Články k tématu: Ukrajinská krize

Ukrajinský parlament konfliktně debatuje o Donbasu

05.10. 22:03

Kyjev - Prudkým konfliktem skončilo jednání ukrajinského parlamentu o zvláštním správním režimu pro Donbas, jehož značná část je pod kontrolou separatistů podporovaných Ruskem.

Putin se nevzdává, pro Donbas připravuje plán B, zní z Ukrajiny

29.09. 09:06

Kyjev - Ruský prezident Vladimir Putin již informoval vůdce samozvaného Doněcké lidové republiky (DPR) Alexandra Zacharčenka o jeho dalším postupu v případě, že do ruských okupovaných oblastí na východě Ukrajiny budou nasazeny modré přilby OSN. Tvrdí to ukrajinský poslanec, koordinátor analytické…

Lidská práva na Krymu se pod Ruskem? Podle OSN je to hodně špatné

25.09. 22:22

Ženeva – Podle zprávy, kterou dnes zveřejnil Úřad vysokého komisaře OSN pro lidská práva se dodržování lidských práv za tři roky ruské okupace na Krymu výrazně zhoršilo. Činitelé Ruské federace zde prý běžně lidská práva závažným způsobem porušují. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov uvedl, že zatím…

reklama

Jak bude vypadat mír na Ukrajině? Rusko a Kyjev se přou

21.09. 19:12

Moskva/Kyjev - Mezi Ruskem a Ukrajinou se rozhořel další spor. Tentokrát o misi mírotvorců, kterou chce Rada bezpečnosti OSN vyslat na Donbas.

Tillerson a Lavrov se sešli v New Yorku, hovořili o Sýrii i Ukrajině

18.09. 09:31

New York - Americký ministr zahraničí Rex Tillerson a jeho ruský protějšek Sergej Lavrov se v neděli v New Yorku setkali před začínajícím zasedáním Valného shromáždění OSN. Tématy jejich rozhovoru byla Ukrajina a syrská krize.

Rusko odmítá mírové síly OSN na své hranici s Ukrajinou

17.09. 18:57

Moskva - Předsedkyně horní komory ruského parlamentu Valentina Matvijenková dnes rázně odmítla nedávný návrh USA. Podle něj mají být mírové síly OSN, které případně budou vyslány na Donbas, rozmístěny i na hranicích s Ruskem.

Soud na Krymu odsoudil tatarského aktivistu k osmi letům vězení

11.09. 12:41

Moskva/Kyjev - Ruský soud na anektovaném Krymu poslal na osm let do vězení významného krymskotatarského politika za údajnou organizaci nepokojů v únoru 2014. Jeho advokát na místě podal odvolání.

Putin se obává možných amerických zbraní na Ukrajině

05.09. 11:24

Sia-men (Čína) - Rusko v Radě bezpečnosti OSN předloží rezoluci o vyslání mírových sil OSN do Donbasu, kde by měly chránit pozorovatele OBSE. Šéf Kremlu Vladimir Putin varoval před případnými dodávkami amerických zbraní Ukrajině.

Ukrajina se po třech letech konfliktu chystá Rusko oficiálně označit za agresora

29.08. 12:04

Kyjev - V návrhu ukrajinského zákona o reintegraci Donbasu se vyskytuje výraz "agresor", který je mířen na adresu Ruska. Předloha je z 99,9 procent hotová a na podzim má být předložena poslancům.

Macrona a Merkelovou znepokojuje nedodržování příměří na východě Ukrajiny

28.08. 21:15

Paříž - Rusko a Ukrajina by měl zvýšily úsilí prosadit křehké příměří na východě Ukrajiny. Dnes to uvedli francouzský prezident Emmanuel Macron a německá kancléřka Angela Merkelová.

Nové příměří na Donbasu se za tři dny porušilo až 600krát, hlásí OBSE

28.08. 16:55

Kyjev - Takzvané školní příměří ve východoukrajinském Donbasu bylo od pátku porušeno ve více než 600 případech. ntenzita ozbrojených střetů se však podle pozorovatelů OBSE od začátku srpna snížila až o 65 procent.

Klid zbraní na Ukrajině není dodržován. Vojáci a separatisté se obviňují z porušování příměří

26.08. 18:14

Kyjev/Doněck - Ukrajinská armáda a proruští separatisté ve východoukrajinském Donbasu se znovu obvinili z porušování nového příměří, které má platit od pátku.

Nové příměří na Donbase dlouho nevydrželo: Kyjev a povstalci se vzájemně obviňují ze střelby

25.08. 17:15

Kyjev - Ve středu bylo v souvislosti se zahájením nového školního roku vyhlášeno další příměří v Donbasu, kde proti sobě stojí ukrajinská armáda a proruští separatisté. Klid zbraní se ale nekoná, z čehož se navzájem obviňují obě strany.

Porošenko by chtěl v Donbasu vojenskou misi OSN a vojenskou podporu USA

24.08. 15:50

Kyjev - Na Ukrajinu dnes přicestoval ministr obrany USA James Mattis. Prezident Petro Porošenko s ním hovořil o možnosti vojenské mise OSN v Donbasu a o americké vojenské podpoře. Mattis je prvním šéfem Pentagonu, který za uplynulé desetiletí Ukrajinu navštívil.

Od 25. srpna bude na východě Ukrajiny platit příměří

23.08. 19:41

Minsk/Kyjev - Od 25. srpna má platit nové příměří mezi vládními silami a proruskými separatisty na východě Ukrajině. Dohodli se na tom dnes zástupci mírové kontaktní skupiny na jednání v Minsku.

Ukrajina se navzdory ruské agresi snaží o reformy, říká velvyslanec Kyjeva v ČR

23.08. 14:34

Praha - Ukrajinský velvyslanec v Praze Jevhen Perebyjnis dnes hodnotil aktuální situaci ve své zemi. Ukrajina se podle něj navzdory trvající ruské agresi snaží o reformy, které by ji posunuly směrem k členství v Evropské unii a NATO.

Normandská čtyřka podpořila nové příměří na Donbasu. Hlavní problém je Kreml, zní z Ukrajiny

23.08. 08:52

Berlín/Kyjev - Takzvaná normandská čtyřka, tedy nejvyšší představitelé Ukrajiny, Ruska, Francie a Německa, včera během telefonické konference podpořila iniciativu ukrajinského prezidenta Petra Porošenka vyhlásit další příměří v Donbasu.

Kyjev chce kvůli dětem vyhlásit na Donbase příměří

22.08. 22:30

Kyjev - Kyjev chce od 25. srpna nebo 1. září vyhlásit příměří na východoukrajinském Donbase. Oznámil to ukrajinský prezident Petro Porošenko.

Lidé v Donbasu trpí, čtvrtina jich nemá dostatek potravin

16.08. 16:44

Kyjev - Přibližně čtvrtina obyvatel Donbasu trpí nedostatkem potravin. Nejkritičtější je situace v Doněcké oblasti. Území je od jara 2014 pod kontrolou proruských separatistů, kteří proti kyjevské vládě.

Američané zvažují dodávky bojových zbraní na Ukrajinu

13.08. 15:44

Washington - Vláda Spojených států znovu zvažuje dlouho zavrhovanou možnost dodávat Ukrajině bojové zbraně, i když to vyvolá nevoli Ruska. Napsala to dnes agentura AP.

Při potyčkách s proruskými separatisty zahynuli tři ukrajinští vojáci

09.08. 10:35

Kyjev - Tři ukrajinští vojáci byli zabiti a osm utrpělo zranění během uplynulých 24 hodin v potyčkách s proruskými separatisty v oblasti Donbasu na východě země.

Ukrajinské děti mají nezvyklou zábavu. V létě se učí bojovat

05.08. 09:59

Kyjev - Místo koupání a hraní volejbalu strávily stovky dětí ve válkou rozštěpené Ukrajině letošní léto rozborkou a sborkou útočných pušek kalašnikov a zdokonalováním se v umění války.

Příměří v Donbasu? Kyjev a povstalci se vzájemně obviňují z útoků

03.08. 15:20

Kyjev - Na východě Ukrajiny opět roste napětí. Proruští separatisté dnes obvinili Kyjev z pokusu o narušení linie příměří, při němž prý ukrajinská armáda ztratila tři vojáky a dalších sedm bylo zraněno. Ukrajinské velení incident nepotvrdilo.

Americký vyslanec: Na Ukrajině je víc ruských tanků, než má celá Evropa

30.07. 13:06

Zvláštní představitel USA pro Ukrajinu Kurt Volker tvrdí, že ozbrojení ukrajinských sil obrannými zbraněmi by mohlo donutit Moskvu, aby změnila přístup k konfliktu na východě Ukrajiny. Jeho slova cituje server Politico.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací