Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Hasiči našli při požáru mrtvého muže, zřejmě se udusil

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Mimoň - Při požáru sklepa v Mimoni zemřel v neděli večer místní bezdomovec (63), podle výsledků pitvy se udusil zplodinami.

Bezdomovec obýval sklep o velikost čtyři krát pět metrů, který se nachází v pískovcové skále u křižovatky ulic Husova a Pražská. Skála je za obytným domem. Požár nahlásil okolo 18:30 jiný bezdomovec.

"Prostor byl silně zakouřen, na odvětrání proto zasahující hasiči použili přetlakovou ventilaci," řekla krajská mluvčí hasičů Zdenka Štrauchová. Uvnitř našli hasiči ohořelé tělo.

"Na potvrzení jeho totožnosti budeme spolupracovat s kriminalistickým ústavem," uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Témata:  bezdomovci hasiči požáry

Aktuálně se děje

7. srpna 2026 11:20

Třetí řada Zrádců se blíží. Co vše o ní zatím víme?

Úspěšná detektivní reality show Zrádci se na televizní obrazovky vrátí již letos v září, kdy televize Prima odstartuje její očekávanou třetí řadu. Přesné datum sice ještě nebylo oficiálně zveřejněno, ale premiérové díly se budou objevovat nejprve na placené streamovací službě prima+ a s týdenním zpožděním pak také v klasickém televizním vysílání. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy