Články k tématu: úřady

Aktivisté demonstrují před Úřadem vlády za konec uhlí

Aktualizovali jsme 25.11.2019, 12:39, 25.11. 11:25

Zhruba 50 aktivistů převážně z hnutí Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí) demonstrovalo dnes dopoledne před úřadem vlády v Praze před jednáním takzvané uhelné komise. Požadovali okamžitý konec uhelných elektráren v Česku. Protest trval téměř dvě hodiny. Skončil před polednem, před…

Nelichotivý žebříček: Česko je v jedné věci jednou z nejhorších zemí světa

31.10. 11:18

Ve vyřizování stavebního povolení kleslo Česko meziročně ze 156. místa na 157. příčku mezi 190 porovnávanými zeměmi. Vyplývá to z každoroční zprávy Doing Business, kterou zveřejnila Světová banka (SB).

Budou Češi na důchody čekat měsíce? Úřady mají velké problémy

Aktualizovali jsme 6.7.2019, 22:14, 06.07. 11:44

Vyřizování důchodu se v posledních letech prodlužuje. Zatímco před šesti roky trvalo v průměru 36 dní, loni to bylo o 11 dnů déle. Na rozhodnutí o starobním či pozůstalostním důchodu se čeká asi šest týdnů a o invalidním deset týdnů. Vyplývá to ze zprávy o činnosti České správy sociálního…

reklama

Hledání v katastru nemovitostí nemusí být noční můra. Jak si usnadnit práci?

16.01. 09:02

Katastr nemovitostí patří mezi stěžejní nástroje všech, kteří například plánují koupit nemovitost nebo pozemek. Práce s ním však není zdaleka tak jednoduchá, jak by si uživatelé přáli. Naštěstí pro ně je na internetu volně dostupných několik alternativ, které jsou s katastrem přímo propojené a s…

Estonsko se digitalizuje, papírování je na ústupu

31.12. 13:15

Třídenní novorozenec Oskar Lunde spí v postýlce tallinnské porodnice. V protějším rohu místnosti jeho otec zapíná laptop. "Teď naše dítě zapíšeme do matriky," říká s veškerou vážností Andrejs Lunde a vkládá identifikační kartu do čtečky. Z Oskara se tak stává nový občánek Estonska. Bez papírování,…

10 problémů, které nejvíc tíží Čechy. Z úřadů máme přímo trauma, ukázal průzkum

05.10. 08:02

Průzkum společnosti SANEP se zaměřil na největší problémy, které zatěžují nadpoloviční většinu domácí populace. Z nich následně bylo vybráno deset největších problémů, s nimiž je nespokojena nadpoloviční většina domácí populace.

Úředníci prý poškodily stát o 4, 5 miliardy, teď stojí před soudem

24.05. 16:11

Praha - Vrchní státní zastupitelství podalo žalobu na tři úředníky ministerstva průmyslu a obchodu. Podle žalobců způsobili škodu přes 4,5 miliardy korun v souvislosti s dohodou mezi ministerstvem a Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou (ČMZRB) o vytvoření záručního fondu v rámci Operačního…

Dva prezidentští kandidáti nevyúčtovali kampaň

04.05. 15:38

Brno - Sedm z devíti kandidátů na prezidenta poslalo Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí zprávu o financování volební kampaně a souvisejícího účetnictví. Zbylí dva kandidáti účetnictví nedodali. Uvedl to dnes předseda úřadu Vojtěch Weis. Jména oněch dvou zatím…

Úředníci chtějí vyšší platy. Útočí na Babiše

07.04. 16:01

Praha - Úředníci placení z veřejných rozpočtů jsou silně podhodnoceni a jejich platy jsou neutěšené. Stojí to v interpelaci poslance Pirátů Jakuba Michálka, který se v této věci obrátil na premiéra Andreje Babiše.

TOP 09 neuspěla, zrušení přestupku za urážku úředníka vláda odmítla

14.03. 12:42

Praha - Od loňska hrozí za urážky úředníků pokuta až 10.000 korun. Sankce zůstanou zachovány, protože Babišova vláda v demisi dnes odmítla nový pokus TOP 09 o zrušení přestupku znevážení postavení úřední osoby.

Je to hrůza, jak to u nás chodí. Jan Kraus se zaměřil na problém, který se dotýká všech Čechů

Aktualizovali jsme 24.11.2017, 21:53, 24.11. 13:10

Praha - Moderátor a bavič Jan Kraus si ve své show postěžoval na stát a české úřady. Popisoval, jak i v dnešní době plné technologií některé úřady fungují jako před 100 lety. Vše ilustroval na jednom svém zážitku.

Územní plán znehodnotil muži pozemek, ze stavební parcely se stalo veřejné prostranství

30.09. 13:53

Ústí nad Labem - Ústecká radnice nekoupí pozemek ve čtvrti Mojžíř, který podle jeho majitele znehodnotil územní plán. Z původní stavební parcely se totiž stala plocha pro veřejné prostranství.

Nároky Úřadu vlády na posílení vědy jednání o rozpočtu nevyřešila

26.08. 12:25

Praha - Ani po prázdninových jednáních o rozpočtu na příští rok není Úřad vlády spokojen s částkou, kterou mu plánuje přidělit ministerstvo financí. Podle úvodního návrhu ministerstva financí by Úřad vlády měl hospodařit se zhruba 1,16 miliardy korun.

Chceme zjednodušit vyřizování na úřadech a přidat učitelům, plánuje STAN

07.08. 15:01

Praha - Starostové a nezávislí chtějí prosazovat zvýšení platů učitelů až na 130 procent průměrné hrubé mzdy, chtějí také zjednodušit vyřizování životních situací na úřadech a spolu se zvyšováním výdajů na obranu posílit vojenské školství.

O řidičský průkaz bude možné žádat i mimo bydliště a bez fotky. Zeman zákon podepsal

21.06. 15:09

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes podepsal novelu poslanců z klubu TOP 09 a Starostů, podle které budou ůidé moci žádat od července 2018 o vydání řidičského průkazu nebo o jeho výměnu na jakémkoli úřadu obce s rozšířenou působností, nejen v místě trvalého bydliště jako nyní. K žádosti navíc…

Personální zemětřesení v Tanzanii: Prezident vyhodil 10 tisíc úředníků, měli zfalšované diplomy

29.04. 10:40

Dodoma - V Tanzanii vypukl skandál s falšováním školních diplomů. Do 15 dnů musí ze zaměstnání odejít na 10 tisíc úředníků, kteří si vzdělání zajistili podvodem.

Zeman kritizoval nárůst počtu úředníků: Je jich moc a buzerují. Zmrazil bych jim mzdy

05.04. 14:54

Praha - Prezident Miloš Zeman při dnešní návštěvě Středočeského kraje kritizoval nárůst počtu úředníků a hned navrhl řešení. Zmrazil by jim platy.

Referenti bez maturity mají dostat pět let na doplnění vzdělání

08.11. 16:52

Praha - Sněmovna dnes podpořila senátní novelu služebního zákona, podle které referenti bez maturity dostanou šanci si v příštích pěti letech doplnit vzdělání, což jim umožní stát se zaměstnanci ve služebním poměru. Normu ještě musí projednat příslušné výbory.

Státních zaměstnanců je ví, dostanou také přidáno. Na kolik nás to vyjde?

01.10. 12:19

Praha - Loni brali státní zaměstnanci v průměru 26.892 korun a podle návrhu rozpočtu na příští rok by se měli ještě víc polepšit. Na výrazně lepší mzdy se mohou těšit především státní zástupci.

Mzdy státních úředníků stoupnou až o 200 procent

20.09. 11:17

Praha - Vláda na svém středečním zasedání projedná nařízení o platech státních úředníků. Ty se mají od 1. listopadu zvýšit stejně jako mzdy dalších státních zaměstnanců.

TOP 09: Přestupek o urážce úředníka nepatří do demokracie

18.09. 13:38

Praha - Podle opozičního klubu TOP 09 a Starostů je přestupek o urážce úředníka v demokracii nemyslitelný. Příslušný paragraf proto chtějí ze zákona vyškrtnout.

10 úřadů, o kterých jste nevěděli, že existují

04.08. 16:47

Brusel – Neexistuje nikdo lepší, kdo umí vytvořit nevyslovitelné zkratky k popisu obskurních funkcí, jako Evropská unie. Za posledních šest desetiletí se v EU otočilo, změnilo mnoho různých, podivných poboček, agentur a úřadů. Server Politico.eu vytvořil seznam deseti úřadů EU, o kterých jste…

Úřady nemajetkovou újmu při přestupcích řešit nebudou

12.07. 19:10

Praha - Správní úřady nebudou muset řešit nemajetkovou újmu, kterou lidé utrpěli jako oběti pachatelů přestupků.

Úředníci bez maturity mají naději na doplnění vzdělání

23.05. 20:52

Praha - Úředníci bez maturity dostali další naději na to, že získají pět let na doplnění vzdělání.

reklama
Fotogalerie