Články k tématu: Ukrajinská krize

Běloruský soud odsoudil žoldáka válčícího za proruské separatisty na východě Ukrajiny

15.12. 09:16

Minsk - Bělorus Vitalij Kotlobaj (25), který válčil na východě Ukrajiny v "kozáckém pluku" u proruských separatistů v Luhansku, dostal dva roky vězení. Jak připomná ruská redakce BBC, běloruské zákony zakazují bojovat v cizině bez souhlasu úřadů. Horní hranicí trestu je pět let za mřížemi.

Situace na Donbasu je zlá: V bojích zemřeli čtyři ukrajinští vojáci

09.12. 13:24

Kyjev - Situace na východní Ukrajině se opět zhorčuje. Za posledních 24 hodin v bojích na Donbasu padli čtyři ukrajinští vojáci a další dva utrpěli zranění.

Lavrov varuje před plány Kyjeva: Chce řešit problém Donbasu bez ohledu na dohody

08.12. 17:57

Vídeň - Kyjev chce pohřbít minské dohody o řešení konfliktu na východní Ukrajině. Na závěr zasedání Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) ve Vídni to uvedl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

reklama

Aktivisté z TI varují: Ukrajinské zboží se pašuje na Donbas i přes vojenské koridory

29.11. 08:11

Kyjev - Pašeráci převáží zboží ukrajinské produkce do ukrajinských separatistických oblastí přes oficiální kontrolní koridory i mimo ně. Vyplývá to z průzkumu, který dnes zveřejnila ukrajinská pobočka mezinárodní protikorupční organizace Transparency International (TI).Pomáhají jim prý také…

Puč v Luhansku?Sněm rebelů potvrdil nahrazení Plotnického Pasečnikem

25.11. 15:19

Luhansk - Parlament Luhanské lidové republiky dnes potvrdil výměnu v čele této oblasti na východě Ukrajiny. Podle agentury TASS sněm schválil demisi vůdce Igora Plotnického, nahradí ho dosavadní ministr státní bezpečnosti Leonid Pasečnik. Plotnickij se údajně uchýlil do Ruska.

Vůdce luhanských povstalců odstoupil, prý ze zdravotních důvodů

24.11. 21:49

Kyjev/Moskva - Igor Plotnickij, dosavadní vůdce samozvané Luhanské lidové republiky na východě Ukrajiny, dnes odstoupil. Údajně ze zdravotních důvodů. Oznámil to luhanský ministr státní bezpečnosti Leonid Pasečnik s tím, že Plotnického úřad až do zvolení nové hlavy přebírá, napsala agentura Reuters…

Situace v Luhansku se komplikuje. Nikdo neví, co se děje

23.11. 19:08

Kyjev/Moskva - Šéf samozvané Luhanské lidové republiky na východě Ukrajiny Igor Plotnickij dnes v proruské povstalecké televizi obvinil sesazeného ministra vnitra Igora Korneta z pokusu o násilné převzetí moci a vyzval k vyřešení situace zákonnou cestou.

Ozbrojenci v Luhansku: Chtějí sesadit ministra vnitra

21.11. 16:58

Luhansk - Ozbrojenci dnes obklíčili centrum Luhanska. Média spekulují, že jde o spor o sesazení tamního ministra vnitra, který odvolání odmítá a tvrdí, že jeho muži podnikají zátah na "ukrajinské diverzanty".

Ukrajinská armáda hledá nové členy. V barech a kavárnách

18.11. 11:03

Kyjev - Ukrajinská armáda začíná trpět nedostatkem vojáků. Po nových rekrutech proto pátrá kde se dá. Na způsoby, jakými si vojsko pomáhá k posilám, upozornila ukrajinská redakce zpravodajské stanice BBC.

Putin jedná s vůdci donbaských separatistů o výměně zajatců s Kyjevem

16.11. 07:59

Moskva - Agentura TASS informuje o tom, že ruský prezident Vladimir Putin dnes telefonicky hovořil s představiteli separatistických východoukrajinských regionů, kteří v Doněcké a Luhanské oblasti řídí „lidové republiky". 

Jak se žije na ukrajinském Donbasu? Neteče voda, nefungují benzínky, lidé vaří na ohni

10.11. 11:59

Kyjev - Už čtvrtý rok je východoukrajinský Donbas okupovaný separatisty, kteří vyhlásili nezávislost na Ukrajině. Jak na situaci pohlížejí obyvatelé, kteří žijí v oblasti, kde se denně bojuje? Došlo ke zlepšení životní úrovně, jak slibovali představitelé dvou samozvaných států DNR a LNR?

