Články k tématu: Ukrajinská krize

Emmanuel Macron chce navrhnout stažení bojových sil na východě Ukrajiny

včera 16:26

Paříž/Kyjev - Francouzský prezident Emmanuel Macron chce na příští schůzce takzvané normandské čtyřky navrhnout stažení bojových sil v hraniční oblasti na východě Ukrajiny, kde pokračuje konflikt. Představitelé samozvaných lidových republik na Donbasu reagují rozpačitě.

Porošenko promluvil: Kolik Rusů a jejich tanků bojuje na východě Ukrajiny?

22.06. 16:57

Washington/Kyjev – Ukrajinský prezident Petro Porošenko je na návštěvě ve Spojených státech. Při té příležitosti poskytl rozhovor americké stanici Fox News. V něm mluvil například o Rusech bojujících na východě Ukrajiny.

Ukrajina má nový plán, jak získat zpět Donbas. V Kyjevě už se připravuje speciální zákon

20.06. 11:44

Kyjev - Ukrajinská vláda mění svou strategii ve válkou zničené východní části Donbasu. Podle ruského deníku Kommersant Kyjev pracuje na zákonu, který předpokládá ukončení „operace v boji proti terorismu“ v regionu a provedení „mírové reintegrace“ Donbasu zpět do Ukrajiny.

reklama

Na Ukrajině zatkli muže, střídavě válčil na obou strany konfliktu

16.06. 16:30

Kyjev - V Donbasu byl zadržen muž (48), u kterého ukrajinská policie našla průkazku příslušnosti k jednotkám proruských separatistů. Dotyčný ovšem válčil na obou stranách konfliktu, prokázalo další vyšetřování.

Rusko posílá na Ukrajinu žoldáky naverbované v Moldavsku

Aktualizovali jsme 13.6.2017, 22:44, 13.06. 19:01

Kišiněv - Pět ruských diplomatů, které Moldavsko na konci května vyhostilo, verbovalo žoldáky bojující na straně proruských separatistů na východoukrajinském Donbasu.

V rámci ukrajinské krize porušují na Donbasu lidská práva obě strany

13.06. 19:57

Kyjev/Ženeva - Na východoukrajinském Donbasu zaznamenali porušování lidských práv jak na území ovládaném proruskými separatisty, tak kyjevskou vládou.

Policie obvinila prvního Čecha, který se účastnil bojů na Ukrajině

11.06. 20:26

Praha - Policie obvinila prvního Čecha, který se účastnil bojů na straně proruských separatistů na východní Ukrajině. Muž je údajně podezřelý z teroristického útoku ve fázi přípravy.

Ruský soud odsoudil muže za boje na Ukrajině, bojoval za ukrajinský prapor Azov

09.06. 07:59

Moskva/Kyjev - Ruský soud vynesl první rozsudek nad Rusem, který jako dobrovolník válčil v Donbasu na východě Ukrajiny. Nikoliv však na straně proruských separatistů, ale v ukrajinském dobrovolnickém praporu Azov.

Sestřelení letu MH17: Fotografie ukázaly, kdo na Ukrajinu přivezl osudnou raketu Buk

Aktualizovali jsme 8.6.2017, 23:16, 07.06. 17:34

Moskva - Skupina investigativních novinářů Bellingcat vydala další ze série zpráv, která svědčí o propojení ruských vojáků s protiletadlovou raketou typu Buk, která způsobila pád letu MH17 společnosti Malaysia Airlines. Stroj byl sestřelen při přeletu nad východní Ukrajinou v roce 2014. Všech 298…

Muž podezřelý z válečných zločinů na Ukrajině je na svobodě

01.06. 20:07

Vídeň – Muž, který se měl údajně dopustit válečných zločinů na východě Ukrajině, je na svobodě. Rakušana Benjamina F. koncem dubna zadrželi na základě evropského zatykače v Polsku, které ho v pondělí vydalo do vlasti. 

Muž dle obvinění na Ukrajině zabíjel civilisty a nepřátelské vojáky, Polsko jej vydalo do Rakouska

31.05. 09:39

Vídeň - Mluvčí státního zastupitelství ve Vídeňském Novém Městě Erich Habitzl oznámil, že Polsko vydalo Rakousku 25letého muže. Ten je podezřelý ze spáchání válečných zločinů na východě Ukrajiny, kde bojoval na straně ukrajinských sil.

Stropnický je na návštěvě v Kyjevě: Ukrajina rozšíří vojenskou spolupráci s ČR

29.05. 16:17

Kyjev - Ukrajinský ministr obrany Stepan Poltorak dnes jednal se svým českým protějškem Martinem Stropnickým. Kyjev bude rozšiřovat vojenskou spolupráci s Českem. Řeč přišla také na vleklý konflikt v Donbasu, který vypukl na jaře 2014 a už si vyžádal přes 10 tisíc mrtvých.

