Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Hamáček se stal předsedou středočeské ČSSD

Jan Hamáček /ČSSD/
Jan Hamáček /ČSSD/
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Praha - Předsedou středočeské ČSSD se stal Jan Hamáček. Zvolili jej dnes dopoledne sociální demokraté na své krajské konferenci v Praze.

Předseda Poslanecké sněmovny byl jediným kandidátem. Kromě Hamáčka, který měl osm nominací, měl na předsedu kandidovat se dvěma nominacemi i poslanec Richard Dolejš, jenž se podle kuloárních informací rozhodl o funkci neucházet. Hamáček dostal 85 procent hlasů od delegátů. Pokládá to za velmi silný mandát, řekl novinářům po skončení konference, která se odehrávala za zavřenými dveřmi.

Středočeská organizace také vyslovila před březnovým sjezdem ČSSD podporu jak předsedovi strany a premiérovi Bohuslavu Sobotkovi, který přijel na konferenci po poledni, tak Milanu Chovancovi jako prvnímu místopředsedovi sociální demokracie. "Dala nominaci třem dalším kandidátům na místopředsedy - podpořila Lubomíra Zaorálka, Jana Birkeho a mě jako zástupce středních Čech," řekl Hamáček.

Hamáček může podle Sobotky výrazně přispět k tomu, aby se ČSSD výrazně sjednotila směrem k nadcházejícím sněmovním volbám.

"Tuším, že by mohl být také lídrem ČSSD do voleb do Poslanecké sněmovny, samozřejmě, pokud získá podporu členské základny ve Středočeském kraji," řekl novinářům Sobotka. Dnešní konference ukázala, že je ČSSD ve středních Čechách jednotná, míní Hamáček. Zvolila také jeho devět místopředsedů.

Podle Sobotky je nyní na Hamáčkovi, aby sestavil dobrou kandidátní listinu ve středních Čechách a aby vedl opozici v krajském zastupitelstvu. "Protože sociální demokracie není součástí středočeské koalice. Určitě to, jak funguje a jak se dneska chová vůči lidem, bude velkým tématem pro sociální demokraty ve středních Čechách," poznamenal premiér.

Témata:  Sociální demokracie (SOCDEM) Jan Hamáček

Související

Aktuálně se děje

9:02

Ukrajina může poprvé použít ATACMS a Storm Shadow na ruském území. Změní tak průběh války?

Spojené státy poprvé povolily Ukrajině použít rakety dlouhého doletu ATACMS k útoku na území Ruska. Tento krok znamená zásadní změnu americké politiky, která dosud zakazovala využití těchto zbraní mimo ukrajinské území, obzvláště na mezinárodně uznaném ruském území. Rozhodnutí Washingtonu bylo přijato navzdory obavám z eskalace války. Co vedlo ke změně postoje USA a jaké důsledky mohou tyto útoky mít? Na to odpověděl server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Vláda ČR

Sport dostane stovky milionů na obnovu po povodních, rozhodla vláda

Národní sportovní agentura dostane 850 milionů korun na pomoc sportovním organizacím, jejichž majetek zničily či poškodily zářijové povodně. Uvolnění peněz z rozpočtové rezervy schválila vláda středečním jednání. Odsouhlasila také další rozšíření pomoci českým exportérům obchodujícím s Ukrajinou, poskytované formou pojištění vývozních úvěrových rizik Exportní garanční a pojišťovací společností a schválila i spuštění úvěrového programu Národní rozvojové banky pro podnikatele postižené povodněmi.