Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Jste blbečkové a Kupka je pokrytec, vzkazuje pravicovým poslancům sociolog

Petr Hampl
Petr Hampl
Foto: Facebook

Praha – Poslanci ve středu k nelibosti velké části opozičních stran zvolili do čela komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) nominanta hnutí ANO Jiřího Maška (ANO). Podle pravicové opozice jde o probíhající politický převrat. Jenže podle sociologa Petra Hampla si za to politici mohou sami.

Místo v čele komise pro kontrolu GIBS se uvolnilo potom, co na ně rezignoval začátkem března Zdeněk Ondráček (KSČM). Poslanci dali Maškovi v tajné volbě přednost před Zuzanou Majerovou Zahradníkovou (ODS) a Mikulášem Ferjenčíkem (Piráti). Řada poslanců ale poukazuje na to, že tento post by měl zastávat někdo z opozice.

„Komunista Ondráček nemusel být každému sympatický, ale není pochyb o tom, že na šéfa komise pro kontrolu GIBS se dobře hodil. Nezávislý, nespojený s žádnou mocenskou skupinou a k tomu ještě rozuměl policejní práci,“ myslí si Hampl, který je známý mimo jiné jako protiislámský a protiimigrační aktivista.

Za současnou situaci ale podle něj může sama opozice. „Jenže pro pitomce z Kalouskova bloku (ODS - TOP - STAN - KDU) nebyl dost dobrý. Povykovali na náměstích a tak dlouho dělali problémy, až ho z té funkce vyštípali. Dopadlo to tak, jak to dopadnout muselo. Nastoupil tam Babišův člověk a Babiš tak ovládá téměř veškeré bezpečnostní složky,“ zdůrazňuje sociolog.

I proto podle něj teď nemají právo si stěžovat. „Bravo, ODS! Bravo, top! Bravo, starostové! Bravo, stane! Až zase budou ti blbečkové varovat před tzv. totalitou (pokrytec Kupka z ODS s tím už začal), vzpomeňte si, kdo tu situaci zařídil,“ vzkázal Hampl.

Témata:  Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Petr Hampl Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky politici Česká republika

Související

Aktuálně se děje

9:02

Ukrajina může poprvé použít ATACMS a Storm Shadow na ruském území. Změní tak průběh války?

Spojené státy poprvé povolily Ukrajině použít rakety dlouhého doletu ATACMS k útoku na území Ruska. Tento krok znamená zásadní změnu americké politiky, která dosud zakazovala využití těchto zbraní mimo ukrajinské území, obzvláště na mezinárodně uznaném ruském území. Rozhodnutí Washingtonu bylo přijato navzdory obavám z eskalace války. Co vedlo ke změně postoje USA a jaké důsledky mohou tyto útoky mít? Na to odpověděl server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Vláda ČR

Sport dostane stovky milionů na obnovu po povodních, rozhodla vláda

Národní sportovní agentura dostane 850 milionů korun na pomoc sportovním organizacím, jejichž majetek zničily či poškodily zářijové povodně. Uvolnění peněz z rozpočtové rezervy schválila vláda středečním jednání. Odsouhlasila také další rozšíření pomoci českým exportérům obchodujícím s Ukrajinou, poskytované formou pojištění vývozních úvěrových rizik Exportní garanční a pojišťovací společností a schválila i spuštění úvěrového programu Národní rozvojové banky pro podnikatele postižené povodněmi.