Jsme připraveni zpřísnit sankce, bude-li to třeba, vzkazuje G7 Putinovi

27.05. 17:03

Kyjev - Summit G7 dnes debatoval také o ukrajinské krizi. Státy skupiny nejvyspělejších ekonomik jsou připraveny zavést další sankce vůči Rusku. Pokud ale Moskva začne dodržovat mírové dohody (z Minsku), jsou naopak státy G7 ochotny zvážit zrušení embarga. Hovořilo se i o KLDR.

Ukrajinská vláda plánuje zrušení železničního spojení do Ruska

25.05. 13:15

Kyjev - Ruský list Kommerstat přišel s informací, že ukrajinská vláda chce přerušit železniční spojení do Ruska. Z toho by mohli těžit soukromí autodopravci, kteří poskytují přepravu do Ruska z měst na hranicích. Vyšší zisky by mohly mít i běloruské aerolinky.

Merkelová slíbila Porošenkovi podporu ukončení války v Donbasu

20.05. 16:37

Meseberg (Německo) - Angela Merkelová dnes slíbila ukrajinskému prezidentovi Petru Porošenkovi další podporu ve válečném konfliktu na východě Ukrajiny, která povede k jeho ukončení.

Putin si telefonoval s Macronem, řeč byla o ukrajinské krizi

18.05. 16:33

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin dnes telefonicky hovořil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem. Oba ocenili "tradiční přátelské rusko-francouzské styky". Před volbami ve Francii přitom panovalo podezření, že se je Moskva pokusí ovlivnit. Macronův štáb několikrát napadli…

Pokusí se Kyjev získat východ Ukrajinčiny silou? Ministr obrany promluvil

18.05. 12:36

Berlín/Kyjev - Ukrajinský ministr obrany Stepan Poltorak navštívil Německo, kde se setkal se svým německým protějškem - ministryní Ursulou von der Leyenovou. Poté pro německý server Deutsche Welle promluvil o to, jak chce Kyjev řešit situaci na východě země.

My se vrátíme jen do proruské Ukrajiny V Kyjevě vládnou neonacisté, tvrdí rebelové z Donbasu

17.05. 11:37

Kyjev - Vůdce samozvané Luhanské lidové republiky Igor Plotnickij dnes prohlásil, že se část Donbasu, kterou ovládli proruští separatisté, nezačlení do Ukrajiny, dokud v Kyjevě bude vládnout nynější režim. To je ovšem v rozporu s mírovými dohodami z Minsku.

Na východě Ukrajiny zemřel ukrajinský ženista, další tři vojáci byli zraněni

11.05. 20:27

Kyjev - Velení ukrajinské armády oznámilo, že v Donbasu na východě země byl dnes „během bojových operací" zabit ukrajinský voják. Další tři byli zraněni. Konflikt s proruskými separatisty si od dubna 2014 vyžádal již na 10.000 životů.

Ukrajinská krize: Z Donbasu od vypuknutí konfliktu uprchlo více než 2,8 milionu lidí

11.05. 16:41

Kyjev - Od vypuknutí konfliktu v Donbasu na jaře 2014 uprchlo z reginu přes 2,8 milionu lidí, utíkají především dál na Ukrajinu, do Ruska či Běloruska. Válka si vyžádala už přes 10 tisíc mrtvých, v současné době žije ve válečné oblasti přibližně pět milionů lidí.

Na Ukrajině byla prý sexuálně obtěžována pozorovatelka OBSE

07.05. 18:20

Kyjev - Jedna z pozorovatelek Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) byla sexuálně obtěžována na území ovládaném na východě Ukrajiny proruskými separatisty.

Kyjev nepustí na Eurovizi ruské novináře, kteří byli na Krymu

07.05. 10:38

Kyjev - Kyjev na písňovou soutěž Eurovize nepustí nejen ruskou interpretku, která porušila ukrajinské zákony návštěvou anektovaného Krymu, ale ze stejných důvodů ani ruské novináře.

Na Ukrajině je nejvíce obětí protitankových min na světě

05.05. 09:05

Kyjev - V roce 2016 exploze min na Ukrajině zasáhly 101 lidí, zemřelo 43 osob a dalších 58 jich utrpělo těžká zranění. Země tak předstihla i asijské státy Afghánistán, Pákistán a Kambodžu nebo africké Mali.

V Kyjevě začal proces s nepřítomným Janukovyčem. Exprezident je obviněn z vlastizrady

04.05. 12:41

Kyjev - V Kyjevě dnes začal soud se svrženým prezidentem Viktorem Janukovyčem, který je obviněn z vlastizrady, pokusu o narušení územní celistvosti a ze spoluviny na agresivní válce. Proces byl krátce po zahájení odročen na 18. května.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací