Články k tématu: Ukrajinská krize

Kyjev odstřihl Luhansk od elektřiny, proud dodává Rusko

25.04. 19:11

Kyjev - O půlnoci se Luhansk ponořil do tmy v důsledku zásahu ukrajinských energetiků, kteří se rozhodli dodávku elektřiny do půlmilionového města vypnout kvůli nesplaceným dluhům. Proud nyní musí dodávat Rusko.

OBSE šetří smrt člena mise v Donbasu

25.04. 17:34

Moskva - Generální tajemník OBSE Lamberto Zannier dnes v Moskvě jednal s šéfem ruské diplomacie Sergejem Lavrovem. Poté oznámil, že začíná vyšetřování incidentu, při kterém v neděli na východě Ukrajiny po najetí na minu zahynul člen její pozorovatelské mise.

Jde o provokaci a cynický čin. Moskva ostře okomentovala smrt amerického člena mise OBSE na Ukrajině

25.04. 11:52

Moskva – V neděli na území ovládaném východoukrajinskými separatisty zemřel Američan patřící k pozorovatelské misi Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE). Obrněný vůz, ve kterém jel on a další členové mise, najel na minu. Ruské ministerstvo zahraničí smrt muže označil za „provokaci“.

reklama

Mise OBSE po nedělním incidentu pozastavila hlídky na Luhansku, ale mandát plní dál

24.04. 12:34

Kyjev - Pozorovatelská mise OBSE na východě Ukrajiny dnes pozastavila hlídky na povstaleckém území v Luhanské oblasti. Důvodem je nedělní incident, kdy vůz OBSE najel na území ovládaném proruskými vzbouřenci na protitankovou minu.

Ukrajinou otřásl výbuch, vůz OBSE řízený Čechem najel na minu

Aktualizovali jsme 23.4.2017, 17:30, 23.04. 13:57

Kyjev - Obrněný vůz pozorovatelské mise Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) dnes na území ovládaném východoukrajinskými separatisty najel na protitankovou minu. Exploze podle informace OBSE zabila amerického člena mise a další dva včetně jednoho Čecha zranila. Oba zranění jsou…

České centrum v Kyjevě pomáhá Ukrajině na cestě do Evropy

19.04. 19:02

Praha - České centrum v Kyjevě se zapojuje do projektů, které posilují občanskou společnost. Pomáhá tím Ukrajině s integrací do Evropy.

Spor o Krym a Donbas? Soud OSN jen částečně vyhověl žádosti Kyjeva o postih Moskvy

Aktualizovali jsme 19.4.2017, 18:32, 19.04. 10:16

Haag - Mezinárodní soudní dvůr dnes odpoledne v Haagu odmítl žádost Kyjeva o předběžné opatření vůči Rusku za financování terorismu, kterého se podle žalující strany Moskva dopouští podporou východoukrajinských separatistů.

Ukrajinský velvyslanec varuje před propagandou: Je to zbraň hromadného ničení

18.04. 20:53

Praha - Nový ukrajinský velvyslanec v Praze Jevhen Perebyjnis se domnívá, že by Evropa by měla hledat účinný způsob, jak čelit ruské propagandě. Mementem pro Evropu by podle něj měla být ukrajinská zkušenost. 

Na východě Ukrajiny se dál bojuje, tentokráte bez mrtvých a raněných

16.04. 18:14

Kyjev - Navzdory velikonočnímu příměří čelila ukrajinská armáda v Donbasu ostřelování v téměř třech desítkách případů, a to nejen z lehkých ručních zbraní, ale i z minometů. Nicméně za posledních 24 hodin nebyl zabit či zraněn žádný ukrajinský voják. Ani povstalci nehlásí ztráty.

Čtyři ukrajinští expolicisté utekli do Ruska, bojí pomsty za Majdan

15.04. 17:45

Moskva - Čtyři bývalí příslušníci ukrajinské speciální policejní jednotky Berkut odjeli do Ruska. Ve své vlasti čelí obvinění ze zabíjení demonstrantů v Kyjevě v únoru 2014 a nevěří, že soud bude spravedlivý.

Situace na Ukrajině brání zavádění reforem, tvrdí MMF

04.04. 21:56

Kyjev - Podle Mezinárodního měnového fondu (MMF) může plánované ekonomické reformy na Ukrajině ohrozit vnitropolitická situace.

Na Donbasu panuje velikonočnímu příměří, přesto se ozývá střelba

01.04. 16:50

Kyjev - Dnes začalo na Donbasu platit další příměří. Boje mezi proruskými separatisty a ukrajinskou armádu polevily, přesto se místy ozývá střelba. Z porušování klidu zbraní se obviňují obě strany konfliktu.

Průzkum: O ukrajinskou krizi se už Češi tolik nezajímají. Větší strach nám nahání IS

31.03. 17:15

Praha - V březnovém šetření Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) se zjišťovaly názory české veřejnosti na dění na Ukrajině. Konkrétně šetření zjišťovalo, zda se lidé zajímají o vývoj situace na Ukrajině a zda ji pokládají za bezpečnostní hrozbu pro Českou republiku, Evropu a mír ve světě. V…

Na Ukrajině má na Velikonoce platit další příměří

30.03. 15:38

Kyjev/Moskva - Na východě Ukrajiny má od 1. dubna platit nové příměří mezi proruskými separatisty a ukrajinskými silami. Předchozí příměří bylo domluveno pro vánoční a novoroční svátky, ale dlouho nevydrželo.

Na Ukrajině se zřítil vojenský vrtulník, pět lidí zemřelo

26.03. 19:21

Kyjev - Na východě Ukrajiny se dnes zřítila lehká vojenská helikoptéra Mi-2, při nehodě zahynula tříčlenná posádka a dva cestující.

U ukrajinského Mariupolu se opět bojuje

20.03. 23:45

Kyjev - Prudké boje mezi proruskými radikály a ukrajinskými jednotkami propukly dnes na východě Ukrajiny nedaleko azovského přístavu Mariupol.

Poslanec Holík slavil okupaci Krymu, máme to zdokumentované. Nezůstane to bez reakce, varuje Ukrajina

20.03. 16:24

Praha - Český poslanec Jaroslav Holík (Svoboda a přímá demokracie) se zúčastnil oslav třetího výročí obsazení Krymu Ruskem. Uvedla to dnes ukrajinská ambasáda v Praze s tím, že na to budou reagovat příslušné právní orgány.

Kyjev se vzdát nechce: Ukrajina vrátí na Krym svobodu, získáme poloostrov zpět

20.03. 10:36

Kyjev – Od ruské anexe Krymu uplynuly již tři roky. Ukrajina se však ani po té době nevzdává myšlenky, že území získá zpět. Naposledy o tom mluvil ukrajinský ministr zahraničí Pavlo Klimkin. Jeho slova cituje ukrajinská agentura Unian.

Rusové by proti nám mohli vést válku jen jeden den, chvástal se ukrajinský generál. A z Ruska přišla tvrdá odpověď

Aktualizovali jsme 19.3.2017, 21:29, 19.03. 10:55

Kyjev/Moskva - Ukrajinský vojenský expert Oleg Ždanov v rozhovoru s časopisem Observer mluvil o tom, že jak by vypadal potenciální vojenský střet mezi Ruskem a Ukrajinou. Jeho slova upoutala ruská média, podle kterých expert šokoval nejen „ruské vojenské úředníky, ale jejich protějšky v mnoha…

MMF kvůli blokádě Donbasu odložil schválení úvěru Ukrajině

19.03. 20:12

Kyjev - Kyjeva nedávno zablokoval nákladní dopravy na Donbas, jehož značnou část ovládají separatisté. To se nelíbí Mezinárodnímu měnovému fondu (MMF) a dnes oznámil, že odložil rozhodnutí o uvolnění další části finanční pomoci Ukrajině.

Pět tisíc lidí na Krymu slavilo výročí anexe

16.03. 22:48

Simferopol (Krym)/Washington/Štrasburk - Pochod pěti tisíc lidí v Simferopolu zahájil oslavy třetího výročí násilného připojení ukrajinského Krymu k Rusku, které vyvrcholí tento víkend.

Kdo vraždil na Majdanu? Janukovyč o sobě dal opět vědět. Poslal Trumpovi a dalším státníkům tento dopis

15.03. 17:01

Kyjev - Ukrajinský exprezident Viktor Janukovyč se opět dostal do centra dění v případu konfliktu na Ukrajině. Zaslal světovým lídrům dopis, v němž navrhuje urovnání situace v Donbasu. Popisuje také svou interpretací událostí, které v letech 2014 a 2015 k vyhrocení situace, která přerostla v…

Kyjev pozastavil nákladní dopravu na východ Ukrajiny

15.03. 16:31

Kyjev - Proruští separatisté na začátku března převzali kontrolu nad zhruba 40 hutními a těžebními podniky v reakci na blokádu železničního spojení s Donbasem, kterou uplatňují ukrajinští radikálové. Ukrajinská bezpečnostní rada dnes odpověděla pozastavením veškeré nákladní dopravy na východ země.

Ostré střety v Donbasu: Radikálové se dostali do potyčky s policií

14.03. 22:34

Kyjev - U frontové linie poblíž Donbasu se dnes střetla skupina ozbrojenců s ukrajinskou policií. O incidentu nedaleko města Slavjanska informovala agentura Unian.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací