Články k tématu: Ukrajinská krize

U ukrajinského Mariupolu se opět bojuje

20.03. 23:45

Kyjev - Prudké boje mezi proruskými radikály a ukrajinskými jednotkami propukly dnes na východě Ukrajiny nedaleko azovského přístavu Mariupol.

Poslanec Holík slavil okupaci Krymu, máme to zdokumentované. Nezůstane to bez reakce, varuje Ukrajina

20.03. 16:24

Praha - Český poslanec Jaroslav Holík (Svoboda a přímá demokracie) se zúčastnil oslav třetího výročí obsazení Krymu Ruskem. Uvedla to dnes ukrajinská ambasáda v Praze s tím, že na to budou reagovat příslušné právní orgány.

Kyjev se vzdát nechce: Ukrajina vrátí na Krym svobodu, získáme poloostrov zpět

20.03. 10:36

Kyjev – Od ruské anexe Krymu uplynuly již tři roky. Ukrajina se však ani po té době nevzdává myšlenky, že území získá zpět. Naposledy o tom mluvil ukrajinský ministr zahraničí Pavlo Klimkin. Jeho slova cituje ukrajinská agentura Unian.

reklama

Rusové by proti nám mohli vést válku jen jeden den, chvástal se ukrajinský generál. A z Ruska přišla tvrdá odpověď

Aktualizovali jsme 19.3.2017, 21:29, 19.03. 10:55

Kyjev/Moskva - Ukrajinský vojenský expert Oleg Ždanov v rozhovoru s časopisem Observer mluvil o tom, že jak by vypadal potenciální vojenský střet mezi Ruskem a Ukrajinou. Jeho slova upoutala ruská média, podle kterých expert šokoval nejen „ruské vojenské úředníky, ale jejich protějšky v mnoha…

MMF kvůli blokádě Donbasu odložil schválení úvěru Ukrajině

19.03. 20:12

Kyjev - Kyjeva nedávno zablokoval nákladní dopravy na Donbas, jehož značnou část ovládají separatisté. To se nelíbí Mezinárodnímu měnovému fondu (MMF) a dnes oznámil, že odložil rozhodnutí o uvolnění další části finanční pomoci Ukrajině.

Pět tisíc lidí na Krymu slavilo výročí anexe

16.03. 22:48

Simferopol (Krym)/Washington/Štrasburk - Pochod pěti tisíc lidí v Simferopolu zahájil oslavy třetího výročí násilného připojení ukrajinského Krymu k Rusku, které vyvrcholí tento víkend.

Kdo vraždil na Majdanu? Janukovyč o sobě dal opět vědět. Poslal Trumpovi a dalším státníkům tento dopis

15.03. 17:01

Kyjev - Ukrajinský exprezident Viktor Janukovyč se opět dostal do centra dění v případu konfliktu na Ukrajině. Zaslal světovým lídrům dopis, v němž navrhuje urovnání situace v Donbasu. Popisuje také svou interpretací událostí, které v letech 2014 a 2015 k vyhrocení situace, která přerostla v…

Kyjev pozastavil nákladní dopravu na východ Ukrajiny

15.03. 16:31

Kyjev - Proruští separatisté na začátku března převzali kontrolu nad zhruba 40 hutními a těžebními podniky v reakci na blokádu železničního spojení s Donbasem, kterou uplatňují ukrajinští radikálové. Ukrajinská bezpečnostní rada dnes odpověděla pozastavením veškeré nákladní dopravy na východ země.

Ostré střety v Donbasu: Radikálové se dostali do potyčky s policií

14.03. 22:34

Kyjev - U frontové linie poblíž Donbasu se dnes střetla skupina ozbrojenců s ukrajinskou policií. O incidentu nedaleko města Slavjanska informovala agentura Unian.

Janukovyč půjde před soud. Ukrajina ho obžaluje z vlastizrady

14.03. 22:04

Kyjev - Ukrajinská vojenská prokuratura obžaluje bývalého prezidenta Viktora Janukovyče z vlastizrady. Příslušný obžalovací spis předá dnes soudu. Řekl to dnes ukrajinský vojenský prokurátor Ruslan Kravčenko ve vysílání ukrajinské televizní stanice 112.

Boje na Ukrajině pokračují, úřady hlásí další mrtvé

11.03. 14:00

Kyjev - Dva ukrajinští vojáci přišli o život během uplynulých 24 hodin v potyčkách s proruskými separatisty na východě Ukrajiny. Dalších 16 lidí utrpělo zranění.

Americký ministr zahraničí Tillerson podpořil Kyjev při řešení ukrajinské krize

08.03. 09:20

Washington/Kyjev – Pro Spojené státy má řešení ukrajinské krize má pro Spojené státy zásadní význam, Washington nemá v plánu problém Donbasu řešit výměnou za ústupky v jiných otázkách. Ukrajina zůstává klíčovým partnerem USA v regionu, tvrdí Washington.

Moskva podporuje terorismus? Ukrajina vznesla vážné obvinění, Rusko vše popírá

07.03. 16:10

Haag - Ukrajina obvinila Rusko z podpory terorismu, protože prý napomáhá povstalcům v Donbasu dodávkami zbraní a peněz a diskriminuje menšiny na anektovaném Krymu. Moskva toto tvrzení dnes u Mezinárodního soudního dvora v Haagu odmítla.

Smrtící zbraně pro Ukrajinu? Způsobíte tragédii, vzkazuje Moskva do USA

06.03. 08:05

Kyjev/Moskva – Postoj nové americké administrativy k situaci na Ukrajině je stále nejistý. Americký generál působící ve velení štábu amerických sil v Evropě ujistil, že USA budou vynakládat úsilí k tomu, aby pomohly Ukrajině nastolit mír a bezpečnost v zemi. Výbor pro dotace sněmovny reprezentantů…

Znárodňování v Donbasu: Separatisté obsazují i podniky miliardáře Achmetova

02.03. 15:29

Kyjev - Proruští separatisté se ve středu rozhodli vyvlastnit ukrajinské hutní a těžební provozy působící na jimi kontrolovaném území v Donbadu. Nejbohatší ukrajinský podnikatel Riant Achmetov převedení svých podniků pod povstaleckou správu odmítá.

Prezidenti Ruska a Ukrajiny si letos už čtyřikrát telefonovali, píše ruský list

02.03. 08:06

Moskva/Kyjev – Vztahy mezi Ruskem a Ukrajinou jsou sice velmi napjaté a vyhrocené, i přesto spolu vůdci obou zemí, Petro Porošenko a Vladimir Putin, zůstávají v kontaktu a od začátku roku si čtyřikrát telefonovali. 

Mírová jednání o Ukrajině by se měla rozšířit, myslí si Polsko i Británie

01.03. 21:43

Kyjev – Na Ukrajině dnes jednali šéfové britské a polské diplomacie. Diplomaté dnes Kyjevu navrhli rozšířit formát rozhovorů o urovnání konfliktu na východě Ukrajiny. 

Znárodníme černouhelné doly, vyhrožují povstalci Kyjevu

Aktualizovali jsme 27.2.2017, 22:12, 27.02. 16:00

Kyjev - Povstalecké "lidové republiky" na východě Ukrajiny dnes Kyjevu pohrozily znárodněním všech donbaských černouhelných dolů.

USA odsuzují útok ukrajinských povstalců na misi OBSE

26.02. 21:21

Washington - Spojené státy dnes odsoudily páteční útok východoukrajinských separatistů na zvláštní monitorovací misi Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) na východě Ukrajiny.

Revoluce na Ukrajině nekončí, hraje se o všechno

Aktualizovali jsme 25.2.2017, 22:21, 25.02. 13:18

Kyjev - Už v roce 2005, krátce po oranžové revoluci na Ukrajině, přišel do Kyjeva americký poradce. Země se zotavovala z dlouhé politické konfrontace a postupně se připravovala na parlamentní volby, které se měly konat v následujícím roce. Poražená strana - Viktor Janukovyč a Strana regionů -…

Příměří v Donbasu se porušuje, Kyjev hlásí 16 zraněných vojáků

25.02. 19:33

Kyjev - Na východě Ukrajiny se dál porušuje nové příměří mezi ukrajinskými jednotkami a proruskými separatisty, které mělo platit od pondělí.

Porošenko zuří: Putin chce z Donbasu udělat ukrajinské Aleppo, Schválně útočí na civilisty

Aktualizovali jsme 24.2.2017, 21:55, 24.02. 09:38

Kyjev - Ukrajinský prezident Petro Porošenko velmi tvrdě zaútočil na Moskvu. Tvrdí, že ruské hybridní vojenské síly na Donbasu záměrně útočí na civilisty a že mění některé oblasti na východě Ukrajiny v ukrajinské Aleppo. Uvedl to v rozhovoru pro německý deník Bild.

Tvé knížky jsou kraviny, tak si musíš vydělávat terorismem. Ruský spisovatel bojující na Donbasu je terčem kritiky

22.02. 16:29

Kyjev - Zachar Prilepin (41) je bývalý příslušník speciálních sil a zároveň patří k nejznámějším spisovatelům v Rusku. Oznámením, že se přidává k separatistům v Donbasu, rozpoutal bouřlivou diskuzi na ruské literární scéně

Separatisté hlásí klid, přesto se ozývá střelba. Ukrajinská armáda hlásí dalšího padlého

20.02. 14:49

Kyjev - V Donbasu má od dnešního dnes platit další příměří, situace ale zůstává nejasná. Proruští separatisté sice hlásí klid, Kyjev ale mluví o přestřelkách. Na veřejnost se dostal údajný plán, podle kterého by si Rusko od Ukrajiny poloostrov Krym "pronajalo". Kreml informaci popřel.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací