reklama

Dostálová byla testována na covid-19 kvůli nákaze v rodině už na konci října, výsledek testu měla ale negativní. Pozitivní nález u ní potvrdil až další test o několik dnů později. Tehdy ministryně uvedla, že má bolesti hlavy a rýmu. V polovině listopadu měla nicméně test na covid-19 stále pozitivní.

"Na PCR testech jsem byla dvakrát, dnes čekám na krevní výsledky a tento týden již budu na ministerstvu," řekla dnes serveru Blesk.cz Dostálová.

Delší dobu se s nákazou potýkal i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), do práce se po nemoci vrátil v prvním listopadovém týdnu. Poprvé se nechal testovat po setkání s ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem (oba ČSSD), který měl rovněž pozitivní test.

Karanténu už dříve podstoupili také místopředsedové ČSSD a ministři Tomáš Petříček a Jana Maláčová. Nevyhnula se ani politikům za hnutí ANO, v dobrovolné izolaci byl ministr dopravy a průmyslu Karel Havlíček. Kvůli pozitivnímu testu hlavní hygieničky Jarmily Rážové byl v karanténě tehdejší ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Na konci srpna se koronavirus potvrdil v Poslanecké sněmovně. Pozitivně byla testována bývalá ministryně obrany a pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO) a více než deset poslanců bylo týden v karanténě.

reklama