reklama

Na pódiu pod sochou svatého Václava zahájil akci Czexit - boj za naši kulturu a bezpečnou zem krátkým koncertem Tomáš Ortel. Podle odhadu zpravodaje ČTK se tam sešly asi tři stovky lidí.

V proslovech zazněly výtky na adresu představitelů Evropské unie, české vlády a českých i evropských politiků. Vulgární skandování v němčině pak směřovali účastníci společně s některými řečníky na adresu německé kancléřky Angely Merkelové. Čeští politici prý selhávají a je třeba je podle demonstrantů vyměnit.

Jedna z řečnic pak kritizovala média. Prý neinformují o problémech s migranty, které označila za perverzní a pedofily. Z improvizovaného pódia zaznělo také to, že by měly vzniknout seznamy lidí, kteří migrantům pomáhají. Řečníci vyzývali k vystoupení Česka z EU. Na akci promluvila a zazpívala i zpěvačka Olivie Žižková.

Účastníků druhé akce Solidarita s uprchlíky byly jen dvě desítky. Po zhruba půl hodině se za doprovodu policie vydaly z Můstku do horní části náměstí. Oba tábory musel oddělit policejní kordon. Antifašisté před 16:30 odešli. "Nezaznamenali jsme žádné potíže. Policisté museli na náměstí řešit pouze auto zaparkované v pěší zóně, které muž vydával za petiční stánek. Po výzvě policie odjel," řekla mluvčí policie Iveta Martínková.

.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama