Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Uprchlý vězeň: Vytrhl se policejní eskortě

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Mladá Boleslav - Policisté i nadále pátrají po Lukáši Lavenovi (29), který je obviněný z loupežného přepadení. Vrtulník ho hledal bezvýsledně.

Zadržený Slovák se ve středu večer vytrhl eskortě, která ho převážela k lékařskému ošetření do mladoboleslavské nemocnice, a utekl.

V terénu zůstávají desítky policistů. Vrtulník byl již odvolán. Ukončení pátrací akce se zatím neplánuje. "Muž ale bude i nadále celostátně hledaný," řekla policejní mluvčí Markéta Johnová.

Laven je 175 centimetrů vysoký, vypadá na 30 až 40 let, má krátké vlasy a hnědé oči, hovoří slovensky.

Témata:  uprchlí vězni Mladá Boleslav krimi

Aktuálně se děje

14. srpna 2026 5:00

Počasí o víkendu přinese další supertropy

Víkend přinese na území České republiky pokračování tropického počasí s vysokými teplotami a silnou zátěží teplem. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Letiště Václava Havla Praha

Pražské letiště dokončilo modernizaci hlavní dráhy

Letiště Praha dokončilo druhou závěrečnou etapu modernizace okolí hlavní vzletové a přistávací dráhy 06/24, na kterou bude dnes během odpoledne opět převeden veškerý letecký provoz. Během čtyř a půl měsíce se podařilo realizovat 14 stavebních a technologických projektů Letiště Praha společně se 3 významnými investičními akcemi externích partnerů, informovala společnost v tiskové zprávě.