Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Klinika dostala další pokutu. Tentokrát za nerespektování předběžného opatření

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixmac

Praha - Klinika dostává jednu pokutu za druhou. Autonomní centrum má dle dnešního rozhodnutí soudu zaplatit 50 tisíc za nerespektování předběžného opatření. Pokuty od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) už přesáhly 100 tisíc korun.

Budovu v Jeseniově ulici obsadili na konci roku 2014, později ÚZSVM fyzické osobě z řad aktivistů budovu na rok vypůjčil. Smlouva skončila začátkem března, od té doby je objekt využívaný nelegálně.

Každý den, kdy v budově zůstávají po skončení smlouvy, jim úřad navyšuje pokutu o 1000 korun. Přes 80.000 korun už zaplatili.

"Podle informací, které jsme obdrželi, soud udělil první pokutu za nerespektování předběžného opatření soudu ve výši 50.000 korun," vysvětlil mluvčí ÚZSVM Radek Ležatka. Jedno ze soudem vydaných předběžných opatření fyzické osobě, která měla objekt od ÚZSVM vypůjčený, zakazuje provozovat v něm Autonomní sociální centrum Klinika. Druhým ji ale soud zajistil právo nechat si od budovy klíče a nechat si v ní své věci.

Témata:  klinika Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových soudy

Související

Aktuálně se děje

26. června 2026 11:31

Tajemství Charlotte Gottové uniklo. Němci se s tím nemazali

Charlotte Gottová je sice jednou z nejsledovanějších osobností šoubyznysu v současnosti, ale i ona má svá tajemství. Soukromí si totiž poměrně pečlivě střeží. Přesto unikla ven jedna informace, kterou její vrstevníci opačného pohlaví neuslyší rádi. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Zásilkovna představila novinku. V praxi ji uvede od července

Zásilkovna umožní všem e-shopům od 1. července podávat zásilky přímo do Z-BOXů, 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Doprava e-shopům zlevní, protože samotné podání zásilky do Z-BOXu je zdarma. Síť čítající přes 6 500 Z-BOXů s více než 600 tisíci schránek se tak otevírá i tomu nejmenšímu obchodníkovi za velmi příznivých podmínek. Úspěšně dopadl také pilot sobotního doručení v Praze, Brně a Ostravě, Zásilkovna proto v těchto městech přechází z testovacího režimu do ostrého provozu. Firma o tom informovala v tiskové zprávě.