Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Hasiči bojují s požárem skládky u Kozlan na Vyškovsku

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Vyškov - U Kozlan na Vyškovsku od úterního večera hoří skládka. Původně zasahovalo 30 jednotek hasičů, nyní jich je na místě 12. Nebezpečná koncentrace škodlivin v ovzduší nebyla zjištěna. Nikdo nebyl zraněn.

Oznámení o požáru dostali hasiči v úterý před 21:30. "Požár zasáhl plochu asi 80 krát 80 metrů dosud nezhutněného komunálního odpadu, což vedlo k rychlému šíření plamenů. Jednotky proto nasadily proti ohni kromě vody také smáčedlo a pěnu," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Dnes před 02:00 dostali hasiči oheň pod kontrolu, ale na místě nadále zasahují. Skládku rozhrabává místní těžká technika a na místo dorazí i hasičské pásové rypadlo.

"Na 08:00 přijede těžká technika z Jihlavy s bagrem. Vystřídá těžkou techniku, která tam zasahovala dosud. Nadále bude odpad prohrabávat a převracet. Budeme to prolévat," dodal mluvčí.

Témata:  skládka Jihomoravský kraj hasiči požáry

Související

Aktuálně se děje

8:28

Zdeněk Svěrák letos oslaví kulatiny. Existuje plán pro narozeninový den

Česko letos oslaví významné jubileum jedné z nejvýraznějších postav naší umělecké scény. Zdeněk Svěrák sice bude mít devadesátiny až v březnu, ale Český rozhlas se rozhodl na ně upozornit už nyní. Chystá totiž jednu zajímavou akci. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Výbuch boxu v Hnojníku

Exploze boxu v Hnojníku: 18letý podezřelý dopaden

Víkendová exploze výdejního boxu zásilkové služby v obci Hnojník na Frýdecko-Místecku je objasněna. Policie ve čtvrtek oznámila, že za zničením zařízení stojí osmnáctiletý mladík, kterého kriminalisté dopadli po několika dnech intenzivního vyšetřování. Mladý muž je nyní stíhán pro poškození cizí věci a nedovolené ozbrojování.