Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Slovanská epopej Alfonse Muchy by se mohla přestěhovat do bunkru pod kyvadlem na Letné

Adriana Krnáčová /ANO/, primátorka hl. města Prahy
Adriana Krnáčová /ANO/, primátorka hl. města Prahy
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Praha - Slovanská epopej Alfonse Muchy by se mohla přestěhovat do bunkru pod kyvadlem na Letné, navrhuje nadační fond šéfa reklamní společnosti Bigboard Richarda Fuxy. Dílo je nyní provizorně umístěno ve Veletržním paláci.

"Slovanská epopej, dílo světového významu, si bezesporu svůj domov zaslouží. A Praha již v tuto chvíli skýtá prostor, kde zázemí mohla najít, a to bunkr na pražské Letné," píše Fuxa v dopise pro pražskou primátorku Adrianu Krnáčovou (ANO).

Na přebudování nevyužívaného prostoru nechala nadace od kanceláře SGJ Projekt vypracovat projekt, a to včetně studie využitelnosti. Projekt by podle Fuxy zkultivoval chátrající objekt a vzniklo by tu nové kulturní centrum.

Na kolik by přestavba vyšla a jak by konkrétně vypadala a jak dlouho trvala, ale nepíše. "Kromě podpory zpracované studie jsem připraven se také na celém projektu organizačně a finančně podílet," uvedl.

Podle Krnáčové je možné o Fuxově nápadu jednat. "Je to projekt k diskusi. Teď odjede Slovanská epopej do Asie. Po jejím návratu, předpokládám, bude na předem stanovenou dobu a za jasně daných podmínek zapůjčena do Moravského Krumlova. V mezidobí se nebudu bránit diskusi se všemi možnými subjekty, které by Praze chtěly s výstavbou nového výstavního prostoru pro epopej pomoci," sdělila primátorka.

Témata:  Slovanská epopej Adriana Krnáčová Praha

Související

Aktuálně se děje

11:14

Pohár trpělivosti přetekl. Čína podnikne tvrdá protiopatření

Čína oznámila, že podnikne tvrdá protiopatření poté, co prezident Spojených států Donald Trump ve středu představil nová 54% cla na veškerý čínský dovoz do USA. Tento krok znamená dramatickou eskalaci obchodního konfliktu mezi dvěma největšími ekonomikami světa a zásadní změnu americké obchodní politiky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Slintavka a kulhavka: Na obě nemoci existuje očkování, proč je v EU zakázané?

V Evropské unii je vakcinace proti slintavce a kulhavce již více než třicet let zakázána. Toto vysoce nakažlivé virové onemocnění postihuje skot, prasata, ovce a další sudokopytníky a jeho šíření představuje značné riziko pro zemědělství i obchod. Přestože vakcíny proti tomuto viru existují, EU se rozhodla upřednostnit jiný přístup k ochraně hospodářských zvířat. Hlavní důvody tohoto rozhodnutí souvisejí s proměnlivostí viru, diagnostickými problémy i ekonomickými důsledky vakcinace.