reklama

Mezi první kritiky letáku Lidlu patřil Vítězslav Novák, která vede pražskou buňku hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury. „Od letáku v České republice čekám typicky české modely a ne multikulturní dovoz,“ uvedl Novák.

A ke „kauze“ se vyjádřili také někteří další politici. „Letáky moc nemusím, ale kritizovat Lídl, že mají za modela černošského kluka je mimo!!“ uvedl na Twitteru ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).

„Rozhodl jsem se, že si nové sportovní oblečení koupím v LIDLu. Normálně letákové akce nesleduji, ale tentokrát mě reklama docela zaujala,“ přisadil si ministr pro lidská práva Jan Chvojka (ČSSD).

„Soukromá firma může mít v reklamních materiálech koho chce. Pokud někomu vadí obrázek černocha, měl by jít a spláchnout se do Vltavy,“ vzkázal kritikům prostřednictvím Twitteru předseda pražské ODS a zastupitel Filip Humplík.

Na internetu už se začaly objevovat také vtipy a parodie kontroverzního letáku. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší.

 

„Milí zákazníci, vzhledem ke skutečnosti, že Česká republika je součástí Evropy, ve které žijí lidé různých národností i různé barvy pleti, považujeme modelky a modely v našich reklamních letácích za naprosto v pořádku," vzkazuje kritikům Lidl. 

 

reklama