reklama

Kovářová uvedla, že Starostové dlouhodobě upozorňují na problém nedostatku míst v mateřských školkách a Sněmovna loni zamítla návrh na zvýšení částky v příslušných dotačních titulech. Babiše se ptala na to, jaké reálné kroky hodlá učinit, aby se rozšířila kapacita mateřských i základních škol.

"Populistické kecy už nemůžu poslouchat," reagoval Babiš, byť v úvodu odpovědi poznamenal, že jelikož je Kovářová žena, bude se mírnit. Poslankyni nařkl, že prodává jeho práci. "Když jsem nastoupil (v minulém volebním období do čela ministerstva financí), začal jsem to řešit, udělal jsem program, ze kterého obce profitovaly miliardy," prohlásil Babiš.

Celkově podle něj šlo na školy od roku 2014 do letoška zhruba 26 miliard korun, do Kovářové domovské obce Chýně u Prahy 138 milionů korun na novou základní školu a 44 milionů na tělocvičnu. "V Chýni jste byla starostka, neudělala jste tam nic," řekl premiér.

Kovářová se ale nedala a ministerskému předsedovi vyčetla, že před šesti lety hlasoval v rozpočtovém výboru proti zřízení dotačního titulu. "Tak si ty kecy taky nechte," dodala.

reklama