Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pocheho v čele české diplomacie nechci, zopakoval Zeman

Miloš Zeman
Miloš Zeman
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Lišany - Prezident Miloš Zeman dnes zopakoval, že by Miroslav Poche (ČSSD) neměl být ministrem zahraničí. Už dříve prostřednictvím svého mluvčího Jiřího Ovčáčka oznámil, že požádá, aby o funkci v Babišově vládě neusiloval. Sejdou se v pátek.

"Já jsem teď četl i prohlášení pana (Jakuba) Michálka, což je místopředseda Pirátů, který prohlásil, že pan Poche je součástí korupčního prostředí na pražské radnici. No, tak co si o tom myslet. Nemyslím si, že by člen vlády měl být součástí korupčního prostředí," řekl Zeman na jeden z dotazů při setkání s obyvateli obce Lišany na Lounsku.

V roce 2010 se pražský sociální demokrat musel vzdát stranických funkcí kvůli skrytému financování ČSSD. Straně dal peníze přes několik členů, kteří několikasettisícový dar vykázali jako členské příspěvky. Svůj krok zdůvodňoval tím, že tak chtěl zajistit, aby strana nemusela platit z peněz daň.

Proti Pochemu se postavili i komunisté, kteří mají menšinovou vládu ANO a ČSSD ve Sněmovně tolerovat. Předseda KSČM Vojtěch Filip mu vyčítal, že spolu s dalšími 11 českými europoslanci hlasoval pro rezoluci, kde Evropský parlament v květnu 2017 vyzval státy k dodržování kvót na přerozdělování migrantů. Poche ale ve skutečnosti hlasoval proti usnesení. Nyní šéf komunistů upozorňuje právě na případ z roku 2010. Pochce před druhým kolem prezidentských voleb vyjádřil podporu Jiřímu Drahošovi.

Témata:  Miloš Zeman Miroslav Poche prezident ČR

Související

Aktuálně se děje

11:01

To je drzost. Jaromír Soukup se brání po slovech Evy Feuereislové

Poslední vztah Jaromíra Soukupa s Evou Feuereislovou je prý definitivně u konce. Žena, které se přezdívá Plastic Queen, ho ukončila s odůvodněním, že podnikatel prý udržuje vztahy i s jinými ženami. Jak reagoval sám Soukup? 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Slintavka a kulhavka: Na obě nemoci existuje očkování, proč je v EU zakázané?

V Evropské unii je vakcinace proti slintavce a kulhavce již více než třicet let zakázána. Toto vysoce nakažlivé virové onemocnění postihuje skot, prasata, ovce a další sudokopytníky a jeho šíření představuje značné riziko pro zemědělství i obchod. Přestože vakcíny proti tomuto viru existují, EU se rozhodla upřednostnit jiný přístup k ochraně hospodářských zvířat. Hlavní důvody tohoto rozhodnutí souvisejí s proměnlivostí viru, diagnostickými problémy i ekonomickými důsledky vakcinace.