OBSE je v šoku, boje v Donbasu opět sílí. Obě strany konfliktu mají stáhnout těžkou techniku

08.11. 16:56

Kyjev - Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) upozornila, že boje v Donbasu opět sílí. Znovu proto vyzvala obě strany ukrajinského konfliktu ke stažení tanků a dalších těžkých zbraní z demarkační linie na východě země.

V Donbasu letos padlo už 162 ukrajinských vojáků. Putin varuje před dodávkou dalších zbraní z USA

28.10. 10:58

Kyjev - Navzdory příměří se v Donbasu nadále bojuje. V potyčkách s proruskými separatisty bylo letos zabito již 162 ukrajinských vojáků. Západ obviňuje Rusko ze zapojení do konfliktu a ve hře je stále možnost, že USA dodají Kyjevu bojové zbraně.

Ukrajinský parlament konfliktně debatuje o Donbasu

05.10. 22:03

Kyjev - Prudkým konfliktem skončilo jednání ukrajinského parlamentu o zvláštním správním režimu pro Donbas, jehož značná část je pod kontrolou separatistů podporovaných Ruskem.

Putin se nevzdává, pro Donbas připravuje plán B, zní z Ukrajiny

29.09. 09:06

Kyjev - Ruský prezident Vladimir Putin již informoval vůdce samozvaného Doněcké lidové republiky (DPR) Alexandra Zacharčenka o jeho dalším postupu v případě, že do ruských okupovaných oblastí na východě Ukrajiny budou nasazeny modré přilby OSN. Tvrdí to ukrajinský poslanec, koordinátor analytické…

Lidská práva na Krymu se pod Ruskem? Podle OSN je to hodně špatné

25.09. 22:22

Ženeva – Podle zprávy, kterou dnes zveřejnil Úřad vysokého komisaře OSN pro lidská práva se dodržování lidských práv za tři roky ruské okupace na Krymu výrazně zhoršilo. Činitelé Ruské federace zde prý běžně lidská práva závažným způsobem porušují. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov uvedl, že zatím…

Jak bude vypadat mír na Ukrajině? Rusko a Kyjev se přou

21.09. 19:12

Moskva/Kyjev - Mezi Ruskem a Ukrajinou se rozhořel další spor. Tentokrát o misi mírotvorců, kterou chce Rada bezpečnosti OSN vyslat na Donbas.

Tillerson a Lavrov se sešli v New Yorku, hovořili o Sýrii i Ukrajině

18.09. 09:31

New York - Americký ministr zahraničí Rex Tillerson a jeho ruský protějšek Sergej Lavrov se v neděli v New Yorku setkali před začínajícím zasedáním Valného shromáždění OSN. Tématy jejich rozhovoru byla Ukrajina a syrská krize.

Rusko odmítá mírové síly OSN na své hranici s Ukrajinou

17.09. 18:57

Moskva - Předsedkyně horní komory ruského parlamentu Valentina Matvijenková dnes rázně odmítla nedávný návrh USA. Podle něj mají být mírové síly OSN, které případně budou vyslány na Donbas, rozmístěny i na hranicích s Ruskem.

Soud na Krymu odsoudil tatarského aktivistu k osmi letům vězení

11.09. 12:41

Moskva/Kyjev - Ruský soud na anektovaném Krymu poslal na osm let do vězení významného krymskotatarského politika za údajnou organizaci nepokojů v únoru 2014. Jeho advokát na místě podal odvolání.

Putin se obává možných amerických zbraní na Ukrajině

05.09. 11:24

Sia-men (Čína) - Rusko v Radě bezpečnosti OSN předloží rezoluci o vyslání mírových sil OSN do Donbasu, kde by měly chránit pozorovatele OBSE. Šéf Kremlu Vladimir Putin varoval před případnými dodávkami amerických zbraní Ukrajině.

Ukrajina se po třech letech konfliktu chystá Rusko oficiálně označit za agresora

29.08. 12:04

Kyjev - V návrhu ukrajinského zákona o reintegraci Donbasu se vyskytuje výraz "agresor", který je mířen na adresu Ruska. Předloha je z 99,9 procent hotová a na podzim má být předložena poslancům.

Macrona a Merkelovou znepokojuje nedodržování příměří na východě Ukrajiny

28.08. 21:15

Paříž - Rusko a Ukrajina by měl zvýšily úsilí prosadit křehké příměří na východě Ukrajiny. Dnes to uvedli francouzský prezident Emmanuel Macron a německá kancléřka Angela Merkelová.

Nové příměří na Donbasu se za tři dny porušilo až 600krát, hlásí OBSE

28.08. 16:55

Kyjev - Takzvané školní příměří ve východoukrajinském Donbasu bylo od pátku porušeno ve více než 600 případech. ntenzita ozbrojených střetů se však podle pozorovatelů OBSE od začátku srpna snížila až o 65 procent.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací