Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Návrh rozpočtu NKÚ v příštím roce počítá s růstem na 869 milionů

Česká republika
Česká republika
Foto: Pixabay

Praha - Rozpočet Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) zřejmě v příštím roce vzroste na 868,8 milionu korun, což je proti letošnímu schválenému rozpočtu téměř o 191 milionů korun víc. Nárůst objemu peněz souvisí s výstavbou nového sídla úřadu, která by měla začít koncem letošního roku. Návrh rozpočtu dnes schválil sněmovní rozpočtový výbor a vláda ho zapracuje do celkového návrhu státního rozpočtu na příští rok.

NKÚ již řadu let sídlí v pronajatých prostorách. Prezident úřadu Miloslav Kala dnes členům výboru řekl, že celkové výdaje se navyšuji o peníze na výstavbu nového sídla NKÚ, kde má sídlit i archiv a knihovna Poslanecké sněmovny.

Projekt stavby se podle něj nyní dokončuje, ve třetím čtvrtletí by úřad vypsal výběrové řízení na zhotovitele stavby. Stavba by podle Kaly mohla začít na konci roku, hotová by mohla být v roce 2020. Peníze na provoz úřadu by měly tvořit 63 procent výdajů, zbývajících 37 budou peníze na investice.

Schválený státní rozpočet na loňský rok přidělil NKÚ 519 milionů korun, úřad z nich nakonec utratil 504 milionů. 

Témata:  NKÚ (Nejvyšší kontrolní úřad) Česká republika

Aktuálně se děje

11:40

Počasí: Meteorologové nadále varují před nočním mrazem v Česku

Každým dnem se blíží očekávané oteplení, ale před námi jsou ještě alespoň dvě mrazivé noci. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve středeční výstraze upozornil, že v noci na čtvrtek a na pátek klesnou teploty pod nulu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy