Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vyprali jsme Feriho, vyperem i Haška. Předvolební klip Hollana a Vituly podle žalobců není rasistický

Magistrát města Brna
Magistrát města Brna
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Brno - Městské státní zastupitelství v Brně rozhodlo, že předvolební klip TOP 09 s Žít Brno v Jihomoravském kraji neměl rasistický podnět.

Uvedla to dnes Česká televize s odkazem na mluvčího zastupitelství Iva Hahna. V klipu vystupuje hejtmanův náměstek Jan Vitula (TOP 09) a primátorův náměstek Matěj Hollan (Žít Brno), kteří umývají ve vaně radního Teplic Dominika Feriho (TOP 09). Ten má africké předky.

Vitula s Hollanem v klipu drhnou ve vaně Feriho, místo nějž potom z pěny vyleze čistý Michal Doležel (Žít Brno). Klip končí větou: Vyprali jsme Feriho, vyperem i Haška.

Podnět na klip dostalo Nejvyšší státní zastupitelství, které ho podle jeho mluvčího Petra Malého postoupilo Městskému státnímu zastupitelství v Brně.

Hollan dnes ČTK řekl, že to je už několikáté trestní oznámení, které skončilo neúspěchem. Vitula už dříve uvedl, že každý musel pochopit, že jde v klipu o satiru, nikoliv o rasistický kontext. "Spoluautorem je sám Dominik Feri," doplnil Vitula.

Témata:  Matěj Hollan rasismus Brno Dominik Feri Jan Vitula

Související

Aktuálně se děje

7. června 2025 19:36

Blažek po bitcoinové kauze pozastavil členství v ODS

Ministr spravedlnosti v demisi Pavel Blažek pozastavil své členství v Občanské demokratické straně. Stalo se tak krátce poté, co kvůli narůstajícímu tlaku v souvislosti s takzvanou bitcoinovou kauzou podal demisi z ministerské funkce a zároveň se vzdal kandidatury v nadcházejících podzimních volbách. Původně měl být na čtvrtém místě jihomoravské kandidátky koalice Spolu. Kromě toho rezignoval také na funkci předsedy regionálního sdružení ODS v Jihomoravském kraji.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Karel Dvořák

Dvořák věděl o Bitcoin aféře, naznačuje interní e-mailová komunikace z ministerstva

Interní e-mailová komunikace z ministerstva spravedlnosti naznačuje, že náměstek ministra spravedlnosti Karel Dvořák byl informován o kontroverzní nabídce odsouzeného drogového dealera, který chtěl státu darovat část svých kryptoměn výměnou za navrácení hardwarové peněženky. Informace zazněla během nedělní televizní debaty na ČT, kde ji potvrdily jak místopředsedkyně hnutí ANO Alena Schillerová, tak i kandidátka na ministryni spravedlnosti Eva Decroix (ODS).