reklama

Tabulku s počty domácích karantén v jednotlivých krajích zveřejnilo na webu ministerstvo zdravotnictví. Celkem je v Česku potvrzeno 12 případů nemoci COVID-19, na výsledky dalších se čeká. Pozitivní je zřejmě nejméně jeden další, který dnes potvrdila soukromá laboratoř.

"Nad 100 (lidí v karanténě) je ve Středočeském, Jihočeském a Plzeňském kraji. Jednotky jsou v dalších krajích. Počet lidí v karanténě se od minulého týdne ztrojnásobil," uvedl na twitteru ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Do domácí karantény hygienici posílají hlavně osoby, které byly v kontaktu s dříve potvrzenými pozitivními případy. Do čtvrtka nařizovali preventivně izolaci také lidem, kteří měli chřipkové příznaky s horečkou nad 38 stupňů a suchý kašel a pohybovali se v severoitalských regionech Veneto (Benátsko), Lombardie, Emilia-Romagna a Piemont.

Nově může krajský epidemiolog rozhodnout o testování kohokoliv, kdo se vrátil z Itálie. Lidé s podezřením mají volat na linku 112, která je zkontaktuje s krajskou hygienou. Pokud budou linky hygieniků, které mají nižší kapacitu, obsazené, operátoři linky 112 si vezmou na volajícího kontakt a hygienici se mu ozvou, jakmile to bude možné.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama