reklama

Kmenta varuje, že spravedlnost bere nohy na ramena. Poukazuje an to, co vše bude vlastně hnutí ANO ovládat. „Tak si to sečtěme. Rozdělení silových a bezpečnostních resortů v nové vládě premiéra Andreje Babiše bude vypadat takto: ANO 2011 – BIS, GIBS, NBÚ, FAÚ, Vojenské tajné služby (ze dvou třetin, tedy 2/3), Rozvědka ÚZSI (2/3)?“ vypočítává.

Novinář se také pozastavuje nad tím, co připadne sociální demokracii. „Vnitro, Policie, ÚZSI (1/3),“ píše na facebooku Kmenta s tím, že Zeman bude kontrolovat obranu a ze třetiny také Vojenské tajné služby. „Babiš: Spravedlnost + Vězeňská služba. Podtrženo: Spravedlnost v této zemi odlétá. A s ní i Čapí hnízdo...“ posteskl si. 

Investigativní novinář dává jasně najevo, že to, co Babiš dříve sliboval, vůbec neplatí. „A takových to bylo keců, jak to Babiš myslí dobře a jak chce bojovat proti korupci a klientelistické hydře. Jedna Malá a velká síť klientelismu vzniká pod patronací Babiše v zájmu Babiše,“ varuje Kmenta s odkazem na kandidátku na ministryni spravedlnosti Taťánu Malou (ANO). 

0 komentářů Napište svůj názor

reklama