Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Faltýnkovo vysvětlení nestačí? Poslanci ho budou opět zpovídat 27. března

Jaroslav Faltýnek /ANO/
Jaroslav Faltýnek /ANO/
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Sněmovní debata o podezřeních kolem dálničního mýta bude pokračovat koncem března. Poslanci se chtějí zabývat v souvislosti s dnešní studentskou stávkou s názvem Fridays for Future také ochranou klimatu. Dolní komora o tom rozhodla dnes při jednání o změnách programu schůze.

Diskusi o mýtném poslanci nedokončili ve čtvrtek. Opozice tvrdí, že místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek svou roli v případu podezření z ovlivňování mýtného tendru nevysvětlil.

Po dohodě předsedů klubů Sněmovna rozhodla, že debata bude pokračovat ve středu 27. března odpoledne. Frakce ODS, Pirátů a TOP 09 původně chtěly, aby byla zařazena už na dnešek.

Ve středu 27. března dopoledne by měla vláda informovat Sněmovnu o svém postoji ke změně klimatu. Kluby ANO a ČSSD vetovaly snahu Pirátů, aby se diskuse uskutečnila už dnes.

ANO a ČSSD právě vetovaly náš návrh na zařazení bodu ke klimatické změně. Ignorance a klapky na očích. Neodpovědný přístup k budoucnosti. #FridayForFuture #globalstrikeforfuture #ClimateStrike

— Jan Lipavský (@JanLipavsky) 15. března 2019

K celosvětové akci Fridays for Future, kterou se studenti snaží přimět politiky k důslednější ochraně klimatu a snižování emisí, se dnes přidali i středoškoláci z několika českých měst.

Dnes bude Sněmovna po senátním vetu jednat o komunistickém návrhu na takzvané zdanění církevních restitucí. Komunisté avizovali, že pokud dolní komora k hlasování stejně jako v úterý nedospěje, budou chtít pokračovat v jeho projednávání na dubnové schůzi.

Témata:  Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky Jaroslav Faltýnek Česká pirátská strana

Související

Aktuálně se děje

11:41

Tučňáci a rypouši si musí uvědomit, proti komu stojí. Nebo na ně bude vyslán JD Vance

Donald Trump znovu nekompromisně udeřil tak, jak to ještě neudělal nikdo jiný. Kromě všech, kdo léta „zneužívali americké dobroty“, vyvíjí nátlak také na Heardův ostrov a McDonaldovy ostrovy. Uvalil na ně 10% cla, což by jistě otřáslo místní ekonomikou – pokud by tedy nějaká existovala.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Slintavka a kulhavka: Na obě nemoci existuje očkování, proč je v EU zakázané?

V Evropské unii je vakcinace proti slintavce a kulhavce již více než třicet let zakázána. Toto vysoce nakažlivé virové onemocnění postihuje skot, prasata, ovce a další sudokopytníky a jeho šíření představuje značné riziko pro zemědělství i obchod. Přestože vakcíny proti tomuto viru existují, EU se rozhodla upřednostnit jiný přístup k ochraně hospodářských zvířat. Hlavní důvody tohoto rozhodnutí souvisejí s proměnlivostí viru, diagnostickými problémy i ekonomickými důsledky vakcinace.