Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ostravský soud řeší rvačku mezi 12 Romy a ochrankou herny

soudy
soudy
Foto: Pixabay

Ostrava - U Krajského soudu v Ostravě se dnes opět řeší případ hromadné rvačky v herně Intacto v Ostravě-Bělském Lese. Podle obžaloby 12 Romů před dvěma lety zaútočilo na ochranku poté, co její členové vyvedli z podniku dva opilé a nevhodně se chovající hosty.

Hlavní líčení je neveřejné, protože jednomu z obžalovaných v době incidentu nebylo ještě patnáct let.

"Dnes je naplánován výslech posledních pěti svědků, kteří se dosud k hlavnímu líčení nedostavili," uvedla mluvčí soudu Lucie Olšarová. Pokud se policii podaří svědky předvést, proces by byl u konce. Pak by následovaly závěrečné řeči a vynesení rozsudku. Tento akt už je veřejnosti přístupný.

Skupina 12 lidí čelí obžalobě z pokusu o těžké ublížení na zdraví a výtržnictví. V případě, že budou uznáni vinnými, hrozí dospělým obžalovaným až 12 let vězení, mladistvému pětiletý trest.

Událost se stala předloni v polovině ledna. Podle člena ochranky, který v té době nebyl v herně, byli dva hosté opilí a dělali problémy. Po vyzvání podnik opustili. Následně ale dorazil jeden z nich zpátky i s početnou skupinou. "Přijeli auty. Počty se různí. Někdo tvrdí že jich bylo 40, další 50. Mluví se i o 70 útočnících," řekl už dříve ČTK.

Témata:  romové Ostrava násilí soudy

Související

Aktuálně se děje

17. června 2026 13:11

Leoš Mareš splnil přání asistentky Kateřiny. Vrátil se někam, kde dlouho chyběl

Leoš Mareš se od víkendu vyrovnává s náhlým úmrtím asistentky Kateřiny Niklové, která měla jedno přání, jehož splnění se už nedočkala. Moderátor se ho rozhodl vyslyšet až teď a potěšil tím i své fanoušky. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Prezident Petr Pavel

Pavel opět nechá vystavit korunovační klenoty. Přednost budou mít školy

Korunu, žezlo i jablko slavnostně vyzvednou klíčníci z Korunní komory v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha v pondělí 14. září. Následující tři dny si je budou moct prohlédnout školní třídy. Pro veřejnost bude výstava otevřena od pátku 18. do pondělí 28. září. Klenoty letos doplní také korunovační roucho z roku 1653 a další vzácné artefakty. Vstup bude opět zdarma. Informoval o tom Pražský hrad.