Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Úředníci potrestaní kvůli opencard neuspěli u Nejvyššího soudu, dovolání zamítl

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Jan Zýka, EuroZprávy.cz

Brno - Bývalí pražští úředníci Ivan Seyček a Jiří Chytil, kteří byli potrestáni v souvislosti s projektem opencard, neuspěli s dovoláním k Nejvyššímu soudu.

Bývalý ředitel odboru informatiky Seyček dostal 3,5 roku vězení, Chytil dostal 1,5roční podmínku.  Podle obžaloby způsobili uzavřením smlouvy s Haguess Praze milionové škody.

Zadavatel tendru Seyček podle rozsudku zásadně omezil přístup ostatním zájemcům a nechal řízení probíhat v rozporu se zákonem o veřejných zakázkách. Tendr díky tomu vyhrála společnost Haguess.

Chytilovi v minulosti udělil Nadační fond proti korupci cenu za odvahu, protože údajně pomohl při rozkrývání podezřelé zakázky. Policie ale nakonec přesto Chytila obvinila a trestu se nevyhnul.

"NS neshledal žádnou vadu v hmotněprávním posouzení skutkových okolností, jak jsou u obviněných popsány v odsuzujícím výroku o vině rozsudku Vrchního soudu v Praze," citoval dnes z rozhodnutí NS deník Právo.

U NS čeká na rozhodnutí také dovolání bývalých manažerů pražského dopravního podniku (DPP) Tomáše Petany a Jana Suntycha. Dostali tresty 2,5 a dva roky vězení s podmíněným odkladem za porušení povinností v souvislosti s projektem opencard. Obžalobě kvůli projektu opencard čelí také deset bývalých radních Prahy včetně někdejších primátorů Bohuslava Svobody (ODS) a Tomáše Hudečka (dříve TOP 09).

Témata:  Opencard Nejvyšší soud Praha

Související

Aktuálně se děje

15. května 2025 10:09

Michaela Nosková promluvila o smrti bratra. Podívala se na zprávy a už měla obavy

Michaela Nosková se rozhodla vystoupit z komfortní zóny a před televizními kamerami učinila velké odhalení. Prozradila totiž, že její rodinu před více než 30 lety zasáhla tragédie. Populární zpěvačka přišla o bratra. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Ilustrační foto

Změna zákoníku práce: Největší reforma za poslední roky je tady, od června bude řada věcí jinak

Český pracovní trh čeká od 1. června 2025 největší reforma za poslední roky. Takzvaná flexinovela zákoníku práce zavádí celou řadu novinek, které mají zpřehlednit a zjednodušit pracovněprávní vztahy. Změny se dotknou zaměstnanců i zaměstnavatelů, a to v oblasti výpovědních lhůt, zkušebních dob, pracovního volna nebo možností zaměstnávání mladistvých. Přestože cílem reformy je větší flexibilita, někteří odborníci upozorňují i na možné negativní dopady.