reklama

Protestní akci přerušili po přibližně 15 minutách policisté, kteří rozstříhali řetězy, kterými se aktivisté připoutali. Účastníci protestu se pak posadili před bránu velvyslanectví. Policisté pak demonstranty vyzvali, aby přestali blokovat vjezd pro auta, což skupina odmítla. Policisté proto účastníky akce zadrželi a odvezli na služebnu. Protest skončil asi po hodině a půl.

Na místo si skupina přinesla transparenty s hesly, která zmiňují ruského i syrského prezidenta. Je na nich napsáno: "Vladimír Putin je gentleman", "Bašár Asad je gentleman" nebo "Putin shall by put in jail" (Putin patří do vězení). Kromě toho měli protestující černé papíry s nápisem "Aleppo".

Jeden z protestujících, Syřan Hammám Yousef, ČTK řekl, že protestuje proto, že nesouhlasí s ruskou invazí, která podle něj v jeho zemi je. "Rusko podporuje diktátora, který v Sýrii zavraždil 500.000 lidí," řekl. "Nechceme v Sýrii Rusy, Iráčany, nikoho. Zejména, když zabíjejí naše civilisty," dodal.

Skupina Kaputin v prohlášení k blokádě uvedla, že "zločinci Asad a Putin provádí genocidu v Sýrii, jsou odpovědní za statisíce mrtvých, civilisty, ženy a děti nevyjímaje a za uprchlickou vlnu a vzestup terorismu a islamismu".

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama