Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

KSČM neuspěla s návrhem projednat zločiny privatizace a korupci ODS

Nově zvolení poslanci poprvé usedli do lavic
Nově zvolení poslanci poprvé usedli do lavic
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Praha – KSČM chtěla na nynější schůzi Sněmovny jednat o bodu nazvaném „zločiny privatizace a korupce ODS". Komunisté ale svůj návrh neprosadili.

Bod dnes navrhoval předseda KSČM a místopředseda Sněmovny Vojtěch Filip. Jeho projednávání zablokovaly poslanecké kluby STAN a lidovců. Šéf poslanců KDU-ČSL Jan Bartošek komunistům doporučil, aby se k tak závažnému bodu pokusili svolat mimořádnou schůzi.

Předseda komunistických poslanců Pavel Kováčik odpověděl, že to KSČM zváží. Komunistů je 15, ke svolání mimořádné schůze je třeba 40 členů dolní komory.

Předseda KSČM Vojtěch Filip návrh předložil poté, co ODS ústy předsedy jejích poslanců Zbyňka Stanjury navrhovala odvolání Zdeňka Ondráčka z funkce předsedy sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Poslanci v rámci úprav programu jednání schválili pouze předem dohodnuté změny. Rozhodla mimo jiné o tom, že nynější schůze bude pokračovat ještě ve středu a případně v pátek po mimořádné schůzi k odvolání Tomia Okamury (SPD) z funkce místopředsedy Sněmovny kvůli jeho výrokům o protektorátním koncentračním táboře pro Romy v Letech u Písku.

Témata:  KSČM ODS privatizace Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky

Související

Aktuálně se děje

26. července 2025 10:32

Honza Nedvěd se konečně ozval fanouškům. Vysvětlil, proč mlčí ke smrti Františka

Na Honzu Nedvěda už na pódiu moc nenarazíte, ale v červenci jeho fanoušky zaskočilo, že se neozval v den, kdy uplynuly čtyři roky od smrti jeho bratra Františka. Nakonec se lidé dočkali. Populární písničkář dokonce vysvětlil, proč momentálně nevystupuje. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Evropská unie

Komentář

EU si chce navýšit příjmy o více než 1000 miliard korun ročně. Čechům by kvůli tomu zdražil život

Evropská unie se Čechům v příštích letech dramaticky prodraží. Takže vlastně historicky vůbec poprvé vážně vyvstává otázka, jak dlouho ještě členství v EU zůstane pro Česko účetně plusové. Zatím tomu tak ještě je. Vždyť letos v prvním pololetí Česko do bruselské kasy odvedlo o 24 miliard méně, než z ní získalo. Zlomový však může být už tento týden navržený rozpočet EU na období let 2028 až 2034, ale i roky předtím, 2026 a 2027.