Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Mladíci obvinění ze zapálení kostela v Třinci si stěžují na vazbu

Pachatel zadržen, ilustrační fotografie
Pachatel zadržen, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Frýdek-Místek - Dva mladíci obvinění z úmyslného zapálení vzácného kostela v Třinci-Gutech podali stížnost proti rozhodnutí soudu, který je poslal do vazby.

 Jejich pobytem ve vazbě se tak bude zabývat Krajský soud v Ostravě. ČTK to dnes řekl dozorující státní zástupce Josef Šuhaj.

"Mohu potvrdit, že oba obvinění si podali stížnost. Další informace momentálně k případu zveřejňovat nebudeme," řekl žalobce.

Policie v souvislosti s požárem kostela obvinila tři mladíky. Dva jsou ve vazbě, třetí je vyšetřován na svobodě. Důvodem, proč státní zástupce podal návrh na vazbu, je u jednoho z obviněných možnost, že by se kvůli hrozbě vysokého trestu (až 15 let vězení) vyhýbal trestnímu řízení, ale také to, že by obvinění mohli pokračovat v trestné činnosti.

Dosud nebyli trestáni a není známo, že by už něco spáchali před zapálením kostela. Jeden z pachatelů ale měl vytipovánu ještě minimálně jednu sakrální památku.

Motiv činu zatím není jasný. Třetí obviněný je vyšetřován na svobodě. Podle dostupných informací šlo spíše o pomocníka, který víceméně pomohl odhalit další dva pachatele.

Témata:  kostely Policie ČR krimi

Související

Aktuálně se děje

28. května 2026 20:21

Další smutná zpráva. Zemřela zpěvačka a herečka Věra Nerušilová

Hned dvě smutné zprávy zasáhly ve čtvrtek českou uměleckou obec. Ve věku 91 let zemřela zpěvačka, šansoniérka a herečka Věra Nerušilová, o které se tradovalo, že má možná vůbec nejnižší ženský hlas v Česku. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Jahody, ilustrační fotografie.

Komentář

Češi míří na jahody, ale připlatí si. Úroda není kdovíjaká

S koncem května začíná i letošní sezóna samosběrů jahod, která ale bude slabší než v předchozích letech. Jarní mrazy společně se suchem poškodily část úrody a pěstitelé očekávají nižší sklizeň i menší plody. Podle odhadů může být letošní úroda oproti loňsku až o třetinu nižší. Omezenější nabídka se zároveň promítne do cen, které letos na řadě míst vzrostou až o deset procent. Farmáři navíc upozorňují, že letošní samosběry mohou skončit dříve než obvykle.