Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Čaputová i Heger blahopřáli Pavlovi k inauguraci prezidentem

Zuzana Čaputová ve volebním štábu Petra Pavla
Zuzana Čaputová ve volebním štábu Petra Pavla
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová i premiér Eduard Heger blahopřáli Petru Pavlovi k jeho dnešní inauguraci českým prezidentem. Učinili tak v příspěvcích na twitteru. Předseda slovenské vlády zároveň ocenil, že Pavel dodrží tradici a že jeho první zahraniční cesta povede na Slovensko.

"Jsem ráda, že v čele státu, který je Slovensku nejbližší, je člověk, se kterým máme stejné hodnoty. Přeji Vám mnoho dobrých rozhodnutí. Těším se na spolupráci a už brzy i na setkání v Bratislavě," uvedla Čaputová, která Pavlovi v lednu po rozhodujícím kole přímé prezidentské volby osobně gratulovala v jeho volebním štábu v Praze.

Pavel zavítá do Bratislavy příští týden. Během dvoudenní návštěvy se mimo jiné sejde s vrcholnými slovenskými politiky a spolu s Čaputovou se zúčastní veřejné diskuse.

Prezidenti Česka a Slovenska v minulosti zavedli tradici, že jejich první a poslední cesta ve funkci vede do druhého státu bývalého Československa.

Témata:  Zuzana Čaputová Eduard Heger Petr Pavel

Aktuálně se děje

14. června 2024 10:44

Zemřela česká zpěvačka Victoria Vera Blyth alias Victoria Velvet. V Turecku ji zastřelil manžel

V turecké Ankaře zemřela česká zpěvačka Victoria, známá také jako Victoria Vera Blyth. Bylo jí 40 let. Z její vraždy je podezřelý manžel David Thomas Blyth, který poté spáchal sebevraždu. Upozornil na to server Seznam Zprávy.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy