Články k tématu: Ukrajinská krize

Lidé v Donbasu trpí, čtvrtina jich nemá dostatek potravin

včera 16:44

Kyjev - Přibližně čtvrtina obyvatel Donbasu trpí nedostatkem potravin. Nejkritičtější je situace v Doněcké oblasti. Území je od jara 2014 pod kontrolou proruských separatistů, kteří proti kyjevské vládě.

Američané zvažují dodávky bojových zbraní na Ukrajinu

13.08. 15:44

Washington - Vláda Spojených států znovu zvažuje dlouho zavrhovanou možnost dodávat Ukrajině bojové zbraně, i když to vyvolá nevoli Ruska. Napsala to dnes agentura AP.

Při potyčkách s proruskými separatisty zahynuli tři ukrajinští vojáci

09.08. 10:35

Kyjev - Tři ukrajinští vojáci byli zabiti a osm utrpělo zranění během uplynulých 24 hodin v potyčkách s proruskými separatisty v oblasti Donbasu na východě země.

reklama

Ukrajinské děti mají nezvyklou zábavu. V létě se učí bojovat

05.08. 09:59

Kyjev - Místo koupání a hraní volejbalu strávily stovky dětí ve válkou rozštěpené Ukrajině letošní léto rozborkou a sborkou útočných pušek kalašnikov a zdokonalováním se v umění války.

Příměří v Donbasu? Kyjev a povstalci se vzájemně obviňují z útoků

03.08. 15:20

Kyjev - Na východě Ukrajiny opět roste napětí. Proruští separatisté dnes obvinili Kyjev z pokusu o narušení linie příměří, při němž prý ukrajinská armáda ztratila tři vojáky a dalších sedm bylo zraněno. Ukrajinské velení incident nepotvrdilo.

Americký vyslanec: Na Ukrajině je víc ruských tanků, než má celá Evropa

30.07. 13:06

Zvláštní představitel USA pro Ukrajinu Kurt Volker tvrdí, že ozbrojení ukrajinských sil obrannými zbraněmi by mohlo donutit Moskvu, aby změnila přístup k konfliktu na východě Ukrajiny. Jeho slova cituje server Politico.

Za válku na Ukrajině může Rusko a jeho agrese, tvrdí americký diplomat

25.07. 15:09

Kyjev - Ruská agrese může za násilný konflikt na východní Ukrajině a rozhodně nejde o studenou válku, naopak, je velmi horká. To prohlásil speciální mírový velvyslanec USA, když tuto neděli Ukrajinu navštívil. Informovala o tom agentura Reuters.

Nový generální tajemník OBSE Greminger chce organizaci reformovat

25.07. 11:51

Vídeň - Nový generální tajemník OBSE Thomas Greminger chce reformu, aby tato organizace mohlo lépe čelit aktuálním bezpečnostním hrozbám. Za klíčové považuje to, aby Spojené státy pochopily a uznaly potenciál OBSE, který je daleko větší než jen v podpoře lidských práv.

Porošenko varuje zástupce normandské čtyřky: Donbas zažívá nejkrvavější dny v letošním roce

24.07. 17:35

Kyjev - Představitelé normandské čtyřky se dnes během dvouhodinového telefonického hovoru shodli na dalších krocích v rámci takzvané cestovní mapy, která by měla vést k míru na Ukrajině. Poslední dny letošního července na východoukrajinském Donbase patří k nejkrvavějším v roce, prohlásil ukrajinský…

Kvůli střetům na Ukrajině zasedne v pondělí Normandská čtyřka

22.07. 21:47

Paříž - Nejvyšší představitele Francie, Německa, Ukrajiny a Ruska budou v pondělí telefonicky jednat o situaci na východní Ukrajině.

Na Ukrajině se opět bojuje, zemřeli čtyři vojáci

20.07. 21:56

Kyjev - Čtyři ukrajinští vojáci dnes přišli o život, jeden se dostal do zajetí a sedm utrpělo zranění vinou zostření bojů s proruskými separatisty v oblasti Donbasu na východě Ukrajiny.

Separatisté z Donbasu založili nový stát Malorusko

18.07. 12:45

Kyjev - Proruští radikálové dnes vyhlásili stát Malorusko, k němuž přičlenili 19 z 24 ukrajinských regionů i "dosavadní" hlavní město Kyjev. Novou metropolí "federálního státu", jehož ústava se prý chystá, bude Doněck.

Začíná dvoudenní summit Ukrajiny a Evropské unie, v Kyjevě bude jednat Tusk i Juncker

12.07. 09:03

Kyjev - V Kyjevě dnes začíná dvoudenní summit Ukrajiny a Evropské unie. Vedle asociační dohody se bude řešit pokrok Ukrajiny v zavádění reforem a konflikt v Donbasu. Účastníci jednání proto chtějí opět připomenout, že Moskva nese v prosazování mírového procesu zvláštní odpovědnost.

Ruský voják zajatý na Ukrajině je zklamán, že se ho Moskva zřekla

10.07. 11:53

Kyjev - Ruský voják zajatý ukrajinskou jednotkou minulý měsíc v Donbasu ve svém prvním rozhovoru s ukrajinskými novináři prohlásil, že ho ruští velitelé nevarovali, že se jej v případě zajetí zřeknou.

Na Donbasu zmizelo beze stopy přes 400 Ukrajinců, 2700 vojáků padlo, uvádí Kyjev

04.07. 15:59

Kyjev - Při bojích v Donbasu s proruskými separatisty padlo do dnešního dne nejméně 2700 ukrajinských vojáků. Celkové škody činí kolem 50 miliard dolarů (1,12 bilionu korun). Ukrajina se také snaží zjistit osud více než 400 svých občanů, kteří zmizeli na východě země.

Ukrajinci zadrželi na hranici s Krymem dva ruské pohraničníky. Prý zabloudili

30.06. 16:19

Kyjev - Ukrajinské úřady na hranici s "Krymem okupovaným Ruskem" zadržely dva ruské pohraničníky. Prý zabloudili, když měli při nočním cvičení sehrát roli "narušitelů".

Ukrajinská armáda na Donbasu zajala ruského vojáka, Moskva zatím mlčí

28.06. 10:08

Kyjev - Ukrajinská armáda zajala v Luhanské oblasti ruského vojáka Viktora Agejeva (22). Ruské ministerstvo obrany a další úřady se k tomu dosud nevyjádřily. Moskva dosud popírá přímé zapojení do konfliktu v Donbasu.

V Kyjevě vybuchla nastražená bomba, zabila plukovníka ukrajinské rozvědky

27.06. 13:11

Kyjev - Velitel speciálních sil ukrajinské vojenské rozvědky byl dnes ráno v Kyjevě zabit při výbuchu bomby nastražené ve služebním voze mercedes. Atentát se podle ministerstvo vnitra vyšetřuje jako teroristický čin.

Emmanuel Macron chce navrhnout stažení bojových sil na východě Ukrajiny

26.06. 16:26

Paříž/Kyjev - Francouzský prezident Emmanuel Macron chce na příští schůzce takzvané normandské čtyřky navrhnout stažení bojových sil v hraniční oblasti na východě Ukrajiny, kde pokračuje konflikt. Představitelé samozvaných lidových republik na Donbasu reagují rozpačitě.

Porošenko promluvil: Kolik Rusů a jejich tanků bojuje na východě Ukrajiny?

22.06. 16:57

Washington/Kyjev – Ukrajinský prezident Petro Porošenko je na návštěvě ve Spojených státech. Při té příležitosti poskytl rozhovor americké stanici Fox News. V něm mluvil například o Rusech bojujících na východě Ukrajiny.

Ukrajina má nový plán, jak získat zpět Donbas. V Kyjevě už se připravuje speciální zákon

20.06. 11:44

Kyjev - Ukrajinská vláda mění svou strategii ve válkou zničené východní části Donbasu. Podle ruského deníku Kommersant Kyjev pracuje na zákonu, který předpokládá ukončení „operace v boji proti terorismu“ v regionu a provedení „mírové reintegrace“ Donbasu zpět do Ukrajiny.

Na Ukrajině zatkli muže, střídavě válčil na obou strany konfliktu

16.06. 16:30

Kyjev - V Donbasu byl zadržen muž (48), u kterého ukrajinská policie našla průkazku příslušnosti k jednotkám proruských separatistů. Dotyčný ovšem válčil na obou stranách konfliktu, prokázalo další vyšetřování.

Rusko posílá na Ukrajinu žoldáky naverbované v Moldavsku

Aktualizovali jsme 13.6.2017, 22:44, 13.06. 19:01

Kišiněv - Pět ruských diplomatů, které Moldavsko na konci května vyhostilo, verbovalo žoldáky bojující na straně proruských separatistů na východoukrajinském Donbasu.

V rámci ukrajinské krize porušují na Donbasu lidská práva obě strany

13.06. 19:57

Kyjev/Ženeva - Na východoukrajinském Donbasu zaznamenali porušování lidských práv jak na území ovládaném proruskými separatisty, tak kyjevskou vládou.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací