Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Po ruzyňském letišti běhal divočák. podle celní policie je to rarita

Letiště Václava Havla Praha
Letiště Václava Havla Praha
Foto: Jan Zýka, EuroZprávy.cz

Praha – Kuriózní problém museli v noci na dnešek řešit zaměstnanci pražského ruzyňského letiště. Divočák pobíhající v areálu zpozdil v noci jeden let.

Šlo o ojedinělý případ, řekly mluvčí Letiště Václava Havla Marika Janoušková a mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová. „Honili jsme tam zvířata i v minulosti, ale nevzpomínám si, že by mezi nimi bylo divoké prase," uvedla Rendlová.

Příslušníci cizinecké policie se snažili divočáka z letiště vyhnat, ale nakonec museli zvíře zastřelit.

Prase se dostalo přes oplocení do areálu letiště po 01:00. Žádné ohrožení letadel nebo větší omezení provozu na letišti však divočák nezpůsobil. „Jeden let byl kvůli tomu na startu opožděn o 20 minut," řekla Janoušková.

V Praze jsou v poslední době problémy s přemnoženými prasaty, ale zatím hlavně na východním okraji města, letiště leží na západním okraji.

Divočáci poničili zeleň i v okolí zástavby a několikrát napadli venčené psy. Pražský magistrát letos v dubnu oznámil, že počty divokých prasat v Praze má omezit zákaz jejich krmení v okolí zástavby a situaci má zlepšit také prořezávání zarostlých pozemků včetně budování průseků, kde by mohli myslivci prasata lépe střílet.

Témata:  Letiště Václava Havla Praha divočáci EuroZprávy.cz

Související

Aktuálně se děje

11:14

Pohár trpělivosti přetekl. Čína podnikne tvrdá protiopatření

Čína oznámila, že podnikne tvrdá protiopatření poté, co prezident Spojených států Donald Trump ve středu představil nová 54% cla na veškerý čínský dovoz do USA. Tento krok znamená dramatickou eskalaci obchodního konfliktu mezi dvěma největšími ekonomikami světa a zásadní změnu americké obchodní politiky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Slintavka a kulhavka: Na obě nemoci existuje očkování, proč je v EU zakázané?

V Evropské unii je vakcinace proti slintavce a kulhavce již více než třicet let zakázána. Toto vysoce nakažlivé virové onemocnění postihuje skot, prasata, ovce a další sudokopytníky a jeho šíření představuje značné riziko pro zemědělství i obchod. Přestože vakcíny proti tomuto viru existují, EU se rozhodla upřednostnit jiný přístup k ochraně hospodářských zvířat. Hlavní důvody tohoto rozhodnutí souvisejí s proměnlivostí viru, diagnostickými problémy i ekonomickými důsledky vakcinace.