Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

ČRo zvýší zaměstnancům mzdy v roce 2020

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: www.wikipedia.org

Český rozhlas navýší od začátku příštího roku mzdy všem zaměstnancům o tři procenta, nejméně ale o 1500 Kč. Vzroste i příspěvek na penzijní připojištění. Vedení ČRo se na tom dohodlo s odbory. Na jednání rady rozhlasu to dnes oznámil generální ředitel René Zavoral. Zvýšení mezd a navýšení penzijního připojištění vyjde ročně na 40 milionů korun.

Původní požadavek odborů přitom kopíroval návrh Českomoravské konfederace odborových svazů, tedy navýšení mezd o šest procent. "Jsem rád, že kolektivní vyjednávání probíhalo korektně a v krátkém časovém období jsme dosáhli kompromisu. Značnou část úspor investujeme do zaměstnanců v podobě navýšení jejich mezd i sociálních benefitů. Posílení platové konkurenceschopnosti Českého rozhlasu a jeho pracovníků zůstává i nadále jednou z mých priorit," uvedl Zavoral.

Podle výše základního platu se hodnota navýšení může kvůli stanovené minimální částce vyšplhat až na deset procent. Od Nového roku dojde také k navýšení příspěvku na penzijní připojištění zaměstnanců o 200 Kč, tedy na 1400 Kč.

Loni se v ČRo zvýšila průměrná měsíční mzda o zhruba 1500 Kč na 39.394 Kč a navíc 90 procent zaměstnanců dostalo přidáno i letos od 1. ledna. V letošní listopadové výplatě zaměstnanci dostanou odměnu 12.000 Kč.

V minulém roce také ČRo snížil počet pracovníků o více než 100 lidí.

Témata:  mzdy Český rozhlas finance platy média zaměstnanci

Aktuálně se děje

23. května 2024 14:46

23. května 2024 12:16

Počasí: Meteorologové varovali před pátečními bouřkami. Budou silné

Česko v pátek opět zasáhnou silné bouřky, varoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve čtvrtek na sociální síti. Doprovázet je budou zejména přívalové srážky, napršet může kolem 50 milimetrů. Meteorologové také rovnou varovali, že bouřky udeří také o víkendu.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy