neinformovali.

Běloruský soud odsoudil žoldáka válčícího za proruské separatisty na východě Ukrajiny

15.12. 09:16

Minsk - Bělorus Vitalij Kotlobaj (25), který válčil na východě Ukrajiny v "kozáckém pluku" u proruských separatistů v Luhansku, dostal dva roky vězení. Jak připomná ruská redakce BBC, běloruské zákony zakazují bojovat v cizině bez souhlasu úřadů. Horní hranicí trestu je pět let za mřížemi.

Situace na Donbasu je zlá: V bojích zemřeli čtyři ukrajinští vojáci

09.12. 13:24

Kyjev - Situace na východní Ukrajině se opět zhorčuje. Za posledních 24 hodin v bojích na Donbasu padli čtyři ukrajinští vojáci a další dva utrpěli zranění.

Lavrov varuje před plány Kyjeva: Chce řešit problém Donbasu bez ohledu na dohody

08.12. 17:57

Vídeň - Kyjev chce pohřbít minské dohody o řešení konfliktu na východní Ukrajině. Na závěr zasedání Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) ve Vídni to uvedl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

Aktivisté z TI varují: Ukrajinské zboží se pašuje na Donbas i přes vojenské koridory

29.11. 08:11

Kyjev - Pašeráci převáží zboží ukrajinské produkce do ukrajinských separatistických oblastí přes oficiální kontrolní koridory i mimo ně. Vyplývá to z průzkumu, který dnes zveřejnila ukrajinská pobočka mezinárodní protikorupční organizace Transparency International (TI).Pomáhají jim prý také…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací