Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie vyšetřuje exnáměstka Kocourka (ODS) kvůli dotaci

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Lukáš Henzl, EuroZprávy.cz

Praha - Netransparentní financování sportu ze strany ministerstva školství, na které upozornil na konci minulého roku Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ), skončí před soudem.

Podle deníku Právo protikorupční policie stíhá bývalého náměstka ministerstva Jana Kocourka (ODS) a jednoho z jeho tehdy podřízených úředníků.

Případ se týká netransparentní dotace do sportu v letech 2011 až 2013, neoprávněně mělo být vyplaceno asi 4,5 milionu korun. Právu to potvrdil státní zástupce Jan Lelek, který žalobu podal.

„Na oba podezřelé jsem podal před dvěma týdny žalobu pro trestné činy zneužití pravomoci úřední osoby a porušování povinností při správě cizího majetku," uvedl pro list žalobce Lelek.

Podle informací Práva mělo státní milióny získat občanské sdružení European Medicine Association. Rezort školství rozdal podle NKÚ ve zmiňovaných letech na podporu sportu neprůhledné dotace ve výši 800 miliónů korun. Další stamilióny pak prý vyplatilo na základě neúplných, chybných, pozdě doručených nebo zcela chybějících žádostí o dotace.

Témata:  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky dotace

Související

Aktuálně se děje

23. května 2026 19:11

Počasí: Česko zažilo první letošní tropický den

Česká republika dnes zaznamenala první tropický den roku 2026. Meteorologická stanice v Doksanech v Polabí pokořila v 15:30 hranici 30 °C, když naměřila přesně 30,1 °C. Vzhledem k tomu, že teploty mohou ještě nějakou dobu stoupat, bude konečné denní maximum pravděpodobně o něco vyšší. Velmi teplé počasí panuje také na Plzeňsku, kde rtuť teploměru šplhá nad 29 °C.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Ministr kultury Oto Klempíř

Na povrch vyplývá temná minulost ministra Klempíře. StB údajně udal i vlastní přítelkyni

Minulost současného ministra kultury Oty Klempíře spojená s komunistickou tajnou policií začíná vyplouvat na povrch v mnohem konkrétnějších obrysech. Skutečnost, že nynější šéf rezortu kultury spolupracoval s StB, sice není úplnou novinkou, jelikož se k tomuto životnímu období sám veřejně přiznal již v roce 2019 v pořadu Prostor X, nová zjištění publicistického pořadu Reportéři ČT však odhalují dosud neznámé a velmi kontroverzní detaily jeho tehdejších schůzek s řídícími agenty.