reklama

Podle ministra zahraničí Martina Stropnického je pomoc v místě konfliktu neúčinější. "Dnes jsem schválil šest humanitárních projektů pro Sýrii za necelých 29 milionů Kč. Tyto peníze zajistí strádajícím civilistům jídlo, vodu, léky, přístřeší a vzdělání," oznámil Stropnický na twitteru. "Snažíme se řešit problémy v místě jejich vzniku, protože taková pomoc je nejúčinnější," dodal.

Česko již v roce 2016 poslalo do Sýrie 40 miliónů a v loňském roce 50 miliónů korun. Letos by mělo jít celkem o 60 miliónů. Celkově se počítá že během let 2016 - 2019 pošle náš stát do válkou sužované země necelých 200 miliónů korun.

Nově odsouhlasené projekty se zaměřují na naléhavou pomoc syrskému obyvatelstvu. Například humanitární organizace Člověk v tísni zajistí opravu a vybavení škol nebo psychosociální pomoc pro učitele i děti v provincii Idlib.

Pomoc půjde také do Damašku, kde Český červený kříž použije dotaci ministerstva na nákup a přepravu zdravotnického vybavení, například ultrazvuků.

Další přibližně pětimilionové příspěvky využijí české organizace na podporu distribuce potravinové pomoci, rekvalifikace, opravu kanalizace nebo zlepšení hygienických podmínek vnitřně vysídlených a zranitelných skupin obyvatelstva.

Česká republika pomáhá v Sýrii dlouhodobě. V letech 2012 - 2016 bylo na tuto pomoc vynaloženo téměř 500 milionů korun, v roce 2017 dalších 200 milionů korun, sdělilo ČTK ministerstvo zahraničí.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama