Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Výbuch v Tlumačově: Exploze plynová lahve vážně zranila dva lidi

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Zlín/Brno - V rodinném domě v Tlumačově na Zlínsku dnes ráno vybuchla propan-butanová lahev, exploze vážně zranila dva lidi. Část stavby se navíc zřítila. Příčinu neštěstí policie zjišťuje.

Muž a žena byli letecky transportováni na popáleninové centrum brněnské fakultní nemocnice Žena má poškozené dýchací cesty a muž byl popálený.

"Žena má popáleniny druhého stupně zhruba do dvaceti procent na těle a momentálně je v umělém spánku. U muže jde o popáleniny daleko menšího rozsahu, a to především končetin a obličeje. Nyní je na operačním sále," řekl ČTK mluvčí brněnské fakultní nemocnice Pavel Žára.

Neštěstí bylo hlášeno krátce před 9:00. "Zřítilo se ale pár nosných stěn," uvedl mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

Objekt zkontroloval statik, hasiči poté narušené konstrukce zabezpečili. "Ještě před zahájením prací byly sutiny preventivně zkontrolovány psy pro vyhledávání zavalených osob, tak aby bylo jednoznačně vyloučeno, že se na místě nenachází žádná další osoba," dodal Netopil. Vzhledem k tomu, že zřícené části domu spadly do dvora, nemusela být ulice uzavřena.

Témata:  výbuch plynu zřícené stavby Zlínský kraj hasiči

Související

Aktuálně se děje

1. ledna 2026 14:23

Pavel vyzval Čechy, aby nepodléhali populismu. Sám bude hlídat demokracii

Prezident Petr Pavel v novoročním projevu popřál vládě premiéra Andreje Babiš (ANO), aby byla úspěšná. Zároveň současný kabinet upozornil, že ho bude pozorovat, aby nedošlo k ohrožení demokracie v Česku. Hlava státu se jinak v televizním vysílání k politice moc nevyjadřovala. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Tomio Okamura v Poslanecké sněmovně

ODS chce odvolat Okamuru za jeho novoroční projev

Novoroční projev předsedy Poslanecké sněmovny Tomia Okamury (SPD) vyvolal na české politické scéně bouři, která může skončit jeho odvoláním z funkce. Opoziční strany napříč spektrem ostře odsoudily jeho slova o nutnosti „vyskočit z bruselského vlaku“ a urážky směřované k předsedkyni Evropské komise Ursule von der Leyen. Podle opozice jsou tyto výroky nepřípustnou lživou manipulací, která zásadním způsobem poškozuje zájmy České republiky v zahraničí.